Konferencja TMT.AllThings'13

24 października 2013 r., Warszawa, Giełda Papierów Wartościowych

 
Przez ostatnie 20 lat Internet połączył miliardy ludzi i komputerów zmieniając sposób w jaki żyjemy, komunikujemy się, pracujemy. Obieg informacji, doświadczeń, emocji nigdy nie był szybszy. Ale to dopiero początek. 99% urządzeń, obiektów i miejsc, z których na co dzień korzystamy, nie jest jeszcze włączonych w globalną sieć. Podłączenie ich do Internetu, zdaniem wielu ekspertów, zrewolucjonizuje zarówno świat konsumentów, jak i biznesu większego i mniejszego. Inni eksperci mówią o Wielkim Bracie. Przyszłość jest w naszych rękach.

Jedno jest pewne. Nowe usługi, usprawnione procesy, nieoczekiwane innowacje we wszystkich dziedzinach gospodarki i nauki, nowe zawody, nowe miejsca pracy. Big Data, bogactwo nowej wiedzy z połączonych źródeł informacji, pokłady nowej informacji z czujników, mierników, przedmiotów, obiektów i miejsc. Biometria, telemetria, semantic web, sztuczna inteligencja, uczące się domy, środki transportu, czy... lekarze, firmy farmaceutyczne, szkoły i miejmy nadzieję administracja publiczna.

To co jest również pewne, to że znowu zaczniemy liczyć się z czasem. Czasem przesyłu danych, ich organizacji i przetwarzania, archiwizacji, ochrony, czasem dostępu do danych. Począwszy od cyfrowych zdjęć i filmów naszej rodziny, a na danych o stanie zdrowia (w Polsce od 2014 r.), stylu życia i konsumpcji (sprzedaż detaliczna, inteligentne liczniki, czujniki), miejscu przebywania, stanie procesów biznesowych, logistycznych, przemysłowych.

Kluczowe będzie też przydzielanie i odbieranie praw dostępu do naszych danych, sprawdzanie poprawności zbieranych danych, czy ochrona prywatności obywateli, tajemnicy handlowej i narodowej. A także relacje międzynarodowe skoro większość dostawców infrastruktury i usług "w chmurze" podlega służbom kilku zachodnich krajów.

Można śmiało powiedzieć, że właśnie zaczyna się nowy etap rozwoju cywilizacji - Internet Wszechrzeczy ze wszystkimi konsekwencjami dla nauki, gospodarki, życia i pracy. Możemy dokonać wielkich rzeczy. Możemy też stworzyć system kontroli i zniewolenia. We wszystkich możliwych scenariuszach ktoś zarobi wielkie pieniądze. Witamy w przyszłości, witamy w XXI wieku.

New Europe Events we współpracy z Partnerami zaprasza na konferencję TMT.AllThings’13 Warsaw już 24 października 2013 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Gościem Specjalnym konferencji będzie Dr. Ann Cavoukian (bio), Komisarz ds. Informacji i Prywatności, Ontario, Kanada i światowy autorytet w dziedzinie 'Privacy by Design (not Disaster)'.

Kto powinien uczestniczyć w konferencji?
  • kadra zarządzająca (menedżerowie, zarządy) firm z sektora TMT,
  • menedżerowie i specjaliści ds. strategii rozwoju z dużych firm poszukujący innowacyjnych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych, 
  • firmy z branż produkcyjnej/przemysłowej, logistycznej, usługowych i handlowe, które będą głównymi beneficjentami nowego trendu, 
  • przedsiębiorcy rynku internetowego i mobilnego,
  • przedstawiciele funduszy inwestycyjnych, liderzy opinii, analitycy, dziennikarze i konsultanci

AGENDA:

http://www.tmtevents.pl/konferencja-tmt_allthings_2013_warszawa-3.html

REJESTRACJA:

http://www.tmtevents.pl/konferencja-tmt_allthings_2013_warszawa-6.html

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top