comarchAirpress, producent sprzętu pneumatycznego, odd kilku miesięcy korzysta z aplikacji przeznaczonej do wsparcia pracowników punktów serwisowych - Comarch Mobile Serwis. System uporządkował i zsynchronizował prace związane z serwisem mobilnym oraz usprawnił wymianę informacji między centralą a pracownikami w terenie.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Airpress posiadał już wcześniej oprogramowanie do zarządzania przedsiębiorstwem - Comarch ERP XL. Nowy moduł został z nim zintegrowany.

Asortyment producenta jest bardzo szeroki. Oferuje specjalistyczne produkty pneumatyczne m.in. pistolety lakiernicze, sprężarki, narzędzia i instalacje pneumatyczne a także osuszacze powietrza oraz filtry. Jeżeli któreś z tych urządzeń ulega awarii, pierwsza wizyta serwisowa odbywa się w siedzibie klienta, głównie ze względu na specyfikę i rozmiar narzędzi. Wówczas pracownik serwisu przyjeżdża do klienta i wykonuje konieczne prace naprawcze. Firma Airpress potrzebowała systemu, który usprawniłby pracę serwisantów w terenie oraz zapewniłby dostęp do pełnej dokumentacji i historii wykonanych napraw, montaży i usług, łącznie z harmonogramami przeglądów gwarancyjnych.

Od pewnego czasu korzystaliśmy z oprogramowania Comarch ERP XL. Jednak potrzebowaliśmy dodatkowego modułu, który pozwoliłby nam uporządkować prace serwisu mobilnego. Postawiliśmy na Comarch Mobile Serwis. Korzyści, jakie nas przekonały do tego narzędzia, to możliwość przekazywania zleceń serwisowych pracownikom za pomocą systemu, scentralizowana rejestracja, czyli możliwość uzyskiwania bieżących danych i informacji z systemu na temat działań serwisantów w terenie. Jednak najważniejszym elementem były informacje o parametrach i historii napraw – mówi Dawid Jankowski, CEO Airpress Polska.


Od momentu wdrożenia systemu Comarch Mobile Serwis komunikacja między serwisantami a centralą odbywa się z wykorzystaniem smartfonów. Pracownicy otrzymują wszystkie zlecenia przez system, w którym znajduje się pełna historia napraw danego urządzenia u konkretnego klienta. Informacje o parametrach urządzenia, które będzie serwisowane pozwala na wcześniejsze przygotowanie się do wizyty. Dodatkowo serwisant ma bezpośredni dostęp do pełnej oferty produktów z opisem, zdjęciem, ceną oraz stanem w magazynie mobilnym oraz w centrali. Po zakończeniu wizyty przygotowuje i przesyła protokół serwisowy na urządzeniu mobilnym i przesyła do klienta. Jego oryginał jest stale dostępny w systemie dla wszystkich pracowników Airpress.

Nasze wizyty u klientów nabrały innej formy. Planowanie zleceń pojedynczych oraz cyklicznych stało się możliwe za pośrednictwem kilku kliknięć. To zasługa intuicyjnego i przejrzystego interfejsu aplikacji. Comarch Mobile Serwis to elastyczne oprogramowanie, które jest doskonale dopasowane do naszych potrzeb – dodaje Dawid Jankowski.


Za wdrożenie systemu Comarch ERP była odpowiedzialna firma Supremo, partner krakowskiego producenta systemów IT.

Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top