INDUSTRY 4.0 – jak fabryki przyszłości mogą wykorzystać IoT, AR i AI?

Dawniej określenie kondycji firmy było możliwe na dwa sposoby. Poprzez okresową kontrolę lub „gaszenie pożaru”, gdy zdarzyła się awaria.

ERP-view.pl - 10 kluczowych czynników dla udanej transformacji chmurowej

Transformacja cyfrowa przedsiębiorstw i migracja do chmury to zmiany, które radykalnie poprawiają sprawność, wydajność i bezpieczeństwo firm.

Alior Bank łączy siły z Symfonią i rozszerza dostępność usługi BankConnect

Alior Bank nawiązał współpracę z Symfonią, jednym z największych dostawców oprogramowania dla biznesu. Teraz przedsiębiorcy, którzy…

Miliardy w automatyzację

Blisko 2 mld dolarów zainwestuje w tym roku biznes w oprogramowanie do automatyzacji procesów stałych. To o jedną piątą więcej niż w 2020, a…

Cyfrowa transformacja w dystrybucji i handlu – jak w praktyce zmienia biznes?

Cyfrowa transformacja to jeden z najważniejszych obecnie trendów cywilizacyjnych. Stanowi ona szczególną zmianę organizacyjną, której wynikiem…

Mobilne rewolucje w biznesie - smartfon równie ważny co laptop

Managerowie chcą większego dostępu do danych, przede wszystkim na urządzeniach mobilnych – wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy…

Previous Next Play Pause
Konferencja IFS Connect 2022 odbędzie się w dniach 8-9 czerwca 2022 w Hotelu Vienna House Andel`s w Łodzi. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji IFS Connect jest Roadmap To The Future, gdzie IFS przejmie rolę kompasu w drodze do cyfrowej transformacji przedsiębiorstw. Konferencja podzielona została na dwa dni i 4 bloki tematyczne, podczas których uczestnicy będą mieli okazję wymienić poglądy oraz otrzymają potężną dawkę wiedzy.

SAP SAP wprowadza innowacje, które zapewnią przedsiębiorstwom wsparcie biznesowe w czterech kluczowych obszarach: odporności łańcucha dostaw, zrównoważonego rozwoju, transformacji procesów biznesowych oraz tworzenia aplikacji bez użycia kodu.

Przemysł wydaje miliardy na digitalizacje, a to wciąż za mało. Tylko co trzecia firma produkcyjna jest gotowa na elastyczny model pracy. W ciągu najbliższych 2 lat aż 9 na 10 firm planuje zainwestować w technologię, które mają wesprzeć hybrydową pracę. Co wstrzymuje transformację: źle alokowane budżety czy pośpiech?

Firma IFS opublikowała wyniki finansowe za pierwsze trzy miesiące 2022 r. Rozpoznany przychód roczny (ACV Bookings) firmy odnotował wzrost o 78% r/r, a przychody cykliczne zwiększyły się aż o 45% r/r.

proalpha Polska1992: Minęło już 30 lat od chwili, gdy firma proALPHA rozpoczeła swoją działalność, wtedy jeszcze pod nazwą W. Ernst Informatik GmbH. Upłyneło sporo czasu i wiele rzeczy uległo zmianie, ale są jeszcze pracownicy, którzy towarzyszą nam od początku naszej podróży.

Odmrażanie gospodarki i coraz bardziej optymistyczne prognozy związane z końcem pandemii sprawiły, że pozytywne nastroje panują przede wszystkim wśród przedsiębiorców. Trend szczególnie widoczny jest na przykładzie sektora informatycznego, który obserwuje wzrost inwestycji na poziomie B2B. Według danych PARP , aż 2/3 firm w tej branży nastawia się na intensywny rozwój, większy niemal 3,5-krotnie w porównaniu do tego sprzed pierwszego lockdown’u. Swoją obecność zaznaczają również na arenie międzynarodowej.

SYMFONIA Sp. z o.o.Grupa Symfonia kupuje HRtec Sp. z o. o., firmę technologiczną specjalizującą się w tworzeniu chmurowego oprogramowania do zarządzania i automatyzacji procesów HR.

L systems logoDużymi krokami zbliża się premiera autorskiego projektu firmy L-Systems: Multi-Robota. W 2019 roku firma podjęła wyzwanie zbudowania innowacyjnego w skali światowej systemu zarządzającego produkcją, którego działanie zostało oparte na programowaniu agentowym. Wykorzystanie technologii agentów pozwoliło stworzyć rozwiązanie, które w znaczący sposób poprawia wydajność, terminowość i jakość wszystkich procesów produkcyjnych zachodzących w zakładach przemysłowych.

IT.IntegroProgramiści stanowią podstawowy czynnik sukcesu projektów wdrożenia systemu ERP w organizacjach. To od ich kompetencji technicznych i komunikacji z klientem w dużej mierze zależy końcowy efekt projektów ERP. W IT.integro 200-osobowy zespół jest podstawą działalności firmy, a jej rozwój zależy od wzrostu samych specjalistów. W ciągu najbliższych trzech lat firma chce zatrudnić kolejnych 100 programistów ERP, którzy będą realizować usługi dla klientów z 60 krajów na całym świecie.

ORACLE - LOGOKeep Sea Blue, niezależna, międzynarodowa organizacja z siedzibą w Atenach, wybrała Oracle Cloud Infrastructure i Oracle Blockchain do swojej misji ochrony Morza Śródziemnego przed plastikiem. Organizacja Keep Sea Blue promuje gospodarkę o obiegu zamkniętym i może zapewnić pełną przejrzystość oraz zdolność śledzenia w całym łańcuchu wartości tworzyw sztucznych, używając Oracle Cloud.

proalphalogo2018newDawniej określenie kondycji firmy było możliwe na dwa sposoby. Poprzez okresową kontrolę lub „gaszenie pożaru”, gdy zdarzyła się awaria. Niestety w wielu przypadkach oznaczało to kłopoty ‒ dodatkowe koszty, a także problemy z klientami, którzy nie otrzymywali dostaw na czas, co skutkowało spadkiem konkurencyjności. Dziś cyfryzacja daje zupełnie nowe możliwości. Automatyzacja procesów i stały wgląd w sytuację przedsiębiorstw są możliwe dzięki Internetowi Rzeczy (IoT), sztucznej inteligencji (AI) i rozszerzonej rzeczywistości (AR). Jak można wykorzystać je w przemyśle?

Pojawiające się technologie zapewniają nowy poziom elastyczności w finansach i księgowości (F&A). Najbardziej efektywne narzędzia nie tylko stosuje się w istniejących modelach biznesowych, ale przede wszystkim są wykorzystywane do większej i szerszej ponownej oceny tego, jak same procesy mogą się zmieniać – do projektowania nowej biznesowej rzeczywistości.

itintegro logo2015IT.integro to firma technologiczna obecna na rynku już od ponad 30 lat. Z początkowej siedziby w Poznaniu, dostawca systemu ERP rozrósł się do 200-osobowej załogi w 4 miastach Polski - Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. W związku z ekspansją Partner Microsoft Dynamics 365 Business Central rozbudowuje obecnie zespoły projektowe w każdej z lokalizacji o nowych konsultantów programistów ERP.

SAPSAP SE raportuje dalsze przyspieszenie wzrostu przychodów z chmury - o 31%. Bieżący portfel zamówień na usługi w chmurze zbliża się do poziomu 10 mld euro, co oznacza wzrost o 28%. Przychody ze sprzedaży SAP S/4HANA Cloud znacząco wzrosły, o 78%, a backlog projektowy (current cloud backlog) urósł jeszcze szybciej - o 86%. SAP potwierdza prognozę na 2022 r. w zakresie przychodów, zysku operacyjnego oraz przepływów pieniężnych.

snt logo 2018Od 2023 roku e-faktura będzie obowiązkowym formatem rozliczeń. Polski fiskus się cyfryzuje i daje firmom rok na adaptację do nowego systemu. W przypadku dużego przedsiębiorstwa warto zacząć wdrożenia z wyprzedzeniem. Firma S&T oferuje narzędzie, które zintegruje oprogramowanie SAP z Krajowym Systemem e-Faktur.

Firmy na całym świecie przygotowują się dziś na nieunikniony powrót do biur. Organizacje stają przed wyzwaniem zbudowania hybrydowego modelu pracy, w którym zespoły będą mogły współpracować i bezproblemowo uzyskiwać dostęp do zasobów firmy z domu, z biura lub w podróży. Jednak w obliczu szybkich zmian technologicznych organizacje muszą przekształcić swoje cyfrowe operacje.

ORACLEFirma Azerconnect, lider w dziedzinie usług IT, wybrała pakiet Oracle Fusion Cloud Applications do wspomagania zarządzania finansami i zasobami ludzkimi.

IFS wprowadza na rynek pierwszą z dwóch zaplanowanych na bieżący rok aktualizacji platformy IFS Cloud. Ważne nowe funkcje w obszarach zarządzania serwisem, zarządzania majątkiem (EAM), produkcji, łańcucha dostaw, zarządzania kapitałem ludzkim (HCM) i zarządzania relacjami z klientami (CRM), a także specyficzne rozszerzenia dla poszczególnych branż.

SAPMicrosoft i SAP zacieśniają partnerstwo technologiczne. Amerykańskie przedsiębiorstwo jest pierwszym dostawcą chmury publicznej, który wdroży kompleksowe rozwiązanie RISE with SAP, przenosząc swoje firmowe oprogramowanie SAP ERP do SAP S/4 HANA cloud, Private Edition. Nowy system będzie działał w infrastrukturze Microsoft Cloud.

proalpha PolskaW listopadzie ubiegłego roku mogliśmy nareszcie uruchomić nasz portal klienta my proALPHA i udostępnić go wszystkim klientom. Jednak jak wyglądał proces powstawania naszego portalu i w jaki sposób korzystają z niego nasi klienci?

SNTTo już pewne: za zgodą Komisji Europejskiej już w przyszłym roku faktura ustrukturyzowana będzie obowiązkową formą rozliczeń dla polskich przedsiębiorstw. Integracja systemów informatycznych dużych, przetwarzających tysiące faktur firm z Krajowym Systemem e-Faktur będzie nie lada wyzwaniem. Na rynku funkcjonują już sprawdzone rozwiązania, dzięki którym proces ten może przebiegać bezboleśnie.

Back to top