INDUSTRY 4.0 – jak fabryki przyszłości mogą wykorzystać IoT, AR i AI?

Dawniej określenie kondycji firmy było możliwe na dwa sposoby. Poprzez okresową kontrolę lub „gaszenie pożaru”, gdy zdarzyła się awaria.

ERP-view.pl - 10 kluczowych czynników dla udanej transformacji chmurowej

Transformacja cyfrowa przedsiębiorstw i migracja do chmury to zmiany, które radykalnie poprawiają sprawność, wydajność i bezpieczeństwo firm.

Alior Bank łączy siły z Symfonią i rozszerza dostępność usługi BankConnect

Alior Bank nawiązał współpracę z Symfonią, jednym z największych dostawców oprogramowania dla biznesu. Teraz przedsiębiorcy, którzy…

Miliardy w automatyzację

Blisko 2 mld dolarów zainwestuje w tym roku biznes w oprogramowanie do automatyzacji procesów stałych. To o jedną piątą więcej niż w 2020, a…

Cyfrowa transformacja w dystrybucji i handlu – jak w praktyce zmienia biznes?

Cyfrowa transformacja to jeden z najważniejszych obecnie trendów cywilizacyjnych. Stanowi ona szczególną zmianę organizacyjną, której wynikiem…

Mobilne rewolucje w biznesie - smartfon równie ważny co laptop

Managerowie chcą większego dostępu do danych, przede wszystkim na urządzeniach mobilnych – wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy…

Previous Next Play Pause
enovaRozwój technologii zawsze jest sumą losów ludzi, którzy ją tworzą. Skąd wzięli się w środowisku IT? Jak przekładają swoje doświadczenia na rozwiązania, które kreują? Przez lata firma Soneta napisała wiele takich historii.

Nowy rok jest okazją dla firm, aby zastanowić się nad swoim strategią dotyczącą wykorzystania danych i sztucznej inteligencji. Po niepewnych latach na rynku, firmy muszą przemyśleć swoje plany na rok 2023 i kolejne lata oraz zidentyfikować, w jaki sposób mogą ulepszyć swoje procesy, wprowadzić nowe narzędzia i ustalić cele, które przyniosą wzrost i stabilność.

bpscAutomatyzacja jest nienasycona i pożera miliardy dolarów. Za 9 lat budżety alokowane w robotyzację procesów stałych wyniosą 70 mld USD. Dla porównania w 2022 roku inwestycje w automatyzację były warte “zaledwie” 2 mld USD. Czy to możliwe? Zdaniem ekspertów – tak!

simpleSpółka Simple współpracująca od ponad 30 lat z jednostkami ochrony zdrowia, zawarła kolejny kontrakt obejmujący wdrożenie systemu w części medycznej, RIS i PACS wraz z HIS. Umowa została podpisana wyniku postępowania przetargowego. To następne w ostatnim okresie zamówienie publiczne realizowane dla jednostki medycznej województwa zachodniopomorskiego.

jmb lab logoJesteśmy naocznymi świadkami codziennych postępów technologicznych. Coś, co wczoraj było nowością, dzisiaj jest już nieaktualne. Od nas zależy, czy będziemy brać czynny udział w procesie zmian i adaptować się do nich, czy pozostaniemy biernymi obserwatorami.

Z badania zrealizowanego na zlecenie Iron Mountain wynika, że 31% organizacji zainicjowało swoją cyfrową transformację przy wsparciu innych podmiotów, decydując się na outsourcing w zakresie porządkowania i inwentaryzacji papierowych zasobów. Kolejne 38% firm rozważa taką inicjatywę. Biznes z coraz większą otwartością zleca projekty digitalizacyjne na zewnątrz, chcąc zbudować solidny fundament pod dalsze kroki na ścieżce cyfryzacji, ale także ograniczając zaangażowanie wewnętrznych zasobów.

oracle 120Firma Oracle została uznana za lidera w raporcie Gartnera „Magic Quadrant for Financial Planning Software” za oprogramowanie Oracle Fusion Cloud Enterprise Performance Management (EPM). W powyższym raporcie, w którym oceniono 14 dostawców, firma Oracle została uznana za lidera w kategoriach: "Zdolność do realizacji" oraz "Kompletność wizji". Bezpłatna kopia raportu jest dostępna tutaj.

enova365Lider polskiego sektora bankowego poszerza swoją ofertę dla klientów biznesowych. Serwis transakcyjny iPKO biznes został w pełni zintegrowany z oprogramowaniem kadrowo-płacowym firmy Soneta, co umożliwi realizację transakcji bezpośrednio w systemie ERP enova365.

Według przeprowadzonych badań przez agencję badawczą ARC Rynek i Opinia, 65% polskich przedsiębiorstw planuje realizację lub kontynuację inwestycji w 2023 roku. Te firmy przeznaczą fundusze na środki trwałe, zrównoważony rozwój oraz automatyzację.

logo proalpha 2018Dane to DNA przedsiębiorstwa – w szczególności dane podstawowe klientów, materiałów i informacje o produktach. Jednak nieuporządkowany zbiór nazw, wartości i liczb nie wystarczy, by osiągnąć sukces. Dane muszą zostać ze sobą powiązane i uporządkowane w odpowiedniej strukturze. Do tego celu niezbędne jest skrojone na miarę zarządzanie danymi podstawowymi. Dzięki odpowiedniemu narzędziu można zdefiniować poziomy odpowiedzialności, zadbać o opracowanie danych i ciągłą synchronizację. Elementy te są niezbędne do podejmowania decyzji opartych na danych w ramach Business Intelligence.

saplogoSAP ogłosił wyniki konkursu SAP Quality Awards w Europie Środkowej i Wschodniej. Panel ekspertów zewnętrznych i wewnętrznych wyłonił zwycięzców z Czech, Węgier i Polski w czterech głównych kategoriach konkursowych. Nagrody SAP Quality Awards to platforma dla klientów SAP i ich partnerów wdrożeniowych do dzielenia się doświadczeniami z udanych projektów transformacji cyfrowej.

BPX S.A., firma konsultingowa wspierająca przedsiębiorstwa w doskonaleniu procesów zarządzania poprzez skuteczne wdrażanie rozwiązań klasy ERP oraz Business Intelligence, rozszerzyła swoją grupę kapitałową o spółkę Milestone Dom Wdrożeniowy. Akwizycja jest elementem strategii BPX, w ramach której firma stale zwiększa skalę swojej działalności na kolejnych rynkach i rozwija ją o nowe rodzaje produktów i usług.

Firmy będą wydawać na robotykę i automatyzację coraz więcej. Także sklepy detaliczne. Wiele z nich będzie potrzebowało we wdrożeniach wsparcia. Cały przemysłowy świat stawa na robotykę i automatyzację. Według raportu McKinsey Global Industrial Robotics Survey 2022, dla wielu przedsiębiorstw nakłady na systemy informatyczne i urządzenia automatyzujące procesy będą stanowić nawet 1/4 wydatków kapitałowych w ciągu najbliższych pięciu lat. Dla zarządzających głównymi argumentami za wdrożeniami są podniesienie jakości oraz zwiększenie wydajności i optymalizacji czasu pracy. Firmy, które nadal pozostają nieufne, obawiają się kosztów oraz tego, że brakuje im odpowiedniej wiedzy i doświadczenia.

Obserwujemy wzrost cyfryzacji Przemysłu 4.0, który ma znaczący wpływ na sektor produkcyjny. Przejście od tradycyjnych, papierowych metod do rozwiązań cyfrowych pomaga przemysłowi produkcyjnemu w zwiększeniu wydajności w wielu obszarach, a także pomaga obniżyć koszty produkcji, a tym samym zwiększyć wydajność operacyjną; jedna czwarta amerykańskich producentów uważa, że cyfryzacja może obniżyć koszty o 30%.

Transition Technologies PSC proces digitalizacji dla spółki Oerlikon Surface Solutions, podmiotu z grupy Oerlikon, wiodącej firmy technologiczno-inżynieryjnej notowanej na SIX Swiss Exchange.

Firma Rossmann, lider sprzedaży produktów drogeryjnych, deklaruje, że zatrudnia ludzi zdolnych i ambitnych. Aktualnie poszukiwani są pracownicy do dynamicznie rozwijającego się Centrum Informatycznego w Łodzi.

COMARCHDo czasu wejścia w życie Krajowego Systemu e-Faktur pozostał rok. Jak pokazała ankieta Comarch przeprowadzona wraz z Francusko-Polską Izbą Gospodarczą, tylko 10% przedsiębiorców zdecydowało się skorzystać już z KSeF-u, reszta odkłada integrację na później. Dlaczego? Jakie obawy mają polscy przedsiębiorcy przed rozpoczęciem korzystania z KSeF?

BPSCOd lat mówiło się, że rodzime firmy wydają za mało na IT. Badanie VMware pokazuje, że nad Wisłą nastąpiła zmiana. Niemal wszystkie przedsiębiorstwa (96 proc.) biorące udział w badaniu zwiększyły nakłady na digitalizacje. Mało tego, Polacy doskonale wiedzą, czego chcą od technologii.

proalpha polskaWszyscy przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że bez strategicznego planowania osiągnięcie sukcesu jest niemożliwe. Dzięki temu można w sposób właściwy rozłożyć prace, zwiększyć sprawność działania firmy oraz nawiązać trwałe relacje z partnerami biznesowymi i klientami. Ta sama zasada ma zastosowanie do wdrożenia systemu ERP. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wdrożenia oprogramowania ERP?

Nawet 3 minuty opóźnienia w realizacji procesu może oznaczać dostarczenie usługi o 1 dzień roboczy później. To dlatego x-kom, jeden z najczęściej wybieranych sklepów internetowych w kraju, nieustannie dąży do osiągnięcia hiperefektywności. Firma zdecydowała się zoptymalizować proces obsługi reklamacji dzięki polskiej platformie low-code, WEBCON BPS, na ogromną skalę. W ciągu pierwszego miesiąca poprzez aplikację serwisową zostało obsłużonych aż 30 tys. zgłoszeń.

Według opracowania Deloitte, od trzech lat transformacyjna rola zespołów finansowych w organizacjach staje się wiodąca. Stoi za tym kilka zjawisk. Choćby fakt, że nowe modele predykcji finansowych są ściśle związane z systemową automatyzacją, a to zaczyna skutkować unowocześnieniem systemów ERP. Rozwiązania chmurowe pociągają za sobą z kolei optymalizację wszystkich procesów w firmie.

Back to top