Obecnie nie tylko korporacje, ale także średnie i małe firmy dostrzegają korzyści płynące z wykorzystania nowoczesnych, zaawansowanych narzędzi informatycznych takich jak systemy SAP. Uświadamiają sobie, że stosowanie ich pozwoli na optymalizację kosztów i usprawnienie procesów wewnątrz organizacji. Coraz częściej korzystają również z urządzeń mobilnych i aplikacji biznesowych, które umożliwiają i wspomagają zdalne zarządzanie.


 
Obecnie urządzenia mobilne stają się obligatoryjnym elementem funkcjonowania przedsiębiorstw. Pozwalają na bardzo szybki dostęp do informacji, zarządzanie nimi i ich przekazywanie bez względu na czas i miejsce. Z badań wynika, że pracownicy, którzy posiadają zdalny dostęp do informacji, mogą dodatkowo poświęcić na pracę od 8 do 12 godzin tygodniowo.

Mobilne korzyści

Wraz z rozwojem technologii zmienia się również sposób pracy. Tablety czy smartfony są powszechnie używane już nie tylko w życiu codziennym, ale także jako narzędzia biznesowe. Przedsiębiorstwa coraz chętniej inwestują w aplikacje mobilne, które wspierają zarządzanie poszczególnymi obszarami. Pracodawcy zapewniają pracownikom wszystkich szczebli udogodnienia, które nie tylko ułatwiają i przyspieszają pracę, ale także podnoszą efektywność i przynoszą korzyści biznesowe.

Urządzenia mobilne są szeroko wykorzystywane między innymi przez banki i instytucje finansowe. Aplikacje ułatwiają obsługę klientów, a także umożliwiają wygodne korzystanie z różnorodnych usług, takich jak płatność telefonem czy zlokalizowanie najbliższego oddziału banku. Okazały się bardzo przydatne również w funkcjonowaniu restauracji, korporacji taksówkarskich czy w obsłudze eventów i konferencji.

Korzyści płynące z zastosowania aplikacji mobilnych są widoczne nie tylko w obszarze finansów czy usług, ale także w logistyce, zarządzaniu magazynami i dostawami. Wspierają sprzedaż, ułatwiają prezentację produktów i wspomagają działania z zakresu dystrybucji bezpośredniej. Szybki przepływ danych okazał się niezwykle przydatny, a możliwość zdalnego złożenia zamówienia lub sprawdzenia czy dany towar jest dostępny znacząco ułatwił pracę. Wraz z rozwojem aplikacje mobilne znalazły swoje zastosowanie w coraz to bardziej zaawansowanych czynnościach. W sektorze przemysłu stały się narzędziem dla osób poruszających się na terenie zakładów produkcyjnych. Ponadto, mogą być wykorzystywane, na przykład do kontroli produkcji, wsparcia pracy magazynów czy śledzenia obiegu materiałów i produktów.

Stosowane są również jako źródło informacji dla pracowników, którzy w łatwy sposób mogą sprawdzić, na przykład aktualne informacje o urlopie do wykorzystania, grafik pracy czy pasek wynagrodzenia. Pozwalają pracownikowi między innymi złożyć wniosek o urlop i świadczenie ZFŚS.

Co przygotował SAP?

Liczba użytkowników urządzeń mobilnych wzrasta, a w odpowiedzi na potrzeby klientów pojawia się na rynku coraz więcej różnorodnych aplikacji mobilnych.

Firma SAP, która jest największym producentem oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwami, również poszerzyła swoją ofertę o rozwiązania mobilne. Wśród nich znajdują się: SAP Fiori, SAP Mobile Platform, SAP NetWeaver Geteway, Afaria, SAP Mobiliser czy SAP NetWeaver Mobile Infrastructure.

SAP na bieżąco aktualizuje listę gotowych do użycia aplikacji SAP Fiori, z których można korzystać nie tylko na komputerach, ale także na tabletach czy smartfonach. Konieczny jednak jest dostęp do przeglądarki internetowej, która obsługuje standard HTML5 – mówi Maciej Kabaciński Ekspert SAP HCM w firmie Quercus Sp. z o.o.
Aplikacje wchodzące w skład SAP Fiori pozwalają na obsługę najpopularniejszych funkcjonalności biznesowych między innymi z obszaru HR, finansów czy sprzedaży. Aplikacje przeznaczone są zarówno dla managerów, przedstawicieli handlowych, kierowników działów zakupu, jak i pracowników niższego szczebla.
Mogą one być wdrażane jako zbiór aplikacji z jednym panelem startowym lub jako wiele aplikacji internetowych. Co ważne, można je dostosować do indywidualnych potrzeb użytkowników, ich funkcjonalności są zależne między innymi od grupy pracowniczej, do której są skierowane – dodaje Maciej Kabaciński.
SAP Fiori jest narzędziem szybkim do wdrożenia, a jego interfejs jest intuicyjny i prosty w użytkowaniu.
Aplikacje umożliwiają nowe sposoby wykonywania codziennych zadań, między innymi takich jak składanie i zatwierdzanie wniosków urlopowych, wystawianie faktur, rozliczanie kosztów podróży służbowych czy też tworzenie i śledzenie zamówień – komentuje Maciej Kabaciński Ekspert SAP HCM w firmie Quercus Sp. z o.o.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top