INDUSTRY 4.0 – jak fabryki przyszłości mogą wykorzystać IoT, AR i AI?

Dawniej określenie kondycji firmy było możliwe na dwa sposoby. Poprzez okresową kontrolę lub „gaszenie pożaru”, gdy zdarzyła się awaria.

ERP-view.pl - 10 kluczowych czynników dla udanej transformacji chmurowej

Transformacja cyfrowa przedsiębiorstw i migracja do chmury to zmiany, które radykalnie poprawiają sprawność, wydajność i bezpieczeństwo firm.

Alior Bank łączy siły z Symfonią i rozszerza dostępność usługi BankConnect

Alior Bank nawiązał współpracę z Symfonią, jednym z największych dostawców oprogramowania dla biznesu. Teraz przedsiębiorcy, którzy…

Miliardy w automatyzację

Blisko 2 mld dolarów zainwestuje w tym roku biznes w oprogramowanie do automatyzacji procesów stałych. To o jedną piątą więcej niż w 2020, a…

Cyfrowa transformacja w dystrybucji i handlu – jak w praktyce zmienia biznes?

Cyfrowa transformacja to jeden z najważniejszych obecnie trendów cywilizacyjnych. Stanowi ona szczególną zmianę organizacyjną, której wynikiem…

Mobilne rewolucje w biznesie - smartfon równie ważny co laptop

Managerowie chcą większego dostępu do danych, przede wszystkim na urządzeniach mobilnych – wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy…

Previous Next Play Pause
Większość firm w Polsce zamierza utrzymać na niezmienionym poziomie wydatki (78%) i liczbę pracowników (92%) potrzebnych do realizacji zadań związanych z procesem digitalizacji. Blisko 8 na 10 firm nie posiada formalnego dokumentu dotyczącego strategii transformacji cyfrowej. O 5 p.p. względem poprzedniego roku do 68% wzrósł odsetek firm deklarujących korzystanie z technologii chmurowych.

proalpha Do sukcesu rozwiązań ERP w chmurze przyczyniają się niewątpliwie czynniki gospodarcze, takie jak prędkość i koszty. Mimo to wielu małym i średnim przedsiębiorstwom nie jest łatwo podjąć decyzję o przekazaniu głównych systemów pod opiekę zewnętrznych, wyspecjalizowanych partnerów z branży IT. Pomocne okazuje się często rozłożenie tego procesu na pojedyncze etapy. Odpowiadając na sześć strategicznych pytań, producent oprogramowania ERP proALPHA wyjaśnia, w jaki sposób małe i średnie przedsiębiorstwa mogą krok po kroku przenieść swoje oprogramowanie do chmury.

SAPMaersk, największa na świecie firma zajmująca się transportem kontenerowym, poczyniła znaczne postępy w swojej cyfrowej transformacji, wykorzystując platformę SAP Business Technology Platform. Dzięki technologii SAP i automatyzacji procesów, firma zwiększyła wydajność operacji biznesowych i zoptymalizowała procesy.

SAPFirma Diageo, właściciel takich marek jak Guinness, Smirnoff i Johnnie Walker, ogłosiła dziś pięcioletni program transformacji biznesowej. To najbardziej znacząca inwestycja w technologię w historii spółki. We współpracy z SAP i IBM Diageo przeprojektuje i usprawni procesy w 180 krajach, w których prowadzi działalność.

SI-Consulting dołączyło do akquinet GmbH. Firma, specjalizująca się we wdrażaniu SAP i innych usługach IT, będzie dalej rozszerzać swoją obecność na rynku w ramach Grupy AKQUINET zarówno w kraju, jak i za granicą. Negocjacje zakupu zostały pomyślnie zakończone 23 maja 2023 roku.

SAPWedług raportu Oxford Economics optymalne działanie firmy to sytuacja, kiedy każdy departament w organizacji działa zwinnie oraz funkcjonuje na zasadzie wzajemnych powiązań. Dotyczy to także partnerów zewnętrznych i klientów – złożoność działania rynku wymaga w tej chwili zupełnego przemodelowania procesów. To dlatego przyspieszają wdrożenia rozwiązań cyfrowych. Jak planować zmiany w zgodzie ze specyfiką przedsiębiorstwa i dlaczego czynnik ludzki jest najtrudniejszym elementem przy wprowadzaniu zmian, opowiadają managerowie Fortaco, USP Zdrowie, Aquael, GTV i SAP.

IFS otrzymał tytuł Customers Choice 2023 według Gartner® Peer Insights™ Voice of the Customer wśród dostawców usług chmurowych dla przedsiębiorstw. Firmie przyznano ogólną ocenę 4,5/5, a 91% użytkowników zadeklarowało gotowość polecenia jej produktów.

SAPPodczas konferencji SAP Sapphire w Orlando, firma SAP SE zaprezentowała przełomowe innowacje i ogłosiła współprace, które pozwolą klientom stawić czoła niepewnej przyszłości. Wśród ogłoszonych nowości znalazły się rozwiązania oparte o odpowiedzialną sztuczną inteligencję wbudowaną w procesy biznesowe, blockchain wspierający mierzenie śladu węglowego oraz sieci biznesowe budujące odporne łańcuchy dostaw.

BPSCWedług badania Światowego Forum Ekonomicznego, w ciągu najbliższych pięciu lat na rynku pracy czeka nas przełom. Dotkną co czwartego (23 proc.) miejsca pracy. Zmiany będą obejmować zarówno tworzenie nowych miejsc pracy, jak i likwidację tych istniejących.

OracleFirma ALVO Medical przeniosła do chmury Oracle Cloud Infrastructure swój główny system ERP, aby zwiększyć wydajność i ekonomię działania oraz uprościć politykę licencyjną.

Grupa Fellowmind wspierająca biznes w cyfrowej transformacji w oparciu o rozwiązania chmurowe firmy Microsoft, łączy siły z kolejną polską marką. Axacom, firma z Sieradza specjalizuje się we wdrażaniu rozwiązań Microsoft dla produkcji, dystrybucji, oraz zaawansowanych rozwiązaniach dla logistyki. Oficjalne podpisanie umowy miało miejsce 10 maja br. w Warszawie.

oracle 120Firma Oracle ogłosiła dziś dostępność nowych funkcji Oracle Autonomous Data Warehouse — pierwszej w branży autonomicznej bazy danych opartej na uczeniu maszynowym i zoptymalizowanej pod kątem obliczeń analitycznych. Rozwiązanie to zapewnia natywne możliwości działania w wielu chmurach i oparte na otwartych standardach udostępnianie danych pomiędzy bazami danych, upraszcza integrację i analizę za pomocą nowych narzędzi, a także udostępnia ultraszybką pamięć masową przy tak samo niskich kosztach, jak w przypadku pamięci obiektowej.

SAPWartość globalnego rynku usług chmurowych w branży detalicznej może osiągnąć nawet 109,98 mld dolarów w ciągu najbliższych siedmiu lat, jak podaje raport CDI. Korzyści z wdrożenia rozwiązań chmurowych dostrzegła sieć Żabka Polska, która wprowadziła scentralizowany system zarządzania relacjami z franczyzobiorcami oparty o S/4HANA Retail.

logo proalphaWiele firm chciałoby zaoferować swoim klientom produkty z większą możliwością personalizacji niż dotychczas, jednak powstrzymują ich zwiększone koszty produkcji. Problem ten może zostać rozwiązany za pomocą konfiguratora produktów. Odpowiednio wdrożony, może zostać wykorzystany do konfigurowania indywidualnych produktów przy jednoczesnym zachowaniu wydajności produkcyjnej, nawet przy zamówieniu na zaledwie jedną sztukę.

IFS, przedstawił wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2023 r. Wartość przychodu powtarzalnego wzrosła o 48 procent w porównaniu do poprzedniego roku, a przychody z chmury i sprzedaży oprogramowania wzrosły odpowiednio o 55 i 44 procent. Źródeł tych wyników firma upatruje przede wszystkim w skutecznej penetracji rynkowej oraz w wysokiej skuteczności oferowanych rozwiązań.

ORACLEBadanie o nazwie "The Decision Dilemma", przeprowadzone przez Oracle i Setha Stephensa-Davidowitza, autora bestsellerów i współpracownika dziennika New York Times, wykazało, że ludzie mają trudności z podejmowaniem decyzji w życiu osobistym i zawodowym. Według wyników badania, które objęło ponad 14 tys. pracowników i liderów biznesu w 17 krajach, ludzie czują się przytłoczeni i mają niewystarczające kwalifikacje, aby wykorzystywać dane do podejmowania decyzji. To z kolei wpływa negatywnie na jakość ich życia oraz wyniki biznesowe. Badanie wykazało również, że w obecnych czasach, gdy ludzie są zmuszani do podejmowania większej liczby decyzji niż kiedykolwiek wcześniej, problem ten staje się coraz bardziej powszechny.

ORACLEAby pomóc organizacjom osiągnąć więcej przy mniejszym nakładzie pracy, Oracle wprowadza nowe funkcje w pakiecie aplikacji Oracle Fusion Cloud, które pomagają klientom przyspieszyć planowanie łańcucha dostaw, zwiększyć wydajność operacyjną i poprawić dokładność w planowaniu finansowym.

bpscBranża IT w Ameryce i Europie spodziewa się wzrostu przychodów w 2023 roku i to pomimo niepewności gospodarczej – wynika z badania Gartnera. Co ciekawe, niemal co druga pytana firma ma nadzieję, że w tym roku uda jej się wyprzedzić konkurencję. Eksperci oceniają, że Polska może skorzystać na wzroście wydatków na IT w Europie i za oceanem.

BPSCRosnące stopy procentowe, wysoka inflacja i wolne tempo wzrostu gospodarczego uderzają w inwestycje w Internet Rzeczy. Nie ma znaczenia szerokość geograficzna, każdy region boryka się z tymi samymi wyzwaniami. Jak podają eksperci z firmy IoT Analytics, wysokie koszty pieniądza najbardziej uderzają w rynek europejski. Co to oznacza w praktyce?

Niemal 600 mld dolarów na chmurę publiczną wydadzą firmy na całym świecie do końca 2023 roku, prognozuje Gartner. To wzrost o 20,7% rok do roku. Ekspansję na rynku średnich firm zapowiedziała firma SAP. Wiodący dostawca systemów ERP uruchomił ofertę GROW with SAP, która ma pomóc segmentowi średnich przedsiębiorstw korzystać z dobrych praktyk analizy danych i automatyzacji rodem z globalnych koncernów.

McLaren Racing nawiązał partnerstwo z Salesforce, które ma na celu poprawę relacji z fanami F1 na całym świecie i zwiększenie zasięgu na nowych rynkach. Aby to osiągnąć, zespół korzystać będzie z rozwiązania Customer 360 i jego komponentów: Sales Cloud, Service Cloud, Marketing Cloud i MuleSoft.

Back to top