Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017
loading...

Firmy Bombardier i Siemens podejmują współpracę nad nowymi możliwościami optymalizacji procesów rozwoju produktu

Bombardier, wiodący na świecie producent pociągów i samolotów, nawiązał współpracę z firmą Siemens w celu dalszego pogłębienia i rozszerzenia portfolio Teamcenter® służącego do zarządzania cyklem życia produktu (PLM). Ma to na celu optymalizację procesów inżynieryjnych w celu opracowywania, produkowania i zapewniania wsparcia swoich produktów.
 

Czytaj więcej...

Siemens Advanced Machine Engineering usprawni proces budowania maszyn

Nowe rozwiązanie Siemens dla branży maszyn przemysłowych. Advanced Machine Engineering odpowiada na wyzwania stojące przed producentami maszyn, które są związane z coraz większym stopniem złożoności konstrukcji i coraz krótszym czasem dostawy.

Czytaj więcej...

Budowanie warsztatu cyfrowych maszyn przyszłości

Przedsiębiorstwa z każdej branży, od samochodowej i lotniczej po maszynową i energetyczną, zależą od producentów części i narzędziowni. Często są to małe działy lub mniejsze firmy, które muszą radzić sobie z coraz większą konkurencją i pracować z nowymi materiałami i technologiami w ramach złożonych łańcuchów dostaw, które podlegają coraz ściślejszym regulacjom i coraz krótszym czasom realizacji.

Czytaj więcej...

Siemens pomaga zespołowi Land Rover BAR przygotować łódź do Pucharu Ameryki

Przez prawie trzy lata oddział firmy Siemens zajmujący się oprogramowaniem do zarządzania cyklem życia produktu (PLM) wspomagał team Land Rover BAR podczas projektowania, oceny, weryfikacji i produkcji brytyjskiego katamaranu klasy ACC (America's Cup Class) - na czas i w ramach budżetu.

Czytaj więcej...

Desay SV Automotive Electronics wybiera Siemens PLM

Huizhou Desay SV Automotive Electronics Co., Ltd. (Desay SV), wiodąca chińska firma, specjalizująca się w dostarczaniu światowej klasy produktów elektroniki samochodowej, wybrała Siemens jako partnera strategicznego w zakresie oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktu (PLM).

Czytaj więcej...

Siemens PLM i Autodesk na drodze większej kompatybilności

Firmy Autodesk oraz firma Siemens ogłosiły dzisiaj podpisanie umowy dotyczącej interoperacyjności oprogramowania, dzięki której firmy z branży produkcyjnej będą mogły obniżyć koszty związane z brakiem kompatybilności pomiędzy różnymi rodzajami oprogramowania do wspomagania projektowania produktów oraz uniknąć potencjalnych problemów związanych ze spójnością danych.

Czytaj więcej...

Wdrożenie PLM wymaga rozwagi

We współczesnym świecie firmy produkcyjne starają się możliwie szybko wytworzyć produkty na rynek odpowiadające zmieniającym się potrzebom i oczekiwaniom klientów. Dodatkowo starają się utrzymać jak najniższe koszty. Odpowiedzią na takie wyzwanie może być system PLM (Product Lifecycle Management - zarządzanie cyklem życia produktu).

Czytaj więcej...

Kiedy rozważać wdrożenie PLM

PLM to strategia zarządzania firmą produkcyjną, dzięki której można odnosić konkretne korzyści i skutecznie umacniać przewagę konkurencyjną. Kiedy powinno się rozważać wdrożenie PLM, jakie może to przynieść wartości i czy jest to optymalna strategia dla każdej organizacji?

Czytaj więcej...

Dytron integruje standard APQP w systemie PLM

Podczas tegorocznej edycji MotoIdea, głównego wydarzenia dla dostawców sektora motoryzacyjnego, zaprezentowano unikalne połączenie systemu PLM z obowiązującym w tej branży standardem jakości APQP.

Czytaj więcej...

Jakie są modele PLM w chmurze?

Nie ma jednego modelu cloud computingu dla systemów PLM - przekonuje Sebastian Grabski, architekt rozwiązań technicznych Cisco Systems Poland. - Możemy wyodrębnić trzy różne modele, z których każdy oferuje korzystającym z niego organizacjom innego rodzaju korzyści.
 

Czytaj więcej...

Cykle życia w chmurze

WNP.PLSystemy PLM działające w chmurze dostosowują się do potrzeb firmy. Mogą rosnąć wraz z nią, pozwalając na używanie aplikacji z dowolną intensywnością i nie ograniczając jej możliwościami sprzętu.
 

Czytaj więcej...

Większy zwrot z inwestycji w PLM dzięki Industry Catalyst Series

Dopasowana do różnych branż przemysłu oferta zwiększa wartości biznesowe PLM, przyspiesza zwrot inwestycji i stwarza środowisko szybkiej adopcji nowych technologii.
 

Czytaj więcej...

Siemens upraszcza procedury wdrażania oprogramowania PLM

Siemens PLM Software wprowadziła nową, opartą na poszczególnych aplikacjach filozofię wdrażania swych produktów. Tego typu podejście pozwala producentom uprościć procedury adaptacji oprogramowania Teamcenter®, najczęściej stosowanego na świecie cyfrowego systemu zarządzania cyklem życia produktów.

Czytaj więcej...

Sektor produkcyjny i rozwiązania IT w 2013

WNPUbiegły rok to przede wszystkim dalszy rozwój aplikacji na urządzenia mobilne oraz usług wykorzystujących moc chmury – zauważa Wojciech Jędrzejczak, dyrektor zarządzający Autodesk w Polsce. - W szybkim tempie rośnie popularność i zapotrzebowanie na oba te elementy.

Czytaj więcej...

Nevion Manufacturing wybrał Oracle Agile LM

Oracle Polska informuje, że w firmie Nevion - zajmującej się rozwiązaniami do transmisji danych wideo za pośrednictwem sieci, rozpoczęło się wdrożenie aplikacji Oracle Agile PLM. Wdrożenie prowadzą eksperci firmy Fideltronik, partnera Oracle na poziomie Gold. Projekt jest prowadzony we wszystkich oddziałach Nevion, znajdujących się w Polsce, Norwegii, USA i Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej...

SIEMENS PLM SOFTWARE WPROWADZA TEAMCENTER 9

Siemens PLM Software, poinformowała dzisiaj o wprowadzeniu najnowszej wersji oprogramowania Teamcenter®, najpopularniejszego na świcie systemu PLM . Teamcenter 9 zawiera nowe rozwiązania i ulepszenia w całym portfolio, zgodne z wizją HD-PLM promowaną przez Siemens PLM Software, której podstawowym założeniem jest wspieranie firm w sprawniejszym i pewniejszym podejmowaniu lepszych decyzji opartych na informacjach.

Czytaj więcej...

Active Workspace upsrawnia podejmowanie decyzji

Siemens PLM Software poinformowała o nowym produkcie z portfolio oprogramowania Teamcenter®. Produkt o nazwie Active Workspace jest intuicyjnym, obfitującym w wizualizację i spersonalizowanym środowiskiem umożliwiającym natychmiastowe dotarcie do informacji 3D i tym samym znacząco podnoszącym wartość systemów PLM. Active Workspace jest kolejnym ważnym krokiem w realizacji wizji HD-PLM firmy Siemens PLM Software, która została opracowana pod kątem zapewnienia decydentom pomocy w bardziej efektywnym i pewniejszym podejmowaniu decyzji na podstawie rzetelniejszych informacji.

Czytaj więcej...

Boeing będzie korzystał z systemy PLM firmy Siemens przez kolejne 10 lat

Siemens PLM Software poinformowała, że Boeing, czołowa światowa firma z branży lotniczej, podpisała nową 10-letnią umowę o przedłużeniu korzystania z technologii Siemens PLM Software przez działy Boeing Commercial Airplanes oraz Defense, Space and Security. W uzasadnieniu decyzji o zawarciu nowej umowy podano takie czynniki, jak sprawdzone parametry oprogramowania NX™ i Teamcenter® zajmującego czołową pozycję na rynku, innowacyjność, skalowalność oraz otwarta architektura.

Czytaj więcej...

PLM pomaga budować najbardziej zaawansowane satelity

Siemens PLM Softwarepoinformowała, że firma Space Systems/Loral wybrała oprogramowanie klasy Teamcenter® – najpopularniejszy w skali globalnej system cyfrowego zarządzania cyklem życia produktu – który zastąpi dotychczas wykorzystywane aplikacje i pomoże w konstruowaniu najbardziej zaawansowanych

Czytaj więcej...

PROCTER & GAMBLE pozostaje przy SIEMENS PLM

Siemens poinformował o przedłużeniu kontraktu z Procter & Gamble Co., które zapewni P&G globalny dostęp do szerokiego spektrum oprogramowania oferowanego przez Siemens PLM Software, jednostkę organizacyjną Siemens Industry Automation Division i czołowego światowego dostawcę oprogramowania oraz usług z zakresu zarządzania cyklem życia produktów (PLM), a także do Comos, czołowego globalnego oprogramowania firmy Siemens do zarządzania zakładami z uwzględnieniem wszystkich zasobów projektu obejmującego cały cykl eksploatacji zakładu przemysłowego i jego wyposażenia.

Czytaj więcej...

loading...
loading...
loading...

Firmy wdrażające cyfrowe technologie rosną...

Sztuczna inteligencja, wykorzystanie danych czy machine learning będą mieć w przyszłości...

ENIX z systemem ERP SAP Business One

ENIX, wiodący producent grzejników łazienkowych, wybrał system ERP SAP Business One oraz ALTAB...

Digitalizacja akt pracowniczych - innowacja...

Od 1 stycznia 2019 wejdzie w życie nowelizacja, dzięki której firmy będą mogły przechowywać...

Omnichannel w praktyce – strategia dla B2B...

Dowiedz się na czym polega strategia omnichannel (wielokanałowości) i dlaczego warto ją...

Polskie firmy coraz bardziej cyfrowe i...

Dzisiaj największy worek z pieniędzmi dla przedsiębiorców to ten, który służy wydatkom na...

ODL

Show Panel
Liderzy Produkcji 2018
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
  • eqsystembaner
  • snt button 250