loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

System ERP dla ZPB Kaczmarek

Spółka 7milowy podpisała umowę na dostawę i wdrożenie systemu ERP Microsoft Dynamics AX w ZPB Kaczmarek, specjalizującym się w produkcji materiałów budownictwa drogowego. Jest to już drugi projekt wdrożenia systemu Microsoftu prowadzony przez 7milowego od zawarcia umowy partnerskiej z firmą Microsoft.


Wdrożenie systemu Microsoft Dynamics AX w ZPB Kaczmarek ma na celu umożliwić firmie optymalne zarządzanie procesami sprzedaży i dystrybucji produkowanych wyrobów, a także pełną integrację firmy w jednym systemie. „W ostatnim czasie, korzystając z dobrej koniunktury rynkowej, otworzyliśmy czwarty już oddział naszej firmy. Chcemy kontynuować dynamiczny rozwój, docierając ze swoimi produktami do jak największej liczby klientów. Potrzebowaliśmy więc systemu, który pomógłby nam zintegrować firmę o wielu oddziałach, zoptymalizować produkcję oraz zapewnić najwyższą jakość naszych wyrobów.” – wyjaśnia motywy decyzji Krzysztof Kaczmarek, Prezes Zarządu ZPB Kaczmarek.

Przedsiębiorstwo w ostatnich latach bardzo się rozwinęło, rozbudowując nowoczesne zakłady o różnych profilach produkcji. Dynamiczny rozwój firmy stawia nowe wyzwania dla działu kontrolingu. W przedsiębiorstwie wielozakładowym istnieje konieczność stworzenia rachunku wyników dla poszczególnych zakładów w celu analizy ich zyskowności, oraz dla celów kontroli i weryfikacji budżetów każdego zakładu. System ERP pozwoli firmie usprawnić zarządzanie magazynem i zapasami, zmaksymalizować efektywność planowania i harmonogramowania produkcji, a także przyspieszyć przygotowanie ofert.

ZPB Kaczmarek specjalizuje się w wykonywaniu nawierzchni drogowych oraz w produkcji ponad 300 pozycji asortymentu do budowy dróg i ulic. Podstawowymi produktami firmy są nowoczesne studnie szczelne, kostka brukowa i inne elementy drogowe, wykorzystywane przez ZPB Kaczmarek do budowy placów, ulic, chodników i innych. „Ze względu na konieczność utrzymania dużej wytrzymałości materiałów do produkcji nawierzchni, najwyższa jakość w naszej branży to podstawa. Nasze wyroby oparte są o najlepsze technologie, potrzebowaliśmy więc także wysokiej jakości systemu, który pomógłby nam zarządzać zdolnościami produkcyjnymi i umożliwiał maksymalnie szybką realizację zleceń. Jesteśmy przekonani, że Microsoft Dynamics AX sprawdzi się w tym znakomicie.” – tłumaczy Krzysztof Kaczmarek.

Usprawnienie zarządzania i produkcji w firmie nastąpi poprzez wdrożenie i wykorzystanie funkcjonalności takich modułów systemu jak: zarządzanie produkcją, gospodarka materiałowa i zakupy, sprzedaż i dystrybucja, rachunkowość finansowa, kontroling, środki trwałe, kadry i płace oraz ewidencja i obieg dokumentów. Start pracy w nowym systemie planowany jest na I kwartał 2008r. Firma ZPB Kaczmarek realnie myśli o wprowadzeniu kolejnego unowocześnienia – systemu RFID (tzw. radiowe kody kreskowe) dla identyfikacji wyrobów gotowych (kostki brukowej), z którą Microsoft Dynamics AX jest w pełni zintegrowany.

Źródło: www.7milowy.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top