loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

ARGO i system ERP firmy SENTE

Trwają przygotowania do wdrożenia systemu ERP, w gdańskiej spółce Argo, specjalizującej się w handlu urządzeniami i materiałami do oprawy dokumentów. Oprogramowanie usprawni zarządzanie sprzedażą, finansami i księgowością, kadrami i płacami oraz relacjami z klientem i magazynem wysokiego składu.
Wdrożenie zintegrowanego oprogramowania w tym przedsiębiorstwie to efekt czteromiesięcznej analizy przedwdrożeniowej, zakończonej w marcu br. Przeprowadzili ją konsultanci z wrocławskiej firmy SENTE Systemy Informatyczne, wraz z przedstawicielami spółki. W trakcie analizy oba zespoły wdrożeniowe określiły obszary w przedsiębiorstwie, którymi system będzie zarządzał, a są to sprzedaż, finanse i księgowość, kadry i płace, relacje z klientami oraz magazyn wysokiego składu. Równocześnie zaprojektowano główne procesy w nich zachodzące, m.in. procesy sprzedaży charakterystyczne dla każdej gałęzi produktów, zakupu z uwzględnieniem magazynu składu celnego, windykacji, a także obsługi zgłoszeń serwisowych
Oprócz wspomnianych obszarów, przedsiębiorstwo wprowadzi moduł CRM, zapewniający pracownikom dostęp przez stronę internetową do kartotek podmiotów, osób, kontaktów i cenników oraz różnego rodzaju analiz. Z kolei moduły obszaru magazynu wysokiego składu (WMS) dzięki integracji z urządzeniami typu Hand-held, umożliwią magazynierom płynną pracę w magazynach wielkopowierzchniowych – mówi Wojciech Nowak, starszy konsultant ds. wdrożeń w firmie SENTE.
Spółka wykupiła ponad 70 licencji na użytkowanie systemu, którego uruchomienie zaplanowano na 2. sierpnia 2010 roku. Obecnie konsultanci konfigurują i modyfikują aplikację, którą objęta będzie siedziba firmy i oddział w Warszawie.
Wybrana przez nas aplikacja pomoże nam w obsłudze sprzedaży, zakupów, magazynu i transportu. A także w zarządzaniu polityką cenową i rabatową oraz głównymi procesami biznesowymi w naszym przedsiębiorstwie. Poprawi zarządzanie zasobami ludzkimi, pracę działu księgowości, m.in. zautomatyzuje proces dekretacji księgowej dokumentów. Ponadto usprawni procesy importu wyciągów bankowych oraz eksport przelewów do systemu bankowości elektronicznej – tłumaczy Piotr Łaszyn, kierownik zespołu wdrożeniowego w spółce Argo S.A.
Co więcej, aplikacja będzie wspierała funkcje zarządcze kadry kierowniczej, dzięki dostępowi do gotowych raportów, analiz i sprawozdań finansowych. Z kolei w obszarze WMS pomoże kontrolować liczbę wolnych miejsc w magazynie, poprzez efektywne zarządzanie obrotem towaru. Usprawni także procesy magazynowe, dzięki urządzeniom przenośnym i poprawi efektywność pracy magazynierów, poprzez automatyczny dobór miejsca składowania towaru. Zmniejszy także ryzyko popełnienia pomyłek przez magazyniera szykującego towar do wysyłki, a tym samym wyeliminuje potrzebę dodatkowej kontroli wysyłanego towaru.

Źródło: www.sente.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top