SAP przedstawia rozwiązanie SAP Datasphere oraz nowych partnerów
SAPFirma SAP ogłosiła dziś wprowadzenie do swojego portfolio rozwiązań innowacji w zakresie przetwarzania danych i ogłosiła nawiązanie nowych partnerstw. Rozwój oferty SAP zapewni klientom dostęp do danych o znaczeniu krytycznym, umożliwi szybszy czas uzyskania informacji i pozwoli na lepsze podejmowanie decyzji biznesowych. SAP Datasphere to kolejna generacja rozwiązań SAP do zarządzania danymi, które zapewniają klientom łatwy i szeroki dostęp do gotowych do wykorzystania danych biznesowych.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Spółka SAP SE ogłosiła również strategiczne partnerstwa z wiodącymi w branży firmami zajmującymi się danymi i AI - Collibra, Confluent, Databricks i DataRobot. Dzięki tym kooperacjom firma zamierza wzbogacić SAP Datasphere i umożliwić swoim klientom stworzenie ujednoliconej architektury danych, która bezpiecznie łączy dane z oprogramowania SAP i dane spoza rozwiązań SAP.

Do dziś dostęp i korzystanie z danych znajdujących się w rozproszonych systemach i lokalizacjach - u dostawców chmury, dostawców danych i w systemach lokalnych (on-premise) - stanowiło złożone wyzwanie. Klienci musieli wyodrębniać dane z oryginalnych źródeł i eksportować je do centralnej lokalizacji, tracąc po drodze krytyczny kontekst biznesowy. Odzyskiwali go tylko dzięki ciągłym, dedykowanym projektom IT i mozolnej, ręcznej pracy. SAP Datasphere pomaga wyeliminować ten ukryty „podatek od danych”, umożliwiając klientom zbudowanie architektury danych biznesowych, która szybko dostarcza istotne dane z zachowaniem kontekstu biznesowego i logiki procesów.

Klienci SAP generują 87% całkowitego globalnego handlu, a dane pochodzące z rozwiązań SAP należą do najcenniejszych aktywów biznesowych firm i są wykorzystywane w kluczowych obszarach działania każdej organizacji - od produkcji po łańcuchy dostaw, finanse czy HR" – mówi Juergen Mueller, Chief Technology Officer i członek zarządu SAP SE. "Chcemy pomóc naszym klientom zrobić kolejny krok w kierunku łatwej i pewnej integracji danych z rozwiązań SAP z danymi pochodzącymi z aplikacji i platform innych firm. Dzięki temu, nasi klienci otrzymają zupełnie nowe insighty i wiedzę, które pomogą przenieść transformację cyfrową ich biznesu na inny poziom" – dodaje.


SAP Datasphere

Dostępne od dziś SAP Datasphere to kolejna generacja rozwiązania SAP Data Warehouse Cloud. Umożliwia ono specjalistom od danych zapewnienie skalowalnego dostępu do krytycznych danych biznesowych. Dzięki ujednoliconemu doświadczeniu w zakresie integracji danych, katalogowania danych, modelowania semantycznego, hurtowni danych, federacji danych i wirtualizacji danych, SAP Datasphere pomaga w dystrybucji krytycznych danych biznesowych - z zachowaniem kontekstu biznesowego i logiki - w całym krajobrazie danych organizacji. SAP Datasphere jest zbudowany na platformie SAP Business Technology Platform (SAP BTP), która gwarantuje silne funkcje bezpieczeństwa przedsiębiorstwa, takie jak bezpieczeństwo baz danych, szyfrowanie i zarządzanie danymi. Dla istniejących klientów SAP Data Warehouse Cloud, którzy skorzystają z nowych funkcji SAP Datasphere w swoim środowisku IT, nie są wymagane żadne dodatkowe kroki ani migracje. Nowe funkcje obejmują katalogowanie danych, które automatycznie odkrywa i zarządza danymi; uproszczoną replikację w celu dostarczania danych i ich ciągłych aktualizacji w czasie rzeczywistym; oraz rozszerzone modelowanie danych, które zachowuje bogaty kontekst biznesowy danych w aplikacjach SAP. SAP planuje wprowadzić w przyszłości dodatkowe możliwości integracji aplikacji, które łączą dane i metadane z rozwiązań chmurowych firmy SAP z SAP Datasphere.

Partnerstwa strategiczne

SAP i jego nowi partnerzy w zakresie otwartych danych pomogą setkom milionów użytkowników na całym świecie podejmować świadome, krytyczne dla biznesu decyzje zakorzenione w ogromnych ilościach danych. Strategiczni partnerzy udostępniają klientom SAP unikalne atuty swoich ekosystemów i umożliwiają połączenie w jednym miejscu wszystkich danych w niespotykanym dotąd zakresie.

Wszyscy chcą mieć dostęp do danych SAP, więc wykorzystanie partnerstw pomiędzy dostawcami różnych technologii jest absolutnie niezbędne dla realizacji kompleksowej strategii danych" – zauważa Dan Vesset, wiceprezes grupy ds. badań rynku danych i analityki, IDC. "Organizacje funkcjonują w otoczeniu, w którym krajobraz danych w wielu chmurach, od wielu dostawców oraz off- i on-premise jest normą. SAP przyjmuje nowe podejście, współpracując z wybraną grupą wiodących partnerów, traktując dane firm trzecich jak obywateli pierwszej kategorii, aby lepiej odpowiedzieć na potrzeby klientów" – dodaje.


Do nowo ogłoszonych partnerów SAP należą:
  • Collibra planuje dedykowaną integrację z SAP, umożliwiając klientom realizację strategii zarządzania przedsiębiorstwem poprzez zbudowanie kompletnego katalogu danych, z klarowną historią pochodzenia danych w całym krajobrazie danych - zarówno danych SAP, jak i danych spoza SAP. Collibra sprawia, że zaufane dane można odkryć w każdej organizacji.
  • Confluent planuje połączyć swoją platformę streamingu danych, umożliwiając firmom odblokowanie wartościowych danych biznesowych i połączenie ich z zewnętrznymi aplikacjami w czasie rzeczywistym. Oferta Confluent w chmurze jest podstawową platformą dla data in motion - umożliwia nieograniczony przepływ danych w czasie rzeczywistym z różnych źródeł w całej organizacji.
  • Klienci Databricks mogą zintegrować swój Data Lakehouse z oprogramowaniem SAP, dzięki czemu dane mogą być współdzielone z zachowaniem semantyki, co pomaga klientom uprościć krajobraz danych.
  • DataRobot umożliwia klientom wykorzystanie multimodalnych możliwości automatycznego uczenia maszynowego opartego o dane z SAP Datasphere i wprowadzenie ich bezpośrednio do ich struktury danych biznesowych na dowolnej platformie chmurowej.

W sytuacji, gdy cyfrowe krajobrazy są stale wzbogacane o różnorodne aplikacje i obfitość danych, organizacje powinny mieć niezliczone możliwości wprowadzania innowacji opartych na danych. Jednakże, większość z nich wciąż ma problemy z przekształceniem informacji w wartościowe inisghty. Na przeszkodzie stoi zwykle właśnie wspomniany wzrost ilości informacji, które firmy starają się zebrać i zinterpretować, a które w ostatecznym rozrachunku pochłaniają ogromne zasoby i opóźniają proces decyzyjny, nie przynosząc przy tym żadnych korzyści. Celem SAP Datasphere jest połączenie semantyki biznesowej, treści i kontekstu dla dowolnego rodzaju danych (zarówno z systemów SAP, jak i spoza nich), aby wesprzeć organizacje w szybkim dostosowaniu się do stale zmieniającego się środowiska biznesowego., Tylko zintegrowane środowisko danych oferuje niemal nieograniczony potencjał poprawy wyników biznesowych.” – tłumaczy Alex-Luis Militaru, dyrektor SAP Business Technology Platform, SAP Central and Eastern Europe.


Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top