enova365 wchodzi ze swoją ofertą do branży zarządzania nieruchomościami komercyjnymi
enova365 logo 2019enova365 to system ERP, który jest ceniony przez przedsiębiorców m.in. za najlepiej dopracowane rozwiązania dla działów kard i płac, automatyzację procesów księgowych, eliminację papierowego obiegu dokumentów, wysoką konfigurowalność opcji związanych z handlem oraz przede wszystkim bardzo szybkie dostosowanie oprogramowania dla zmieniających się przepisów prawa.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Naszym celem jest tworzenie oprogramowania, które maksymalnie utrudnia popełnianie błędów przez pracowników. - mówi Robert Czuła, prezes Sonety, producenta enova365.


Teraz system ERP został rozbudowany o nowy obszar, związany z zarządzaniem nieruchomościami. Program zapewnia łatwy wgląd w aktualne dane dotyczące budynków, lokali oraz związanych z nimi kosztami. Moduł Nieruchomości, który jest częścią systemu ERP, przyspiesza procesy związane z zarządzaniem nieruchomościami komercyjnymi, biurowymi i mieszkaniowymi. Do tej pory zarządzanie nieruchomościami było najczęściej obsługiwane przez dedykowane aplikacje, które wymagały integracji z innymi obszarami przedsiębiorstwa. Teraz wszystkie obszary firmy są w jednym systemie ERP.

W module Nieruchomości enova365 odróżniono obiekty wynajmowane od własnych. W programie można oznaczyć obiekty, które są przeznaczone na wynajem. Mogą to być budynki, lokale biurowe, usługowe czy pomieszczenia, ale także, na przykład, mieszkania, miejsca parkingowe, które znajdują się na gruncie należącym do firmy, albo billboardy reklamowe. Można sprawdzić, które lokale są dostępne do wynajmu w danym momencie, a które zwolnią się w przyszłości.

Nie zapomniano również o możliwości przechowywania dokumentacji technicznej oraz wszystkich umów, faktur, polis ubezpieczeniowych i rozliczeń powiązanych z nieruchomościami.

Moduł przechowuje informacje o zmianach w zakresie przeznaczenia lokali i powierzchni użytkowej. Jest to szczególnie istotne w kontekście podatku od nieruchomości. Podczas rejestracji umowy najmu istnieje również możliwość przechowywania numerów korekt deklaracji podatkowych (deklaracja DN1), składanych przy rozpoczęciu i zakończeniu umowy najmu oraz możliwość dodania powiadomień o konieczności korekty deklaracji.

W module Nieruchomości jest także możliwość tworzenia planu fakturowania za najem wraz z jego realizacją, czyli generowania faktur oraz ich podglądu wraz ze stanem rozliczenia z poziomu obiektu wynajmowanego.

Przy okazji zaimplementowano wiele przydatnych rozwiązań, które automatyzują wykonywane czynności w takim stopniu, jak to możliwe. W efekcie, moduł Nieruchomości enova365 pozwala na kompleksowe zarządzanie najmem lokali handlowych czy biurowych i innych nieruchomości należących do przedsiębiorstwa.

Moduł gromadzi w jednym miejscu dokumentację, dotyczącą zarządzanej nieruchomości. Dzięki rozwiązaniu użytkownik zyskuje pełną kontrolę nad jej eksploatacją, efektywnie planując między innymi przeglądy czy remonty. Dzięki powiązaniu z innymi procesami biznesowymi, prowadzonymi w systemie enova365 oraz ich automatyzacji, oszczędzamy czas na zarządzaniu całością organizacji. - podsumowuje Konrad Spryńca, kierownik zespołu ds. działań związanych z rynkiem w firmie Soneta.


Z modułu Nieruchomości można korzystać samodzielnie, jako typowe oprogramowanie do zarządzania nieruchomościami. Przewagą nad innymi rozwiązaniami jest jednak możliwość rozbudowy programu o Księgowość, Kadry i Płace czy Zarządzanie Projektami.

Źródło: www.enova.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top