Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017
loading...

„Ludzka ręka” niezbędna w produkcji

W ciągu ostatnich kilku lat coraz częściej mówi się o wpływie automatyki na sektor przemysłowy. Wiele osób zadaje sobie pytanie: czy roboty w pełni zastąpią ludzi i co w takim przypadku stanie się z zatrudnionymi pracownikami?

Czytaj więcej...

RFID jako wsparcie dla systemów bezpieczeństwa

Opracowanie efektywnego systemu zabezpieczeń stanowi istotny element funkcjonowania każdego zakładu pracy. Wytyczenie dróg ewakuacyjnych, przejrzyste procedury i plan zarządzania kryzysowego to podstawy, które powinny być rozwijane, wraz z dostępem do nowych technologii i wymogów.

Czytaj więcej...

Niemal 50 proc. firm wykorzystuje jedynie połowę potencjału w zakresie użytkowania danych z różnych źródeł

Zaledwie 5 proc. ze wszystkich przebadanych firm to przedsiębiorstwa w pełni „inteligentne”, które tworzą cyfrową reprezentację obiektów fizycznych w celu zapewnienia lepszej widoczności procesów i gromadzenia wartościowych danych.

Czytaj więcej...

Tego jeszcze nie było. Pierwszy inteligentny magazyn na świecie powstaje w Niemczech

DSRW jakim kierunku zmierza logistyka? Najlepiej widać to na przykładzie Pumy, która wspólnie z firmami Magazino, Gigaton i ITG otwiera pierwszy w pełni zautomatyzowany magazyn w niemieckiej miejscowości Schwaig, Za transport towaru w innowacyjnym magazynie odpowiadać będzie nowy, inteligentny robot TORU, stworzony do pracy w tego typu placówkach.

Czytaj więcej...

Pracownik znowu się pomylił? Optymalizacja produkcji z programem Narzędziownia PWSK

By zakład produkcyjny przynosił zyski, proces wytwórczy musi być w pełni zoptymalizowany. Przestoje na liniach produkcyjnych to ogromne straty dla przedsiębiorstwa, a w skrajnych przypadkach utrata kontrahentów i dobrej reputacji marki.

Czytaj więcej...

IBCS Poland i HIT-Kody Kreskowe razem dla Raben Logistics

Firma IBCS Poland sp. z o.o. w kooperacji z HIT-Kody Kreskowe, dostarczyła urządzenia oraz licencjonowaną aplikację administracyjną do systemu głosowego wdrożonego w magazynie spółki Raben Logistics w Błoniu. Implementacji systemu, przy konsultacjach ze specjalistami z IBCS Poland, dokonała poznańska firma integrująca systemy automatycznej identyfikacji, HIT-Kody Kreskowe. System głosowy znacznie usprawnił i zoptymalizował funkcjonowanie magazynu firmy Raben.

Czytaj więcej...

Prosty sposób na inwentaryzację: automatyzacja w służbie oszczędności

Inwentaryzacja to pojęcie, które często wywołuje negatywne emocje: kilka dni lub nawet tygodni mrówczej pracy spędzonej z arkuszami spisowymi to dalej smutna rzeczywistość w wielu firmach. Na szczęście dużą cześć zadania może wykonać za nas technologia – oszczędzając nawet 90% (!) czasu pracy przeznaczonego wcześniej na żmudne działania.

Czytaj więcej...

Traceability i eliminacja pomyłek podczas procesu produkcji

System RFID wprowadza nowe możliwości wdrożenia traceability w produkcji, zwiększenia dokładności, organizacji magazynowania i logistyki wewnętrznej. Dodatkową zaletą RFID jest możliwość przyszłej identyfikacji wyrobów gotowych zamontowanych u użytkownika. Daje to serwisowi nowe możliwości pracy na miejscu u klienta, dostęp do informacji takich jak data produkcji, zamówienia, numer serii, historii serwisu.

Czytaj więcej...

Nowe technologie wspomagają procesy magazynowe

Współczesne uwarunkowania rynkowe niosą za sobą konieczność wydajnej optymalizacji gospodarki magazynowej. Przyspieszenie procesów logistycznych realizowanych w obrębie magazynu jest jednym z kluczowych składników budowania przewagi konkurencyjnej – niezależnie od tego w jakiej branży działa przedsiębiorstwo. Nowe technologie umożliwiają to w niespotykanej wcześniej skali.

Czytaj więcej...

RTLS - rewolucyjna technologia lokalizacyjna

Systemy automatycznej identyfikacji wdrażane są coraz częściej w polskich przedsiębiorstwach, ponieważ przyczyniają się do wyraźnego wzrostu wydajności pracy. Kolejnym etapem w rozwoju tego rodzaju technologii jest możliwość lokalizowania pozycji obiektów w czasie rzeczywistym.
 

Czytaj więcej...

40 lat kodu kreskowego GS1

GS1, neutralna, organizacja non-profit, która rozwijając i wdrażając globalne standardy wspiera współpracę pomiędzy partnerami handlowymi już w 150 krajach, świętuje w tym roku swoje 40 lecie.

Czytaj więcej...

Technologia RFID obsługiwana w Microsoft Dynamics NAV

Cetco zajmuje się produkcją mat bentonitowych, głównie na potrzeby budownictwa. Od kilku lat IT.integro prowadziło dla firmy projekty związane z rozwojem systemu ERP. Wcześniej uruchomiona została tam m. in. produkcja. Najnowszym wymaganiem stała się obsługa czytników i etykiet RFID. W związku ze składowaniem mat w rolkach firma musiała bowiem wdrożyć nowe znakowanie na magazynie.

Czytaj więcej...

Strategiczne partnerstwo RedPrairie z Grupą Panalpina

RedPrairie Corp., producent systemu do zarządzania globalnym łańcuchem dostaw, zawarł strategiczne partnerstwo z Grupą Panalpina w celu zapewnienia płynności łańcucha dostaw i wsparcia ekspansji działalności logistycznej grupy Panalpina na całym świecie. Panalpina zdecydowała się na zastosowanie obszernego pakietu RedPrairie Supply Chain Suite, w skład którego wchodzą moduły zarządzania magazynem (WMS), pracownikami (WM), transportu (TMS) oraz rozliczeń bilingowych dla operatorów 3PL.

Czytaj więcej...

Kod kreskowy opanowany z systemem Comarch ERP i aplikacją PROF.-EAN 2

COMARCH - ERP, systemy ERP, kody kreskoweFirma Bomex, czołowy sprzedawca win, w celu usprawnienia procesów logistycznych i sprzedażowych zintegrował z użytkowanym systemem ERPComarch CDN XL oprogramowanie Comarch OPT!MA Offline i aplikację firmy PROFERIS, Partnera Comarch.

Czytaj więcej...

Optymalizacja kosztów w firmach z sektora IT

W dobie kryzysu, objawiającego się poprzez trudności z pozyskiwaniem zewnętrznego finansowania przez małe i średnie przedsiębiorstwa, czy problemy z utrzymaniem płynności finansowej, wiedza na temat optymalizacji kosztów może stanowić istotną przewagę konkurencyjną. Firmy świadczące usługi dla sektora IT coraz częściej edukują swoich kontrahentów w tym zakresie.

Czytaj więcej...

SAP i Sybase ogłaszają wsparcie dla Programu Zakupów Masowych App Store

SYBASESAP i Sybase przedstawiły swój interfejs wspierający Program Zakupów Masowych (PZM) dla Przedsiębiorstw App Store® (App Store® Volume Purchase Program (VPP) for Business poprzez rozwiązanie Afaria®. Wiodącej technologii firmy Sybase do zarządzania urządzeniami przenośnymi i aplikacjami. Dzięki prostej i bezpiecznej dla użytkownika instalacji i możliwościom zarządzania aplikacjami za pomocą rozbudowanego portalu zainstalowanego na urządzeniu, Afaria pomaga rozszerzyć zasięg odbiorców sklepu App Store na rynek przedsiębiorstw.

Czytaj więcej...

BCS prognozuje najbliższe lata runku AID

BCS Polska - RFID, AIDEksperci spółki BCS Polska przeprowadzili wśród przedstawicieli kluczowych klientów ankiety dotyczące bieżącej sytuacji i perspektyw rynku automatycznej identyfikacji. Wśród ankietowanych znalazły się największe firmy z sektora TSL, handlu oraz produkcji.

Czytaj więcej...

RFID w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Papieskiego

SKK - kody kreskowe, RFIDFirma SKK dostarczyła i uruchomiła w nowej siedzibie Biblioteki Uniwersytetu Papieskiego system zarządzania i identyfikacji zbiorów bibliotecznych wykorzystującą technologię RFID.

Czytaj więcej...

Cool Sport usprawnia inwentaryzację

skkCool Sport to wyjątkowy sklep oferujący profesjonalny sprzęt skatowy i snowboardowy. Stworzyli go miłośnicy sportów ekstremalnych. W związku z rozwojem firmy, chcąc usprawnić proces identyfikacji produktów, Cool Sport zdecydował się wdrożyć, zaproponowaną przez SKK – Systemy Kodów Kreskowych SA, aplikację do inwentaryzacji sklepowych.

Czytaj więcej...

Magna Automotive wdroży moduł kodów kreskowych

wnp.plW 2010 roku firma QAD przeprowadzi projekt wdrożenia systemu kodów kreskowych w firmie Magna Automotive, produkującej komponenty motoryzacyjne.

Czytaj więcej...

Większa kontrola wydatków i automatyzacja procesów

bcspolskaFirma BCS Polska przeprowadziła badania nt. sytuacji i perspektyw rynku IT na 2010 rok, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań wykorzystujących systemy automatycznej identyfikacji. Wyniki badań potwierdziły prognozy spadku obrotów z początku 2009 roku, jednak pokazują, że firmy z umiarkowanym optymizmem patrzą na nadchodzący rok.

Czytaj więcej...

System magazynowy w Euroterminalu w Sławkowie

BCS Polska - systemy magazynowe, RFID, Kody kreskoweSpółka BCS Polska nawiązała współpracę z Centralą Zaopatrzenia Hutnictwa w Katowicach. W ramach umowy firma BCS Polska wykona wdrożenie systemu do zarządzania pracą placem kontenerowym wraz z obsługą suwnicy w Oddziale CZH S.A. Euroterminal w Sławkowie.

Czytaj więcej...

Sykom - systemy ERPFirma Ciarko z Sanoka jest największym, polskim producentem okapów oraz pochłaniaczy kuchennych. Dynamiczny rozwój firmy i związany z tym wzrost liczby produkowanych wyrobów spowodował, że Zarząd firmy zaczął poszukiwać możliwości przyśpieszenia ewidencji coraz większej liczby wyrobów.

Czytaj więcej...

Oracle Retail i planowanie zapasów magazynowych

ORACLE - ERP, Business Intelligence, CRMDążąc do udzielenia największym na świecie sieciom detalicznym pomocy w osiąganiu lepszych wyników z prowadzonej działalności biznesowej, dział Oracle Retail poinformował o wprowadzeniu na rynek zintegrowanego pakietu aplikacji do planowania zapasów magazynowych, który pomoże sieciom detalicznym uzyskać maksymalne korzyści z inwestycji w zapasy

Czytaj więcej...

Magazyn Wysokiego Składowania w browarach

 Wdrożeniem objęty został nowoczesny magazyn wysokiego składowania, w którym składowane są materiały używane do produkcji piwa. Głównym zadaniem systemu jest optymalizacja procesów logistyki w obszarze produkcji. Dzięki zastosowaniu standardów identyfikacji zgodnych z GS1, zapewniono Browarowi pełną identyfikowalność elementów wydawanych na produkcję w czasie rzeczywistym, oraz usprawniono procesy przyjęć materiałów, dzięki oznakowaniu palet kodami SSCC.

Czytaj więcej...

Wspomaganie logistyki w KMC-Services

BCS Polska - RFID, kody kreskowe, AID, automatyczna identyfikacja danychSpółka BCS Polska, czołowy polski integrator rozwiązań IT opartych o technologie komunikacji bezprzewodowej i automatycznej identyfikacji danych, zaprojektowała i wykonała system IT wspomagający logistykę dostaw i usług dodatkowych dla firmy KMC-Services na potrzeby obsługi klientów sklepu IKEA we Wrocławiu w zakresie transportu i montażu mebli.

Czytaj więcej...

Nowoczesne zarządzanie magazynem od BCS Polska

BCS Polska - RFID, kody kreskowe, AID, automatyczna identyfikacja danychSpółka BCS Polska, czołowy polski integrator mobilnych rozwiązań IT opartych o technologie komunikacji bezprzewodowej i automatycznej identyfikacji danych, wdrożyła system wspomagający obsługę magazynu „bcsTiger” w Universal Express Distribution.

Czytaj więcej...

Nowoczesny magazyn

SKK - RFID, Kody kreskoweSprawniejsza praca magazynu, eliminacja błędnych wydań, podniesienie komfortu pracy – to tylko niektóre z efektów wdrożenia, jakie SKK - Systemy Kodów Kreskowych SA z Krakowa przeprowadziła w magazynach firmy Poli-Eco Tworzywa Sztuczne sp. z o.o.

Czytaj więcej...

System ERPZarządzanie sprzedaża i magazynem
w Cross Jeanswear

 Asseco Business Solutions (Asseco BS) zakończyło wdrożenie oprogramowania Asseco WAPRO w firmie Cross Poland Sp. z o.o., która reprezentuje jedną z najbardziej znanych międzynarodowych marek z branży odzieżowej - Cross Jeanswear Co. W planach Crossa na najbliższe miesiące jest również implementacja rozwiązania Asseco WAPRO w sklepach agencyjnych, działających na terenie całego kraju

Czytaj więcej...

Palce czytające kody kreskowe

Motorola, Inc. zaprezentowała nowy czytnik kodów kreskowych RS507, przeznaczony do noszenia na palcach dłoni. Model RS507 współpracuje obecnie z komputerami mobilnym Motorola WT4000 i jest dostępny w dwóch wersjach: przewodowej i bezprzewodowej (wykorzystującej technologię Bluetooth).

Czytaj więcej...

System TISYS w Czechach

 Impress, jeden z największych producentów opakowań metalowych na świecie, wdrożył system TISYS, oferowany przez TRANSPOREON. Jest to kolejny sukces krakowskiego oddziału firmy, odpowiedzialnego za ekspansję na rynki Europy Środkowej i Wschodniej.

Czytaj więcej...

Samoobsługowy System Zakupów w Leroy Merlin

BCS Polska - RFID, kody kreskowe, AID, automatyczna identyfikacja danychFirma Leroy Merlin w swoim sklepie na warszawskim Targówku wprowadziła nowatorski system wspomagający wykonywanie zakupów w sklepach wielkopowierzchniowych. Jest to unikalne i pierwsze tego typu wdrożenie w Polsce. Przeprowadziła je spółka BCS Polska przy współpracy z firmą Motorola.

Czytaj więcej...

WF-Mag Mobile 2 – technologie mobilne dla MSP

ASSECO - systemy ERP, MRP, CRM, Business IntelligenceOd dziś w ofercie Asseco Business Solutions dedykowanej sektorowi MSP dostępny jest nowy produkt - WF-Mag Mobile 2. Rozwiązanie ma za zadanie wspierać pracę małych i średnich firm działających w oparciu o przedstawicieli terenowych. Aplikacja jest przeznaczona na urządzenia mobilne i umożliwia prowadzenie działań sprzedażowych w każdej lokalizacji.

Czytaj więcej...

Jak w szwajcarskim zegarku

SKK - RFID, Kody kreskowePatrząc na motor czy quad, myślimy raczej o ciekawych wyprawach albo pokonywaniu przeszkód w trudnym terenie. Nie zastanawiamy się nad tym, że te piękne maszyny to przecież opony, mnóstwo śrubek i innych drobnych elementów, które dopiero dokładnie i precyzyjnie złożone w całość pozwolą nam ziścić marzenia o wyprawie. Żeby była udana, wszystkie części muszą być na swoim miejscu

Czytaj więcej...

Precyzja w wymiarze max

SKK - RFID, Kody kreskoweBezobsługowe i dokładne zważenie wagonu wiozącego węgiel to zadanie wymagające wsparcia najnowocześniejszych technologii. Rozwiązaniem okazało się zintegrowanie wagi dynamicznej z systemem RFID – wspólna propozycja firm Tamtron i SKK-Systemy Kodów Kreskowych, przeprowadzających wdrożenie dla Kopalni Węgla Brunatnego w Adamowie SA.

Czytaj więcej...

Sieć radiowa i terminale mobilne w Sokołów S.A.

BCS Polska - RFID, kody kreskowe, AID, automatyczna identyfikacja danychSpółka BCS Polska, jeden z czołowych polskich integratorów z zakresu mobilnych rozwiązań IT, wdrożyła w firmie Sokołów S.A. system oparty o sieć radiową i terminale mobilne. Rozwiązanie to rozszerza funkcjonalność systemu ERP o obsługę mobilną za pomocą terminali przenośnych pracujących w sieci radiowej.

Czytaj więcej...

Outsourcing i zmniejszanie kosztów IT

perspektywa na czas kryzysu

BCS Polska - RFID, kody kreskowe, AID, automatyczna identyfikacja danychFirma BCS Polska przeprowadziła badania nt. sytuacji i perspektyw rynku rozwiązań IT wykorzystujących systemy automatycznej identyfikacji. Wyniki wskazują na spadki obrotów głównie w sektorze spedycyjnym i logistycznym, a jednocześnie przedstawiają działania, które zostaną podjęte dla zmniejszenia strat. Najważniejszym wnioskiem z badań jest potrzeba przeprowadzenia optymalizacji systemów IT w oparciu o outsourcing i redukcję kosztów funkcjonowania.

Czytaj więcej...

 Monitorowanie i zdalne zarządzanie drukarkami etykiet

SKK - RFID, Kody kreskoweDrukarki etykiet czy inaczej drukarki kodów kreskowych to coraz powszechniejsze urządzenia wykorzystywane w wielu przedsiębiorstwach, w których istnieje potrzeba etykietowania produktów, opakowań zbiorczych, przesyłek czy korespondencji. W przypadku gdy w firmie działa nawet kilkanaście drukarek niezwykle istotne staje się odpowiednie monitorowanie i zarządzanie nimi, tak by zoptymalizować ich wykorzystanie i móc szybko reagować w przypadku jakiejkolwiek awarii lub problemów.

Czytaj więcej...

Wypożycz kompleksowe rozwiązanie AID

 Spółka BCS Polska, jeden z czołowych polskich integratorów IT dla nowoczesnej logistyki, wprowadza usługę polegającą na wypożyczaniu sprzętu do automatycznej identyfikacji danych. Oferta obejmuje zarówno udostępnienie urządzeń, jak i doradztwo konsultantów. Spółka kieruje nową usługę przede wszystkim do firm nie posiadających stałego zaplecza IT do zarządzania magazynami.

Czytaj więcej...

Kody kreskowe  bezpośrednio z systemu ERP SAP

HDF - RFID, AID, WMS, kody kreskoweFirma HDF, twórca między innymi oprogramowania współpracującego z systemami automatycznej identyfikacji, wprowadziła do swojej oferty program RBarc+. Aplikacja ta umożliwia drukowanie, wysyłanie oraz archiwizowanie dokumentów zawierających kody kreskowe stworzonych w systemie ERP marki SAP.

Czytaj więcej...

loading...
loading...
loading...

Firmy wdrażające cyfrowe technologie rosną...

Sztuczna inteligencja, wykorzystanie danych czy machine learning będą mieć w przyszłości...

ENIX z systemem ERP SAP Business One

ENIX, wiodący producent grzejników łazienkowych, wybrał system ERP SAP Business One oraz ALTAB...

Digitalizacja akt pracowniczych - innowacja...

Od 1 stycznia 2019 wejdzie w życie nowelizacja, dzięki której firmy będą mogły przechowywać...

Omnichannel w praktyce – strategia dla B2B...

Dowiedz się na czym polega strategia omnichannel (wielokanałowości) i dlaczego warto ją...

Polskie firmy coraz bardziej cyfrowe i...

Dzisiaj największy worek z pieniędzmi dla przedsiębiorców to ten, który służy wydatkom na...

ODL

Show Panel
Liderzy Produkcji 2018
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
  • eqsystembaner
  • snt button 250