loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

SAP ERP pomaga Lavazza udoskonalić strategie promocyjne
SAPGlobalne wydatki na działania marketingowe sięgną 4,7 biliona dolarów do 2025 roku, co oznacza wzrost o 1,1 biliona dolarów od 2021 – wskazują autorzy raportu 2022 Marketing Investment Forecast. Dywersyfikacja ścieżek zakupowych klientów wymusza na firmach zmianę podejścia do strategii działania i składanych obietnic. Jak podaje Deloitte, nowy silnik napędzający aktywności marketingowe to połączenie kompetencji analitycznych, kreatywnych oraz technologicznych. Na tych filarach swój biznes opiera Lavazza, która, prowadząc operacje w zintegrowanym środowisku SAP ERP, zmaksymalizowała zwrot z inwestycji w marketing.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
72 proc. marketerów deklaruje, że ma dostęp do wysokiej jakości danych, z kolei 36 proc. badanych przyznaje, że uzyskanie z nich użytecznych wniosków jest niezwykle lub bardzo trudne – wynika z raportu opublikowanego przez firmę badawczą Nielsen. Dla marki Lavazza to właśnie wgląd w big data, a także scalenie procesów w jednym, spójnym systemie stały się motorem zmian i optymalizacji w zakresie planowania oraz realizacji kampanii promocyjnych. Włoska palarnia kawy, prowadząca działalność w 140 krajach, zdecydowała się na transformację cyfrową, której celem jest połączenie ludzi, partnerów oraz operacji biznesowych w jednym środowisku IT – SAP ERP. Lavazza chciała wykorzystać tę integrację do poprawy planowania i wydajności działań promocyjnych prowadzonych ze sprzedawcami detalicznymi. Głównymi wyzwaniami stojącymi przed marką były: eliminacja niepotrzebnych wydatków na nieefektywne aktywności promocyjne, predykcja skuteczności kampanii przed ich rozpoczęciem i mierzenie sukcesu po ich zakończeniu oraz ujednolicenie przepływu pracy i współdzielenie danych między różnymi komórkami w organizacji.

Integracja naszych kontraktów i strategii promocyjnych, jak również danych, za pomocą jednego rozwiązania pozwala nam precyzyjnie oraz z wyprzedzeniem estymować efekty każdej promocji, a także unikać nieskutecznych kampanii i wydatków – wyjaśnia Spanò Gabriele, IT Sales and Marketing Demand Manager, LUIGI LAVAZZA S.p.A.


Przy wsparciu partnera wdrożeniowego – firmy Vistex, który zaimplementował rozwiązanie SAP Promotions and Agreements, strategia palarni w zakresie promocji uległa kompleksowej transformacji. W efekcie wprowadzonych modernizacji, Lavazza zmniejszyła wydatki na promocję o trzy proc. – zrezygnowano z działań o niskim wskaźniku ROI na etapie planowania. Zespół sprzedaży jest teraz w stanie skutecznie realizować i monitorować wszystkie rodzaje kampanii promocyjnych i rabatów w czasie rzeczywistym. Także relacje ze sprzedawcami detalicznymi uległy wzmocnieniu – to za sprawą bardziej świadomych negocjacji opartych na strategicznych obserwacjach.

Analiza danych i informacji o przedsiębiorstwie to podstawa w codziennych działaniach organizacji ubiegających się o pozycję numer jeden na rynku. Szybko rozwijające się firmy nie tylko powinny monitorować wydajność w czasie rzeczywistym, ale także doskonalić swoje systemy planowania w oparciu o big data. W tym kontekście marka Lavazza skoncentrowała się na transformacji działań promocyjnych – wykorzystując dane historyczne i przewidując skuteczność przyszłych kampanii za pomocą inteligentnych narzędzi znacząco podniosła swoją efektywność, osiągając także sukces w kontakcie z partnerami – wyjaśnia Dorota Zaremba, dyrektorka sprzedaży ds. sektora MŚP, wiceprezeska zarządu SAP Polska.


Jak pokazuje raport SAP “Cyfrowa wędrówka w chmury”, rozwiązania typu CRM to jedna z trzech najczęściej wykorzystywanych przez polskie firmy gałęzi oprogramowania chmurowego. Z narzędzi do optymalizacji marketingu w środowisku cloud IT korzysta już 47 proc. rodzimych przedsiębiorstw. Więcej na temat możliwości rozwoju działań marketingowych i poprawy ich efektywności będzie można dowiedzieć się podczas tegorocznej edycji SAP NOW. Ścieżkę dotyczącą marketingu i customer experience poprowadzi Bartek Pucek.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top