ERP: WIADOMOŚCI

loading...
ERP:WIADOMOSCI

ERP: ARTYKUŁY

loading...
ERP:ARTYKUŁY

ERP: CASE STUDIES

loading...
ERP:CASESTUDY
Perspektywy ERP 2024: Okiem ekspertów

Rok 2024 zwiastuje kolejną falę innowacji w dziedzinie systemów ERP, które są kluczowe dla zarządzania i automatyzacji operacji biznesowych w…

Jak systemy ERP wspierają rozwój przedsiębiorstw

W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, wdrażanie technologii w kluczowe obszary działalności stało się nie tylko korzystne, ale…

Jak maksymalizować wydajność i minimalizować przestoje

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, skuteczne planowanie produkcji stanowi kluczowy element sukcesu przedsiębiorstwa. Procesy…

Przemiana cyfrowa w sektorze produkcyjnym: Jak systemy ERP podnoszą standardy efektywności produkcyjnej

Cyfrowa transformacja to nieunikniony proces, który zmienia oblicze wielu branż, w tym także przemysłu produkcyjnego. W miarę jak technologie…

Zarządzanie zakupami przez system ERP

Dział zarządzania zakupami w firmie ma na celu optymalizację kosztów jej funkcjonowania. Pracownicy zajmujący się tym obszarem muszą

System ERP dla produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego

Rola systemu ERP jest kluczowa w sektorze produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego. Nowoczesny i funkcjonalny system ERP odgrywa istotną rolę

Previous Next Play Pause
loading...
RYNEK IT: WIADOMOŚCI
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

enova365 Multi

enova365 2016Z systemu ERP enova365 możesz korzystać także za pomocą przeglądarki oraz aplikacji mobilnej. Takie możliwości daje opcja „Multi”, której użytkownicy poza standardową wersją okienkową, mogą cieszyć się nowoczesnym interfejsem, również z poziomu urządzeń mobilnych.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Zacznijmy od początku

enova365 to system ERP. To oznacza, że jego zadaniem jest usprawnienie zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. System posiada szeroki zakres rozwiązań z zakresu kadr i płac, księgowości, obsługi magazynu czy sprzedaży i handlu. Już w 2010 roku twórcy programu dostrzegli pojawiający się wówczas trend „mobile”, który powoli zaczął wkraczać do polskich przedsiębiorstw.

W związku ze zwiększającą się mobilnością pracowników, wzrastała konieczność dostępu do stosowanych w firmie narzędzi, także zdalnie. W 2013 r. firma wprowadziła nowy interfejs systemu – aplikację webową. W kolejnych latach pojawiły się również aplikacje na urządzanie mobilne z systemem Windows oraz na urządzenia z systemem Android.

UX design, czyli o ergonomii pracy

Projektanci rozwiązań IT szybko odkryli, że dobrze zaprojektowany interfejs systemu sprawa, że praca w nim staje się nie tylko przyjemniejsza, ale również bardziej ergonomiczna. Tak narodził się trend UX design, którego celem jest dostarczenie użytkownikowi jak najlepszego doświadczenie w pracy z systemem. Jak wylicza magazyn forbes, dobry interfejs oznacza szybszą prace, krótszy okres wdrożenia pracownika do pracy, mniej błędów i szybszy zwrot z inwestycji. Najnowsze założenia i metodyki pracy User Experience zostały wykorzystane właśnie w trakcie projektowania mobilnych interfejsów systemu enova365.

Nowe pokolenie w natarciu

UX łączy się jeszcze z jednym zagadnieniem. Rynek pracy szturmem zdobywają przedstawiciele pokolenia Y. Jak pisaliśmy, w jednym z naszych artykułów, szacuje się, że w 2025 roku stanowić będą aż 75% globalnej siły roboczej. Na rynku pracy powoli pojawiają się również osoby urodzone po 1995 roku (pokolenie Z). Dla osób urodzonych po tym roku, znajomość nowoczesnych technologii czy praca poprzez urządzenia mobilne jest standardem. To właśnie z myślą o młodym pokoleniu pracowników, pracodawcy powinni rozważyć wdrożenie nowoczesnych, dostępnych także przez smartphony rozwiązań.

Aplikacja, a dane

Firmy korzystające z enova365 w wersji Multi mogą korzystać z systemy za pomocą:
  • Aplikacji Android – dedykowanej mobilnej aplikacja enova365 na urządzenia z systemem Android (smartphone i tablety)
  • Interfejsu okienkowego – tradycyjnej wersji systemu opartej o standardowe okienka Windows forms.
  • Aplikacji webowej - użytkownik może korzystać z systemu z każdego komputera posiadającego dostęp do Internetu poprzez dowolną przeglądarkę.
Aplikacji dla Windows - zaprojektowanej z myślą o urządzeniach dotykowych z systemem Windows 8.1 i Windows 10. Co ważne, każdy pracownik firmy ma dostęp do wybranego przez siebie rozwiązania. Niezależnie od tego jaki wybierze dla siebie interfejs funkcje i dane są na każdym urządzeniu takie same, różni się jedynie formą dostępu do nich.

Dobre przykłady zastosowania

Rozwiązanie enova365 Multi, sprawdzi się w każdej firmie poszukującej nowatorskich rozwiązań. Jednak w kilku przypadkach, rozwiązanie to przyniesie szczególnie dużo korzyści.

Agencje pracy i pracodawcy

Pulpity pracownicze dostępne poprzez dowolne urządzenie mobilne, usprawniają zarządzanie personelem. Pracownik może składać wnioski, informować o nieobecnościach, sprawdzać swoje grafiki pracy czy dane kadrowo – płacowych bezpośrednio poprzez telefon komórkowy. Informacja jest automatycznie dostępna dla wszystkich uprawionych osób, co pozwala lepiej planować harmonogramy pracy i na bieżąco reagować na braki w obsadzeniu załogi. Jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza gdy firma zatrudnia dużą ilość pracowników lub gdy nie wszyscy zatrudnieni pracownicy, posiadają komputery firmowe.

Mobilni sprzedawcy

enova365 Multi to doskonałe rozwiązanie dla firm posiadających mobilne siły sprzedaży. Rozwiązania dla zespołów handlowych pozwalają na planowanie wizyt sprzedażowych, przeglądanie danych kontrahenta i aktualnych informacji o stanach magazynowych. Handlowiec może też tworzyć oferty czy składać zamówienia bezpośrednio w trakcie spotkania z klientem, przez telefon dotykowy lub tablet.

Magazyn i e-commerce

Pracownicy magazynów zwykle nie posiadają stałego dostępu do komputerów stacjonarnych. Dzięki dostępowi do enova365 np. poprzez tablet mogą oni na bieżąco realizować zamówienia, wydania i przyjęcia do magazynu.

Rozproszona struktura firmy

Firma posiadająca zasoby w wielu lokalizacjach, zwykle oznacza także rozproszenie modelu podejmowania decyzji. Problemem są także często przestoje wynikające np. z podróży osób decyzyjnych między poszczególnymi biurami. Dzięki enova365 Multi pracownicy kluczowi uzyskują zdalny dostęp do danych oraz możliwość zatwierdzania decyzji bezpośrednio poprzez dowolne urządzenie z dostępem do Internetu. System pozwala na udział w projektach i zadaniach czy akceptowanie decyzji nawet poprzez ekrany telefonów komórkowych.

Źródło: www.enova.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top