Sztuczna Inteligencja w Chmurowym ERP Business Central - Przyszłość Biznesu
28 listopada 2023 roku odbyło się niezwykłe wydarzenie, które zgromadziło liczną publiczność zainteresowaną przyszłością biznesu. Intersys - ekspert w zakresie dostarczania i optymalizacji informatycznych rozwiązań biznesowych oraz czołowy organizator wydarzeń branżowych, zaprosił nas na niezwykłe warsztaty, podczas których eksperci dzielili się wiedzą na temat chmurowego systemu ERP Business Central wspomaganym Sztuczną Inteligencją.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Adam Sobczyk, Szymon Pociask, Paweł Mazurkiewicz i Mateusz Krawiec, pracujący na co dzień w środowisku Microsoft, zaprezentowali najnowsze trendy w obszarze rozwiązań biznesowych, skupiając się na wykorzystaniu sztucznej inteligencji w systemie ERP. Uczestnicy mieli okazję zgłębić wiedzę na temat innowacyjnych narzędzi, które przewidują nowe standardy w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

Prezentacje prelegentów skupiały się na praktycznych przykładach zastosowania chmurowego systemu ERP Business Central, rzucając nowe światło na optymalizację procesów biznesowych, przewidywanie trendów rynkowych oraz doskonalenie decyzji opartych na danych.

Adam Sobczyk, Chief Commercial Officer w Intersys, wprowadził nas w świat Sztucznej Inteligencji od wnikliwego zgłębienia jej potencjału. W roku 2023 trendem dominującym w platformie ERP od Microsoft jest nie tylko wykorzystanie Sztucznej Inteligencji do usprawnienia operacji biznesowych, ale także integracja różnorodnych narzędzi w celu stworzenia kompleksowego, spersonalizowanego i elastycznego środowiska do zarządzania firmą. Przedstawione zostały konkretne przykłady, dane oraz case study firmy SunRoof, w której firma Intersys wdraża ww. system Microsoft Dynamics 365 Business Central.

Czym jest system ERP od firmy Microsoft?

Microsoft Dynamics 365 Business Central to kompleksowe rozwiązanie ERP (Enterprise Resource Planning) umożliwiające zarządzanie różnymi aspektami działalności firmy. System ten integruje w sobie wiele funkcji takich jak finanse, sprzedaż, zakupy, magazynowanie, usługi, produkcja oraz wiele innych obszarów działalności przedsiębiorstwa.

Szymon Pociask, Head of Dynamics ERP Department w Intersys, przedstawił jak Microsoft Dynamics 365 Business Central wykorzystuje szereg funkcji opartych na sztucznej inteligencji (AI), które wspierają użytkowników m.in. w prognozowaniu stanu Cash-Flow na podstawie danych historycznych, dzięki usłudze Azure AI, usprawnianiu procesów sprzedażowych oraz zarządzaniu zapasami poprzez prognozowanie sprzedaży i stanów magazynowych, przewidywaniu opóźnień w płatnościach, automatycznym tworzeniu opisów marketingowych opartych na sztucznej inteligencji za pomocą Copilot’a czy tworzeniu, wdrażaniu i zarządzaniu modelami uczenia maszynowego w środowisku chmurowym Azure, dzięki Azure Machine Learning. Kolejną mocno rozbudowaną sesją było zaprezentowane przez Pawła Mazurkiewicza, Senior Dynamics NAV/BC Consultant Customer Service & ISV Leader w Intersys demo raportowania z PowerBI, demo Obiegu Dokumentów i OCR od Continia Software oraz demo Polskiej Lokalizacji – KseF i JPK.

Power BI to narzędzie do wizualizacji danych stworzone przez Microsoft. Integruje się ono z różnymi źródłami danych, w tym także z Microsoft Dynamics 365 Business Central. Używając PowerBI, użytkownicy mogą tworzyć zaawansowane raporty i interaktywne dashboardy oparte na danych zgromadzonych w Business Central.

Czym są rozwiązania od Continia Software?

Obieg Dokumentów to moduł, który umożliwia elektroniczny obieg dokumentów wewnątrz organizacji, pozwalający na przesyłanie, zatwierdzanie i archiwizowanie faktur, zamówień czy umów. Cały proces odbywa się w środowisku elektronicznym, co usprawnia i uszczelnia obieg dokumentów w firmie, natomiast OCR (Optyczne Rozpoznawanie Znaków) wykorzystuje technologię do automatycznego rozpoznawania tekstu i danych na zeskanowanych dokumentach. Dzięki temu możliwe jest automatyczne wprowadzanie danych z faktur do systemu, co eliminuje konieczność ręcznego wprowadzania informacji oraz redukuje błędy.

Polska Lokalizacja, KSeF i JPK w kontekście systemu Business Central

Polska Lokalizacja to zestaw funkcji i ustawień dostosowanych specjalnie do wymogów i przepisów polskiego prawa podatkowego, księgowego czy też raportowania finansowego. Obejmuje ona m.in. konfiguracje podatkowe, formularze JPK, raporty finansowe czy też zgodność z KSeF (Krajowym Systemem e-Faktur).

Funkcje te mają na celu ułatwienie prowadzenia działalności biznesowej, zwiększenie efektywności oraz spełnienie lokalnych wymogów regulacyjnych.

Zarządzania magazynami przyszłości

Następnym mocnym tematem było demo Zarządzania magazynami przyszłości, dzięki rozwiązaniu od firmy Tasklet Factory, przygotowane przez Mateusza Krawca, Dynamics NAV/BC Consultant w Intersys. Tasklet Factory to firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań mobilnych dla zarządzania magazynami. Ich oprogramowanie jest zintegrowane z systemem Microsoft Dynamics 365 Business Central i NAV, co daje firmom nowoczesne rozwiązanie do zarządzania magazynami, przy wykorzystaniu zaawansowanych technologii mobilnych.

Aplikacja mobilna Tasklet Factory umożliwia przeprowadzanie operacji na m. in. czytnikach kodów kreskowych - pracownicy magazynu mogą monitorować stan magazynowy w czasie rzeczywistym, co pozwala na szybką reakcję na zmiany oraz zoptymalizowanie zarządzania zapasami.

Wydarzenie wzbudziło ogromne zainteresowanie ze strony przedstawicieli biznesu, informatyki oraz kadry zarządzającej, zapewniając uczestnikom inspirujące spojrzenie na przyszłość innowacji w biznesie.

Źródło: Intersys

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top