Amerykański gigant komputerowy Oracle nawiązał współpracę z egipską organizacją non-profit w celu przyspieszenia badań nad lekami na raka.

 REKLAMA 
 RISE WITH SAP 


 
Egipskie Stowarzyszenie Przyjaciół Krajowej Inicjatywy Walki z Rakiem (AFNCI) od dziesięcioleci pracuje nad stworzeniem wysokiej jakości infrastruktury i przyspieszeniem badań nad leczeniem nowotworów w Egipcie. Organizacja chce zapewnić pacjentom wczesne wykrywanie choroby i umożliwić im powrót do zdrowia. Wraz z ciągłym wzrostem zachorowań i koniecznością ratowania życia coraz liczniejszych pacjentów stowarzyszenie AFNCI zdecydowało się na przeprowadzenie modernizacji na dużą skalę, aby zwiększyć prężność działania całej organizacji i jej efektywność.

W ramach tego projektu organizacja pozyskała wsparcie ze strony firmy Oracle, która zaimplementowała szereg funkcji analitycznych, rozwiązań mobilnych, zabezpieczeń oraz narzędzi społecznościowych ułatwiających współpracę. Oracle pomaga stowarzyszeniu w cyfryzacji wielu podstawowych funkcji biznesowych, m.in. w prowadzonym przez AFNCI onkologicznym szpitalu dziecięcym.

Szpital rozpoczął działalność w 2007 r. w oparciu o finansowanie pochodzące wyłącznie z datków. Gdy wreszcie go zbudowano, skończyły się pieniądze i placówka nie mogła zatrudnić personelu ani przyjmować pacjentów, dlatego wystosowała publiczny apel, aby każde dziecko podarowało 1 funta egipskiego i w ten sposób pomogło w otwarciu szpitala” — powiedział Khaled Ismail, wiceprezes działu aplikacji biznesowych w Oracle Digital. „Szpital w dalszym ciągu jest finansowany wyłącznie z datków prywatnych. To pod względem pojemności największy dziecięcy szpital onkologiczny na świecie, w którym leczyło się ponad 15 000 dzieci. W samej przychodni przyszpitalnej przyjmowanych jest dziennie 1200 dzieci, które przechodzą przede wszystkim chemioterapię, radioterapię, diagnostykę i różne badania specjalistyczne. W ubiegłym roku tamtejsza apteka przygotowała 1,6 mln chemioterapii.


Zmiany w leczeniu nowotworów

Szpital wciąż się rozwija i pomaga coraz większej liczbie dzieci, dlatego stało się jasne, że będzie potrzebował rozwiązań technologicznych.

Technologia stanowi oczywiście ważny element przyszłości służby zdrowia w obszarze medycznym, obejmującym rewolucyjny sprzęt i leki” — powiedział Khaled Ismail.
Ważny jest też jednak aspekt biznesowy i zmiana funkcjonowania szpitali oraz zarządzanie nimi w możliwie efektywny i bezproblemowy sposób. Stowarzyszenie AFNCI wybrało firmę Oracle i jej chmurowe produkty z linii ERP, HCM i CX, aby wzmocnić swoje procesy decyzyjne, obniżyć koszty operacyjne, usprawnić funkcjonowanie finansów i kadr oraz zadbać o optymalne wykorzystanie zbieranych datków.


Dr Wael Eweida, dyrektor ds. operacyjnych w szpitalu 57357, podkreśla, że technologia stanowi ważną część każdej decyzji biznesowej.

Narzędzia Oracle zarządzają teraz wszystkimi naszymi zasobami pozamedycznymi. Bezpośrednio wpływa to na skuteczność działań medycznych na rzecz wszystkich leczonych dzieci.


Realny wpływ

Jak mówi Khaled Ismail, konsekwencje wdrożenia tych rozwiązań są widoczne na co dzień w czterech kluczowych dla stowarzyszenia AFNCI obszarach.

Pierwszym z nich są finanse, w przypadku których system ERP firmy Oracle pomaga w zarządzaniu procesami księgowymi i zaopatrzeniowymi, projektami i nie tylko” — powiedział Khaled Ismail. „Dla wielu działów informatycznych systemy ERP zainstalowane w środowisku lokalnym często oznaczają duże, kosztowne i czasochłonne wdrożenia, które wymagają znacznych inwestycji w sprzęt lub infrastrukturę. Stowarzyszenie AFNCI chciało zwiększyć nakłady na badania nad nowotworami, lecz ze względu na status organizacji non-profit miało ograniczony dostęp do funduszy.


Przejście na platformę Oracle Cloud pozwoliło organizacji AFNCI ograniczyć cykliczne inwestycje w utrzymanie lokalnej infrastruktury informatycznej. Zaoszczędzone pieniądze można znacznie lepiej wydać na zasoby wspierające rozszerzenie badań nad nowotworami i innowacje w tej dziedzinie.


Drugim obszarem jest wsparcie AFNCI w lepszym pomiarze efektywności za pomocą pakietu zintegrowanych aplikacji Oracle.

Zapewniają one organizacji AFNCI funkcjonalność, rozwiązania analityczne i narzędzia ułatwiające współpracę, które są niezbędne do sprawnego zarządzania działalnością. Użytkownicy mają dostęp do kokpitów informacyjnych, za pomocą których mogą monitorować i wyświetlać najpilniejsze sprawy. Kokpity można też bez trudu zintegrować z istniejącymi aplikacjami, takimi jak Microsoft Excel, i wykorzystywać w ramach dostosowanych do kontekstu analiz.


Po trzecie, rozwiązania Oracle pomagają szpitalowi w zatrudnianiu najlepszych pracowników i optymalizacji kosztów pracy.

Przyciągnięcie najlepiej wykwalifikowanego personelu jest kluczowe dla stowarzyszenia AFNCI, ponieważ zapewnia pacjentom najlepsze doświadczenia — powiedział Khaled Ismail. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu do zarządzania personelem szpital korzysta obecnie z bardzo zaawansowanych narzędzi kadrowych do pozyskiwania i zatrzymywania utalentowanych pracowników. Automatyzują one wykonywane ręcznie procesy i optymalizują koszty, a przede wszystkim budują zaangażowanie pracowników przez nowoczesne zarządzanie wydajnością.


Czwartym obszarem są stosowane przez stowarzyszenie AFNCI rozwiązania do zarządzania relacjami społecznymi, dzięki którym pacjenci mogą teraz komunikować się ze szpitalem poprzez media społecznościowe. „W efekcie szpital może teraz natychmiast analizować opinie pacjentów i oferować im lepszą obsługę — to coś, co wcześniej było nieosiągalne”.

Mimo przeprowadzonych niedawno licznych działań ukierunkowanych na zmianę funkcjonowania szpital myśli już o przyszłości.

Następnym etapem tego projektu będzie wdrożenie Internetu Rzeczy w celu efektywnego zarządzania sprzętem medycznym w całym szpitalu — powiedział Khaled Ismail. AFNCI zaimplementuje także rozwiązania do zarządzania portfelem projektów, dzięki którym cały cyfrowy proces implementacji obejmie wszystkie operacje AFNCI w Egipcie. Podstawowym celem jest dalsze optymalizowanie doświadczeń pacjentów, a firma Oracle będzie towarzyszyć AFNCI na drodze do jego osiągnięcia.


Autor: Nicholas Fearn jest niezależnym dziennikarzem zajmującym się technologią, kulturą cyfrową i biznesem.

Źródło: www.oracle.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top