loading...
RAPORT CRM
RAPORT ERP

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

MICROSOFTInter Cars SA – największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych na terenie Europy Środkowo-Wschodniej postawił zdecydowany krok w kierunku cyfrowej transformacji biznesu, podejmując decyzję o wdrożeniu systemu CRM online firmy Microsoft. W najnowszym, czerwcowym raporcie firmy analitycznej Forrester, aplikacja chmurowa Microsoft Dynamics 365 została uznana za lidera rozwiązań automatyzujących sprzedaż.


 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
 
Decydując się na migrację do chmury i wdrożenie Microsoft Dynamics 365, spółka Inter Cars SA dołącza do pierwszej ligi firm z sektora motoryzacyjnego, takich jak Renault Sport Formula One Team, Michelin, Lotus F1 Team czy Rolls-Royce, które realizują swoją działalność biznesową w oparciu o technologię Microsoft.

Zwinność działania na europejską skalę

Obecność na 13 rynkach europejskich oraz nieustanny i dynamiczny rozwój struktur firmy stały za potrzebą wprowadzenia systemu CRM online, który pozwoli przede wszystkim w sposób elastyczny wdrażać najlepsze praktyki w ramach całej grupy i szybko dotrzeć z nimi do klienta. Jest to kontynuacja polityki firmy, która stawia na elastyczność, produktywność i skalowalność w oparciu o rozwiązania chmurowe. Już teraz Inter Cars ma w swojej stajni Microsoft Azure i Office 365. Wraz z kolejnym rozwiązaniem Dynamics 365 oraz jego integracją z portfolio posiadanych już produktów, spółka postawiła na sprawność i łatwość wdrożenia bez zakłócania bieżącej działalności organizacji. W planach jest uruchomienie w chmurze kluczowych obszarów działalności operacyjnej spółki. W pierwszej fazie projektu rozwiązanie będzie wspierało przedstawicieli handlowych firmy, usprawniając ich codzienne relacje z kontrahentami, organizację komunikacji, działań sprzedażowych oraz bezpośredni kontakt z klientem w trakcie realizowanych wizyt. Dodatkowo rozwiązanie zoptymalizuje procesy już realizowane w organizacji: zarządzanie informacjami o partnerach handlowych, uporządkuje kwestie dostępu do kluczowych danych, a także pozwoli na automatyzację części procesów, uwalniając tym samym zasoby niezbędne do wykonywania kluczowych zadań.
Odpowiednie zarządzanie informacją o klientach to obecnie klucz do prowadzenia skutecznej polityki handlowej. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą rozwiązania w modelu chmurowym, które z jednej strony optymalizują realizację wielu zadań, z drugiej zapewniają stały i zdalny dostęp do kluczowych danych o kliencie, jego umowach, promocjach czy potencjale. Wykorzystanie technologii czyni informację zasobem dostępnym na wyciągnięcie ręki” – Robert Kucharczyk, Dyrektor IT w Inter Cars SA. „Dodatkowo, dzięki ujednoliconej strukturze, Dynamics 365 usprawnia pracę w międzynarodowym środowisku, unifikując procesy oraz procedury działania – dodaje Robert Kucharczyk.
Klient na pierwszym miejscu

Spółka Inter Cars S.A. to 235 filii w kraju oraz 241 oddziałów w Europie, sieć 1000 serwisów samochodowych i ponad 25 lat obecności na rynku. Rozwiązanie chmurowe odpowiada na zapotrzebowanie spółki o takiej skali działalności, wielojęzycznej, z wdrożonymi wcześniej różnorodnymi rozwiązaniami informatycznymi. Decyzja, że ma to właśnie być Dynamics 365, była podyktowana między innymi również tym, że rozwiązanie to w łatwy sposób zintegruje się z Navision, Office 365, centralnym ERP, rozwiązaniami Business Intelligence obsługującymi hurtownie danych, call center, korporacyjnymi stronami i katalogiem produktów.

Wszystko po to, żeby zmiany były niewidoczne dla klienta, a w znaczny sposób usprawniały jego obsługę. Firma bierze odpowiedzialność za jak najsprawniejsze dostarczenie swoich usług i produktów oraz wysoką, jednakową na wszystkich rynkach, jakość serwisu.
Myślimy perspektywicznie i chcemy dostarczać usługi jak najwyższej próby naszym klientom. Przykładowo – już niedługo szef warsztatu nie będzie musiał się martwić, czy jego maszyny i narzędzia potrzebują przeglądu lub wymiany. To my zadbamy o to, żeby wyposażenie każdego warsztatu było sprawne i miało odpowiednie gwarancje. – deklaruje Robert Kucharczyk. „Mając taką platformę, jaką jest CRM online, możemy w każdej chwili, w bardzo łatwy sposób ją rozbudować o kolejne rozwiązania kluczowe dla naszych klientów i odpowiadające specyfice ich pracy.
Biznes dostrzega chmurę

Według badań IDG, już 70% światowych organizacji wykorzystuje przynajmniej jedną aplikację w modelu chmury, a 16% planuje ich wdrożenie w ciągu roku. Decydując się na wdrożenie rozwiązań w modelu chmury, przedsiębiorstwa mogą liczyć na „otwartość” systemu – nie kupują zamkniętych rozwiązań, mogą je swobodnie rozwijać w miarę potrzeb i wzrostu organizacji. Co więcej, oprogramowanie w modelu cloud jest na bieżąco aktualizowane i podlega najwyższym standardom bezpieczeństwa w zakresie przetwarzania danych i dostępu do nich.
Wdrożenie Microsoft Dynamics 365 zaprojektowane jest i przebiega jako dynamiczny, ale ewolucyjny proces, nie zaburzający regularnej pracy przedsiębiorstwa. Projekt jest zazwyczaj uruchamiany w tle regularnej działalności biznesowej. Co więcej, system jest dopasowany do specyfiki branży, w której działa Inter Cars, naturalnie wpisując się w codzienną pracę jego użytkowników, co znacząco skraca czas potrzebny na szkolenia” – mówi Jacek Dobkowski partner z GearCode. „Dzięki możliwościom rozbudowania, Dynamics 365 może zostać wzbogacony np. o oparte na grywalizacji systemy motywujące sprzedawców” – dodaje.
Elastyczność rozwiązania Microsoft Dynamics 365 pozwala także na szybkie wprowadzanie szybkich zmian wynikających np. z innowacji w działaniu przedsiębiorstw – firma nie musi długo czekać na wdrożenie pomysłów i ich działanie w ramach systemu. Dzięki ujednoliconej strukturze, nowe funkcjonalności oraz scenariusze i najlepsze praktyki mogą od razu swobodnie działać w całej strukturze firmy na wszystkich rynkach, na których realizuje ona swoją działalność.

Elementem, który także przyczynił się do decyzji o wdrożeniu systemu CRM od Microsoft jest łatwość integracji z systemami już działającymi w przedsiębiorstwie – Navision, Office 365, centralnym systemem ERP, rozwiązaniem Business Analitycs a także hurtowniami danych, call center oraz katalogiem produktów.

Firma Inter Cars SA zdecydowała się na zakup 1600 licencji programu, m.in. dla zespołu ok. 600 przedstawicieli handlowych działających w Polsce.

Źródło: www.microsoft.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top