Pracownicy oczekują oprogramowania, które jest szybkie i łatwe w obsłudze

Wyniki badania pokazują, że pomimo rosnących inwestycji w oprogramowanie, wiele firm jest rozczarowanych jego efektami. Nawet 60% z nich…

INDUSTRY 4.0 – jak fabryki przyszłości mogą wykorzystać IoT, AR i AI?

Dawniej określenie kondycji firmy było możliwe na dwa sposoby. Poprzez okresową kontrolę lub „gaszenie pożaru”, gdy zdarzyła się awaria.

ERP-view.pl - 10 kluczowych czynników dla udanej transformacji chmurowej

Transformacja cyfrowa przedsiębiorstw i migracja do chmury to zmiany, które radykalnie poprawiają sprawność, wydajność i bezpieczeństwo firm.

Alior Bank łączy siły z Symfonią i rozszerza dostępność usługi BankConnect

Alior Bank nawiązał współpracę z Symfonią, jednym z największych dostawców oprogramowania dla biznesu. Teraz przedsiębiorcy, którzy…

Miliardy w automatyzację

Blisko 2 mld dolarów zainwestuje w tym roku biznes w oprogramowanie do automatyzacji procesów stałych. To o jedną piątą więcej niż w 2020, a…

Cyfrowa transformacja w dystrybucji i handlu – jak w praktyce zmienia biznes?

Cyfrowa transformacja to jeden z najważniejszych obecnie trendów cywilizacyjnych. Stanowi ona szczególną zmianę organizacyjną, której wynikiem…

Previous Next Play Pause
SYMFONIASymfonia nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w strategię Grupy Symfonia, zakładającą aktywny udział użytkowników w projektowaniu rozwiązań dla firm i zachęcającą klientów do dialogu. Wspólnym celem jest wspieranie edukacji mikro, małych i średnich firm w Polsce w zakresie digitalizacji.

SAPW dynamicznym środowisku biznesowym adopcja technologii chmurowych jest czynnikiem warunkującym elastyczność, szybkość i sprawne reagowanie na zmiany rynkowe. Dlatego Bonprix, wiodąca międzynarodowa firma z branży modowej, należąca do Otto Group, zdecydowała się na wdrożenie SAP BW/4HANA i SAP Datasphere.

W dynamicznie zmieniającym się świecie produkcji, gdzie niepewność i złożoność stają się normą, kluczem do sukcesu jest nieustanna adaptacja i rozwój. Odpowiedzią na te wyzwania jest konferencja Smart Factory World, która odbędzie się 1 października 2024 roku w hotelu Novotel Katowice Centrum.

Technologia MRO firmy EmpowerMX wzmacnia ofertę przemysłowego AI oferowanego przez IFS dla sektora lotniczo-obronnego. EmpowerMX to dostawca oprogramowania do zarządzania konserwacją lotniczą napędzaną AI, specjalizujący się w rozwiązaniach dla Airframe Maintenance Repair and Overhaul (MRO), z których korzystają największe firmy lotnicze na świecie, w tym Embraer, MRO Holdings, Delta i American Airlines.

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to największa korzyść, jaka płynie z zastosowania generatywnej sztucznej inteligencji w obszarze software engineering – wynika z najnowszego raportu Capgemini. Na dużą skalę używane są jednak nieautoryzowane narzędzia bazujące na sztucznej inteligencji. Do korzystania z takich rozwiązań przyznało się 63% ankietowanych. Jak wygląda obecny krajobraz AI w IT i jaki jest kierunek rozwoju?

proalpha PolskaproALPHA wkracza do krajów Beneluksu - przejmuje holenderską firmę Metaal Kennis Groep BV (MKG), rozszerzając tym samym swoją ofertę ERP w branży obróbki metali, która jest skierowana przede wszystkim do firm zatrudniających do 100 pracowników.

Korzystanie z narzędzi opartych o sztuczną inteligencję (AI) generuje podwyższone ryzyko naruszenia praw autorskich, poufności i nieuprawnionego ujawnienia danych, uważają eksperci Baker McKenzie. Zgodnie z projektowanymi obecnie regulacjami to firmy korzystające z rozwiązań AI, a nie ich twórcy czy dostawcy, ponoszą odpowiedzialność za naruszenia praw. W umowach na usługi AI praktyką rynkową staje się zabezpieczenie sytuacji użytkownika poprzez przenoszenie odpowiedzialności za działanie systemów AI z powrotem na dostawcę.

ANEGISDigitalizacja oraz konieczność wdrażania zaawansowanych technologii informatycznych w swojej codziennej pracy to wyzwania, które stoją przed księgowością. Potrzeba ta wynika bezpośrednio z charakteru wykonywanych zadań, które polegają na analizie danych i zarządzaniu różnorodnymi systemami IT. Co więcej, rosnąca liczba zagrożeń cybernetycznych podkreśla znaczenie ochrony danych finansowych i zmusza przedsiębiorstwa do inwestowania w niezawodne rozwiązania klasy ERP, takie jak Microsoft Dynamics 365.

Kluczową informacją dla decydentów w obszarze zarządzania produkcją jest stopień przestrzegania norm produkcyjnych oraz tempo realizacji prac. Normy produkcyjne stanowią fundament dla utrzymania wysokiej jakości i efektywności procesów produkcyjnych. Ich przestrzeganie jest niezbędne do zapewnienia, że produkty końcowe spełniają określone standardy jakości, a procesy są realizowane w sposób zoptymalizowany pod względem kosztów i czasu.

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39% respondentów przyznaje przy tym, że mimo zrozumienia korzyści płynących z działania w myśl koncepcji Przemysłu 4.0, mają trudności z wyborem odpowiednich technologii do implementacji.

proalpha PolskaW obecnych czasach, kiedy rynek jest nieprzewidywalny, a wymagania klientów ciągle rosną, efektywne zarządzanie zapasami staje się kluczowe dla sukcesu każdej firmy produkcyjnej. Optymalizacja zapasów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii i metod analitycznych pozwala nie tylko zmniejszyć koszty, ale także zwiększyć satysfakcję klientów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oferowanym przez NEMO, firmy mogą przewidywać i reagować na zmiany rynkowe znacznie szybciej i dokładniej niż kiedykolwiek wcześniej.

SYMFONIAW tegorocznej edycji konkursu Best in Cloud 2024 Symfonia aż dwukrotnie znalazła się w gronie laureatów. Jej systemy chmurowe zostały nagrodzone w kategoriach: najlepszy ERP/CRM oraz najlepszy produkt zintegrowanej komunikacji. Kapituła konkursowa doceniła przede wszystkim ich elastyczność i innowacyjność, a także pozytywny wpływ na kreowanie nowych możliwości biznesowych w sektorze MŚP. Nagrody zdobyły Symfonia Obieg Dokumentów i Symfonia eBiuro.

COMARCHSztuczna inteligencja jest odmieniana przez wszystkie przypadki. Temat wpływu AI na biznes, ale też codzienne życie ludzi, pojawiał się również podczas zakończonego w ubiegłym miesiącu Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Rośnie wykorzystanie generatywnej sztucznej inteligencji do celów biznesowych, jak również do pracy i poza nią. W latach 2023 – 2024 urosło ono wśród użytkowników z 22 do 39 procent. Z badania McKinsey wynika, że dziś 13 proc. respondentów używa Gen-AI wyłącznie do realizacji zadań służbowych (w 2023 – 8 proc.), natomiast 26 proc. z taką samą intensywnością do wykonywania działań w pracy, a także poza nią (14 proc. w ubiegłym roku).

proalpha PolskaRosnące ceny energii i rosnąca świadomość ekologiczna to tylko dwa powody, dla których w szczególności przedsiębiorstwa produkcyjne starają się obniżyć swoje koszty energii. Dowiedź się, jak oszczędzać energię dzięki inteligentnym rozwiązaniom IT.

SAPMigracja do chmury staje się nieodzownym elementem strategii firm spożywczych, pozwalając im na lepsze zarządzanie zasobami, zwiększenie efektywności operacyjnej i szybsze reagowanie na zmieniające się warunki rynkowe. Przejście do chmury wpisało się zatem także w wieloletni program transformacji cyfrowej Twinings Ovaltine. Globalny lider produkujący napoje, wybrał w tym celu rozwiązania SAP.

SAPW dynamicznie zmieniającym się środowisku branży modowej, przedsiębiorstwa stają przed wyzwaniem szybkiego dostosowywania się do potrzeb konsumentów i rosnących oczekiwań rynkowych. Przedstawiciele marki Hunkemöller zdecydowali się na rozwiązania SAP, z pełną świadomością, że strategia omnichanel i korzystanie z najnowszych rozwiązań animujących ruch w kanale e-commerce to najlepsza droga do rozwijania biznesu.

SENTECiężko jednoznacznie określić, kiedy spowolnienie gospodarcze, występujące od wielu miesięcy, odpuści i doświadczymy ożywienia w produkcji, sprzedaży i usługach. Mimo niekorzystnej sytuacji czas nie stoi w miejscu, a odkładanie decyzji o inwestycjach w cyfryzację może działać na niekorzyść – polskie przedsiębiorstwa bez wątpienia potrzebują rozwiązań ERP i WMS do digitalizacji procesów i zdobywania przewagi na rynku. Jednak tradycyjne wdrożenia wiążą się z wysokimi kosztami początkowymi, co może stanowić istotną barierę dla małych i średnich organizacji.

Większa wartość dla klientów dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu analitycznemu Copperleaf, to świetna informacja dla przedsiębiorstw intensywnie wykorzystujących swoje aktywa oraz potwierdzenie pozycji IFS, jako lidera kategorii Enterprise Asset Management.

ANEGISJak wprowadzać innowacje w firmie? Od czego rozpocząć cyfrową transformację z wykorzystaniem sztucznej inteligencji? Jakie narzędzia i w jakich obszarach mogą przynieść realne zmiany i korzyści? Wydarzenie pod tytułem „Dynamics 365. Kierunek: AI” skupiło w maju kilkuset liderów polskich przedsiębiorstw, przedstawicieli handlu, marketingu, finansów, produkcji i IT poszukujących nowych możliwości rozwoju biznesu i wykorzystania innowacyjnych technologii w automatyzacji i optymalizacji procesów.

SYMFONIAGrupa Symfonia sięga po nowy sektor w Polsce, uruchamiając Platformę B2B do obsługi sieci sprzedaży. Rynek B2B e-commerce o wartości 124 mld PLN rosnący w tempie 9,7% (CAGR) jest kolejnym kierunkiem ekspansji Grupy. Rozwój w tym obszarze zapewni firmie uruchomiona właśnie Platforma B2B. Rozwiązanie jest modułowym uzupełnieniem oferty Symfonii kierowanym do obsługi procesów sprzedażowych producentów, hurtowników i dystrybutorów.

Asseco Business SolutionsWapro ERP by Asseco z dumą ogłasza obchody swojego 30-lecia. Trzy dekady innowacji, wyzwań i sukcesów zaowocowały stworzeniem ekosystemu programów Wapro ERP, który nieustannie ewoluuje, aby sprostać wyzwaniom przyszłości i spełniać oczekiwania klientów.

Nowa funkcjonalność w IFS Cloud 24R1 umożliwia firmom efektywniejsze zarządzanie zasobami, poprawę usług, zwiększenie rentowności oraz wykorzystanie zrównoważonego rozwoju jako przewagi konkurencyjnej.

Najnowszy raport ABSL pokazuje, że sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce wciąż się rozwija. Wzrost zatrudnienia w ubiegłym roku wyniósł 22 100, a sektor odpowiada za 5,3% PKB. W najbliższym czasie branżę czekają zmiany wywołane w głównej mierze przez gwałtowny rozwój technologiczny ostatnich lat. Wyraźnie widać, że w Polsce realizowane są coraz bardziej zaawansowane i oparte na wiedzy procesy.

SAPPodczas dorocznej konferencji SAP Sapphire, SAP zaprezentował kolejne innowacje i ogłosił partnerstwa w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji. Firma wprowadza kolejne rozwiązania z zakresu Business AI do swojego portfolio narzędzi chmurowych dla przedsiębiorstw, wspierających kluczowe procesy biznesowe. Rozwija także współpracę z partnerami, którzy intensywnie pracują nad nowymi możliwościami wykorzystywania sztucznej inteligencji. To ważne kroki, które pokazują, w jaki sposób SAP rozwija strategię biznesową w erze sztucznej inteligencji.

SYMFONIAGrupa Symfonia uruchomiła w Polsce program Symfonia Lab. Jego celem jest budowa i udoskonalanie rozwiązań dla firm, z aktywnym udziałem użytkowników na każdym etapie procesu. Strategiczna decyzja o zwiększeniu zaangażowania klientów w obszar produkcyjny wynika z wewnętrznych badań UX/CX. Uruchomienie programu Symfonia Lab jest kolejnym krokiem w realizacji polityki skoncentrowanej na kliencie.

SAPAmazon Web Services (AWS), spółka należąca do Amazon.com i SAP SE ogłosiły rozszerzoną, strategiczną współpracę w celu przekształcenia nowoczesnego planowania zasobów przedsiębiorstwa w chmurze (ERP) i wsparcia przedsiębiorstw w tworzeniu nowych możliwości oraz zwiększeniu wydajności dzięki możliwościom generatywnej sztucznej inteligencji (AI). Wspólnym założeniem AWS i SAP jest ułatwianie klientom wdrażania rozwiązania RISE with SAP w środowisku AWS.

Choć o generatywnej sztucznej inteligencji (SI) mówi się bardzo dużo od ponad roku, to jak wynika z badania IDC GenAI ARC Survey 2023, zaledwie 30 proc. europejskich firm przemysłowych zainwestowało znaczne środki w szkolenia, zakup oprogramowania i doradztwo dotyczące GenAI. Co ciekawe, blisko 20 proc. organizacji przyznaje, że przeprowadza wstępne testy modeli AI i weryfikuje koncepcje, nie mając jeszcze opracowanego planu wydatków.

Coraz więcej firm dostrzega korzyści płynące z zastosowania sztucznej inteligencji. Co piąte przedsiębiorstwo w Polsce już wdrożyło rozwiązania AI, a 74% uważa, że technologia ta w znaczącym stopniu wpłynie na rozwój ich branży. Żeby w pełni odblokować jej potencjał przedsiębiorstwa rozwijają ekosystem IT o inne technologie, w tym usługi chmurowe. Ale chmura i sztuczna inteligencja to połączenie, które w biznesie nie zawsze wychodzi na dobre.

anegis 2018ANEGIS i Fundacja CHOPS zapraszają do udziału w akcji charytatywnej, która łączy pasję sportową z pomocą potrzebującym. Dorzuć cegiełkę na zbiórkę CHOPS, typuj wyniki meczów Mistrzostw Europy 2024 i wygraj nagrody.

W dobie dynamicznie rozwijającej się gospodarki opartej na wiedzy i danych, stosowanie zaawansowanego oprogramowania biznesowego staje się kluczowym elementem sukcesu firm. Systemy zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP), zarządzania relacjami z klientami (CRM) oraz narzędzia do analizy danych (BI) to fundamenty nowoczesnego zarządzania i konkurencyjności na rynku. Niestety, dane Eurostatu za 2023 rok pokazują, że polskie firmy wciąż pozostają w tyle za resztą Europy w zakresie stosowania tych technologii.

Back to top