Zarządzanie relacjami z klientami w dobie cyfryzacji: rola enova365

W świecie biznesu, który nieustannie ewoluuje, strategiczne zarządzanie interakcjami z klientami, znane jako CRM, jest nieodzowne dla…

System CRM a zarządzanie relacjami z klientem

Aby osiągnąć sukces w biznesie, z całą pewnością potrzebne są świetnej jakości produkty bądź usługi oraz doskonały serwis. Kluczem do…

System CRM jako projekt indywidualny – co warto wiedzieć?

Wielu przedsiębiorców jest obecnie zainteresowanych wdrożeniem oprogramowania CRM. Zainteresowanie systemami CRM jest spowodowane przede wszystkim…

Małe i średnie firmy chcą inwestować w relacje i sztuczną inteligencję

W 2019 roku dla firm z sektora MSP najważniejsze jest wzbudzenie zaufania w otoczeniu rynkowym. Według przedsiębiorców, aby utrzymać

Przełomowe technologie to nie przyszłość Marketing Automation – to teraźniejszość

Sztuczna Inteligencja to przyszłość marketingu – to stwierdzenie powtarzane raz za razem przez prawie wszystkich w branży. Jednak czy nie…

Mobilna aplikacja Comarch w rękach serwisantów Airpress

Airpress, producent sprzętu pneumatycznego, odd kilku miesięcy korzysta z aplikacji przeznaczonej do wsparcia pracowników punktów serwisowych -

Previous Next Play Pause
loading...
RAPORT CRM
RAPORT ERP
RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

Kingspan jest światowym liderem w branży technologii izolacyjnych oraz systemowych rozwiązań dla budynków o niskiej emisyjności CO2 i wysokiej wydajności energetycznej. Dostarcza takie produkty jak płyty izolacyjne, doświetlanie światłem naturalnym czy systemy wentylacji i oddymiania. W ostatnich miesiącach we współpracy z Nextview Consulting zastosowali najnowsze rozwiązania Salesforce, światowego lidera technologii CRM, by usprawnić procesy wsparcia istniejących klientów i zawiązywania współpracy z nowymi.

ITBoom Sp. z o.o. dołączyła do grona partnerów MS-CRM ADD-ONS, i jako pierwsza w Polsce firma została dostawcą DocumentsCorePack, rozwiązania dedykowanego dla Microsoft Dynamics 365. CorePack to specjalistyczny moduł do tworzenia szablonów dokumentów dla CRM. Dzięki dołączeniu do grona oficjalnych partnerów możliwe będzie jeszcze efektywniejsze wdrażanie rozwiązań oferowanych przez MS-CRM ADD-ONS, światowej klasy partnera Microsoft w Europie.

Salesforce opublikował nowy raport State of Service, dzieląc się spostrzeżeniami ponad 5 500 specjalistów ds. obsługi klienta w 30 krajach – w tym 200 z Polski. Raport opisuje priorytety, wyzwania i strategie kształtujące obsługę klienta, w tym sposoby, w jaki zespoły wykorzystują sztuczną inteligencję oraz dane w celu zwiększenia przychodów, wydajności i zadowolenia klientów w obliczu rosnących oczekiwań.

W ramach realizacji globalnej strategii "Carrefour 2026", Carrefour przeprowadza dalszą cyfryzację swoich operacji na rynku polskim. Firma wdrożyła nowoczesny system CRM opracowany przez Salesforce, który ma na celu ulepszenie interakcji z klientami oraz poprawę wydajności procesów obsługi klienta.

Diagnostyka, największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych, dołączyła do grupy użytkowników rozwiązań Salesforce, rozpoczynając w czerwcu br. eksploatację nowego systemu obsługi sprzedaży i zarządzania współpracą z Kontrahentami.

Salesforce ogłosił uruchomienie Platformy Einstein 1, która znacząco ulepsza rozwiązanie Salesforce Data Cloud i rozszerza możliwości Einstein AI, na wszystkie zbudowane na podstawowej strukturze metadanych Salesforce. Einstein 1, będąc zaufaną platformą sztucznej inteligencji dla firm, daje im możliwość bezpiecznego łączenia dowolnych danych do tworzenia aplikacji opartych na sztucznej inteligencji za pomocą low code i tym samym dostarczania zupełnie nowych doświadczeń CRM.

Bank Pocztowy zanotował prawie 10-krotny wzrost konwersji od pierwszego kontaktu z Klientem do sprzedaży produktów i usług w pierwszym pełnym miesiącu po wdrożeniu CRM w chmurze CRM w chmurze obliczeniowej. Nowoczesne technologie pomagają w Banku Pocztowym zwiększyć liczbę nowych klientów oraz sprzedaż nowych produktów. W nowym systemie liczba rejestrowanych zgłoszeń od klientów wzrosła o 36,8%, w porównaniu do średniego miesięcznego wyniku w 2022 roku, a wiadomości od nowych klientów stanowiły 97,8 % zgłoszeń.

W erze cyfrowej transformacji, Salesforce przenosi innowacje na nowy poziom, wprowadzając rewolucyjne narzędzia Einstein Copilot i Einstein Copilot Studio. Te przełomowe rozwiązania, które zostaną wprowadzone w fazie pilotażowej jesienią tego roku, mają na celu zrewolucjonizować sposób, w jaki firmy angażują się z klientami i pracownikami, oferując inteligentne, zautomatyzowane i spersonalizowane doświadczenia.

Detaliści w obliczu problemów gospodarczych muszą weryfikować swoje strategie i dopasowywać je do zmieniających się warunków. Jak wynika z raportu branżowego serwisu Retail TouchPoints „Strategie i priorytety w handlu detalicznym 2023”, aż 70 proc. badanych przedstawicieli handlu detalicznego z USA i 76 proc. z Europy ocenia, że spowolnienie gospodarcze potrwa jeszcze przynajmniej 1,5 roku. W związku z tym planują zmianę swoich strategii.

Salesforce, wiodąca platforma CRM, przedstawia swoje najnowsze przełomy w dziedzinie sztucznej inteligencji, wprowadzając Marketing GPT i Commerce GPT. Te innowacyjne rozwiązania łączą generatywną SI z zaufanymi danymi w czasie rzeczywistym, zmieniając sposób, w jaki firmy budują relacje ze swoimi klientami.

ANEGIS - Microsoft Dynamics 365 PartnerDział sprzedaży i dział marketingu mają ściśle określone cele. Część z nich jest spójna i tożsama, podczas gdy inna może powodować szereg konfliktów. Aby zminimalizować ryzyko problemów komunikacyjnych i organizacyjnych, konieczne jest wprowadzenie narzędzi, które mają na celu usprawnić współpracę między tymi działami.

Salesforce poinformował o wprowadzeniu AI Cloud, najszybszego i najbardziej zaufanego rozwiązania dla klientów Salesforce, które pozwala usprawnić obsługę klienta oraz zwiększyć produktywność przedsiębiorstwa dzięki generatywnej sztucznej inteligencji. AI Cloud to zestaw funkcji zoptymalizowanych pod kątem dostarczania zaufanych, otwartych i generowanych w czasie rzeczywistym procesów we wszystkich aplikacjach i przepływach pracy.

W ostatnich latach branża automotive, pomimo licznych trudności, przechodzi rewolucyjne zmiany w niespotykanym dotąd tempie. Jesteśmy coraz bliżej realizacji, do niedawna nierealnych, marzeń o samochodach autonomicznych czy opartych o software. Rozwój branży motoryzacyjnej, podobnie jak pozostałych sektorów technologicznych, opiera się na zbieraniu, analizowaniu i wykorzystywaniu danych.

Salesforce poinformował, że BBK S.A, właściciel marki home&you, największej polskiej sieci sklepów z artykułami wyposażenia wnętrz, napędza cyfrową transformację, sprzedaż online oraz wychodzi naprzeciw oczekiwaniom ery omnichannel dzięki narzędziom Salesforce Marketing Cloud i Service Cloud.

SAPWykorzystanie danych w sposób efektywny ma wpływ na jakość doświadczeń klienta, co dla branży retail jest bardzo ważne, ponieważ klienci oczekują spełnienia swoich potrzeb przez marki, które wybierają. Jeśli ich wymagania nie zostaną spełnione, szukają innych opcji. Firma doradcza IDC szacuje, że wykorzystanie danych zintegrowanych w chmurze może przyczynić się do zwiększenia zadowolenia klientów nawet o 50%. Przykładem jest marka odzieżowa PUMA, która wprowadziła rozwiązania SAP, aby zmienić podejście do segmentacji klientów i stworzyć nowy system poleceń.

ANEGIS ANEGIS ogłasza partnerstwo z Talkdesk®, Inc, globalnym liderem contact center w chmurze dla firm zorientowanych na klienta. Dzięki współpracy ANEGIS może dostarczać rozwiązania contact center organizacjom, które chcą zapewniać swoim klientom wyjątkowe doświadczenia (CX) w procesach obsługi klienta.

Wartość wdrożeń sztucznej inteligencji na globalnym rynku detalicznym w 2023 roku ma wynieść 10,76 mld dolarów, raportuje Future Markets Insights. To dopiero początek – instytut badawczy szacuje, że w ciągu najbliższej dekady rynek rocznie będzie rósł średnio aż o 28 proc. W roku 2033 globalne wydatki na SI w handlu mają osiągnąć wielkość 127,09 mld dolarów.

Stoen Operator rozstrzygnął przetarg na wdrożenie nowego systemu klasy CRM. Za realizację umowy odpowiedzialna jest firma doradcza PwC Polska. Pomoże ona wdrożyć Salesforce Customer 360, który zastąpi systemy istniejące już w zasobach warszawskiego OSD. Nowy system będzie kompatybilny z wymogami związanymi z cyfryzacją sektora energetycznego i usprawni, m.in., obsługę procesową klienta w ramach Centralnego Systemu Informacji Rynku Energii (CSIRE).

SAPWedług badania Aberdeen, 78% przedsiębiorstw uważa, że ich klienci czują się niepewnie podczas interakcji z technologią w sklepach. Tymczasem tylko 35% konsumentόw wyraża taką niepewność. Ten rozdźwięk może się odbić czkawką firmom konkurującym w coraz lepiej wyedukowanej grupie konsumentów. To dlatego umiejętność zagregowania i wykorzystania pozyskanych informacji, staje się często krytyczne w rozwoju biznesu. Bosch, światowy gigant w sektorze dóbr konsumpcyjnych, zdecydował się przebudować procesy w sektorze elektronarzędzi wykorzystując platformę SAP Customer Experience.

Totalizator Sportowy rozpoczął projekt, którego celem jest transformacja zarządzania relacjami z graczami między innymi lotto.pl. Wsparciem dla spółki w tym przedsięwzięciu będą technologie CRM firmy Salesforce – światowego lidera w systemach CRM.

ANEGISLiderzy marketingu i sprzedaży wiedzą, że wartościowa i oparta na zaufaniu relacja z klientem przynosi zyski. Pracownicy firmy poznają klienta, budują z nim relacje i dbają o jego satysfakcję. A personalizacja doświadczeń i proaktywna obsługa klienta odgrywają coraz większą rolę w jego utrzymaniu. Czy do każdego klienta można podejść indywidualnie? Jak towarzyszyć klientowi w każdym punkcie styku z produktem/usługą? Co jest potrzebne, żeby przywiązać klienta do marki? – Odpowiednie narzędzia CRM i dane o kliencie.

Konsumenci coraz świadomiej łączą życie w realu z aktywnościami w sieci. W wyniku przeniesienia znacznej większości działań do świata wirtualnego podczas pandemii ponad połowa interakcji z klientami przebiegała online, wynika z raportu opracowanego przez McKinsey. Wyniki badań tej samej firmy obrazują, że aż 75% konsumentów przynajmniej raz skorzystało z cyfrowych możliwości kontaktu z wybranymi firmami i deklaruje, że zamierza nadal to robić, nawet gdy wszystko wróci do „starej normalności”.

Podczas Dreamforce '22 Salesforce zaprezentował Genie - hiperskalowalną platformę danych w czasie rzeczywistym, która zasila cały system Salesforce Customer 360. Dzięki Genie każda firma może przekształcić dane w niesamowite doświadczenia dla klientów, zapewniając im bezproblemowe, wysoce spersonalizowane doświadczenia w zakresie sprzedaży, obsługi, marketingu i handlu. Doświadczenia zapewniane przez Genie stale dostosowują się do zmieniających się informacji i potrzeb klientów, a wszystko to ma miejsce w czasie rzeczywistym.

Firma Salesforce zawarła współpracę z TikTok, aby ułatwić sprzedawcom korzystającym z platformy Commerce Cloud kontakt z tiktokową społecznością – w tym reklamowanie się wśród użytkowników i zwiększanie widoczności produktów. Partnerstwo to stanowi inwestycję w platformę Commerce Cloud, która ma pomóc firmom w dotarciu do klientów korzystających z mediów społecznościowych.

Bank Pocztowy wdrożył system CRM w chmurze, wyznaczając nowy trend w bankowości elektronicznej. Projekt trwał zaledwie 4 miesiące. Dzięki wdrożeniu nowego rozwiązania konsultanci Banku mogą między innymi oddzwonić do klienta maksymalnie w ciągu kilku minut od złożenia przez niego formularza o kredyt, a także proponować zindywidualizowane oferty zróżnicowane pod kątem np. rodzaju kredytu, rachunku czy karty płatniczej. Nowy proces zarządzania danymi potencjalnych klientów pozwala także odpowiedzieć na bieżące potrzeby klienta i znaleźć optymalny produkt, kiedy np. zmienia się oferta Banku.

Na konferencji TrailblazerDX firma Salesforce, globalny lider w dziedzinie systemów CRM, poinformowała o kolejnych innowacjach wprowadzonych w rozwiązaniu Salesforce Flow, czyli kompletnym pakiecie technologii automatyzacji, umożliwiającym klientom szybkie usprawnienie dowolnych złożonych procesów biznesowych z wykorzystaniem platformy Salesforce Customer 360. Rozwiązanie Flow zostało oparte na niskokodowej platformie Salesforce i pozwala szybko wygenerować wartość biznesową dzięki wsparciu działań użytkowników, uproszczeniu procesów i integracji systemów.

PGE Systemy, spółka z Grupy PGE, podpisała umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą na wykonanie i wdrożenie systemu CRM Billing w Grupie.

PGE Systemy ogłosiła wynik postępowania zakupowego na system CRM i Billing do obsługi klientów PGE Obrót i PGE Dystrybucja. Przetarg trwał od września 2021 roku. Zamawiający wybrał ofertę Wykonawcy Konsorcjum A2 Customer Care sp. z o.o. i Atende SA. Oferta jest zgodna z wymaganiami Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz uzyskała najwyższą liczbę punktów w kryteriach oceny ofert.

Podczas gdy w wielu dziedzinach mamy do czynienia z personalizacją, telefoniczna obsługa klienta wciąż pozostawała na praktycznie niezmienionym poziomie. W świecie, w którym algorytmy znają nas lepiej niż przyjaciele, a aplikacje trafnie przewidują, które utwory czy seriale przypadną nam do gustu, biznes nie może pozostawać w tyle. To właśnie dlatego polski startup opracował aplikację, która dostarcza na ekranie danych o dzwoniącym, co pozwala nie tylko skrócić czas obsługi, ale przede wszystkim zapewnić indywidualne podejście już od podniesienia słuchawki. W dalszej perspektywie technologia ma przewidywać temat rozmowy.

Na początku marca 2022 roku Symfonia rozpoczęła transformację swoich kanałów sprzedaży przy wykorzystaniu technologii Salesforce. Projekt ma na celu zapewnienie innowacyjnego wsparcia technologicznego wszystkim kanałom sprzedaży produktów i usług oraz budowę kompleksowego rozwiązania CRM (Customer Relationship Management), wspierającego wszystkie linie biznesowe oprogramowania Symfonii.

Bank Pocztowy rozpoczął wdrażanie systemu CRM opartego o rozwiązanie Microsoft w chmurze obliczeniowej. Tym samym staje się jednym z pierwszych banków, które korzystają z rozwiązań typu cloud, na rzecz budowania relacji ze swoimi klientami i odpowiadania na ich potrzeby. Dzięki nowemu rozwiązaniu klienci Banku Pocztowego zyskają łatwiejszy i szybszy dostęp do szytych na miarę produktów i rozwiązań. Efekty współpracy Banku Pocztowego i Microsoft będą widoczne już w I półroczu 2022 r.

Zakup nowego, kompleksowego systemu CRM i bilingu ma szczególne znaczenie dla Grupy PGE. To złożone narzędzie pozwoli odpowiedzieć na potrzeby klientów i zmieniającego się rynku – mówi Krzysztof Jarosz, prezes zarządu PGE Systemy.

microsoft logo 2018Kontakt z klientami, zamówienia, sprzedaż a także reklamacje oraz efektywne wykorzystanie informacji rynkowych – te wszystkie elementy w firmie Wolf Technika Grzewcza, jednej z czołowych organizacji dostarczających systemy grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne, wspierane są rozwiązaniami CRM. Apetyt spółki na jeszcze lepsze wyniki zadecydował o wdrożeniu systemu Microsoft Dynamics, usprawniającego pracę handlowców i zwiększającego skuteczność relacji z klientami.

oracle 120Pod koniec września firma Oracle zaprezentowała nowe rozwiązanie stworzone dla pracowników sektora marketingu – Oracle Fusion Marketing. Technologia ma pomóc w realizacjach kampanii, które zwiększają możliwość sprzedaży i przyśpieszają cykl transakcji. Fusion Marketing wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) do automatycznej oceny potencjalnych klientów, przewidywania, kiedy najlepiej podjąć rozmowę i wygenerować szansę sprzedaży w dowolnym systemie CRM.

ORACLEAby pomóc marketerom w realizacji kampanii, które generują wysoko wykwalifikowane możliwości sprzedaży i przyspieszają cykle transakcji, Oracle ogłosił dziś dostępność usługi chmurowej Oracle Fusion Marketing. Będąca częścią pakietu Oracle Advertising and CX, usługa Fusion Marketing umożliwia marketerom łatwe tworzenie kampanii obejmujących tradycyjne kanały marketingowe i reklamowe i jest pierwszym rozwiązaniem do automatyzacji marketingu, które obejmuje cały proces kwalifikacji i konwersji potencjalnych klientów.

ORACLEFirma Gartner po raz kolejny opublikowała raport „Magic Quadrant for Sales Force Automation” dotyczący systemów klasy Sales Force Automation. Oceniła w nim 16 dostawców i wyłoniła najlepszych oraz dostarczane przez nich narzędzia, w zakresie realizacji sprzedaży B2B, B2C i sprzedaży pośredniej. Oracle po raz piąty z rzędu znalazł się w czołówce zestawienia.

ORACLENarzędzie Oracle Advertising and Customer Experience znalazło się w prestiżowym gronie czterech najlepszych usług Digital Experience Platform na rynku według raportu Forrester Wave for Digital Experience Platforms (DXP) 2021. Rozwiązanie firmy Oracle zasłużyło na wyróżnienie za niezawodną cyfrową platformę, szczególnie silną w obszarze eCommerce i kampanii.

Firma Salesforce ogłosiła wprowadzenie Corporate and Investment Banking for Financial Services Cloud - nową technologię, która pomaga bankowcom i zespołom doradztwa transakcyjnego pogłębiać i zarządzać relacjami z klientem na jednej platformie oraz realizować transakcje zgodnie z wymogami prawa i z poszanowaniem prywatności konsumentów.

Salesforce, globalny lider w dziedzinie rozwiązań CRM, wprowadził innowacyjne rozwiązania w ramach usługi Digital 360, pomagając firmom szybciej przechodzić na technologie cyfrowe. W ten sposób firmy zyskują dostęp do nowej generacji rozwiązań dedykowanych dla marketingu, handlu i tworzenia doświadczeń cyfrowych.

Cyfryzacja nabiera tempa, również w handlu. Z rozwiązań, które jeszcze kilka lat temu wydawały się jedynie technologicznymi ciekawostkami, dziś firmy korzystają każdego dnia. Dobrym przykładem są systemy wspierające procesy sprzedażowe.

Back to top