SAPMicrosoft i SAP zacieśniają partnerstwo technologiczne. Amerykańskie przedsiębiorstwo jest pierwszym dostawcą chmury publicznej, który wdroży kompleksowe rozwiązanie RISE with SAP, przenosząc swoje firmowe oprogramowanie SAP ERP do SAP S/4 HANA cloud, Private Edition. Nowy system będzie działał w infrastrukturze Microsoft Cloud.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
Trwająca od ponad 30 lat bliska współpraca pomiędzy SAP i Microsoft wspiera klientów obu firm w procesach transformacji. Pozwala także systematycznie modernizować wewnętrzne systemy biznesowe oraz zwiększać wydajność operacyjną. Adaptując RISE with SAP na własne potrzeby, Microsoft będzie mógł sprawniej wdrażać innowacje i nowe technologie oraz prowadzić swoją działalność bazując na elastycznym rozwiązaniu typu cloud-first, zintegrowanym z innymi, wykorzystywanymi już, narzędziami chmurowymi od SAP.

Decyzja o implementacji RISE with SAP jest wynikiem szerokiego zastosowania rozwiązań SAP przez Microsoft. Wśród nich są narzędzia: SAP SuccessFactors, SAP Integrated Business Planning for Supply Chain, SAP Business Technology Platform i inne produkty dostawcy oprogramowania biznesowego działające w środowisku Microsoft Azure. Wdrożenie pakietu RISE z SAP, oferującego holistyczną transformację biznesową, pozwoli poszerzyć doświadczenie firmy związane z rozwiązaniami SAP i wypracować najlepsze praktyki, co z kolei przełoży się również na korzyści dla wspólnych klientów obu przedsiębiorstw. Microsoft jest pierwszym dostawcą chmury publicznej, który zaadaptował RISE with SAP na własne potrzeby, aby przekształcić niektóre ze swoich dużych modułów SAP ERP.

Naszym celem jest uproszczenie i przyspieszenie własnej drogi do SAP S/4HANA Cloud. Modernizacja wysoce złożonych, starszych systemów SAP ma bezpośrednie znaczenie dla firmy Microsoft i dla wielu naszych klientów. Wykorzystanie możliwości rozwiązania RISE with SAP na platformie Azure zapewni nam elastyczność i zwinność potrzebne do szybkiego skalowania biznesu, realizacji potrzeb naszej własnej organizacji i dzielenia się tym doświadczeniem z klientami - Charlotte Yarkoni, prezes Commerce + Ecosystems w firmie Microsoft.


Wieloletnie partnerstwo SAP i Microsoft w zakresie współtworzenia innowacji i technologii stanowi podstawę wzajemnego wsparcia produktów obu firm. Co za tym idzie SAP przeniósł kilka swoich krytycznych dla biznesu obszarów IT do Microsoft Azure, otwartej i elastycznej platformy chmury obliczeniowej. W ramach własnej transformacji i w celu zwiększenia wydajności operacyjnej firma zoptymalizuje działania IT dla niektórych kluczowych, wewnętrznych systemów biznesowych w ramach modelu operacyjnego stosowanego dla rozwiązania RISE with SAP hostowanego na Microsoft Azure.

Wybór przez Microsoft RISE z SAP jest świadectwem zaangażowania i silnego partnerstwa naszych firm na rzecz upraszczania klientom podróży do chmury poprzez przyspieszenie adopcji SAP S/4HANA Cloud na Microsoft Azure. Podobnie, SAP zoptymalizował swoje krytyczne wewnętrzne systemy biznesowe działające na Microsoft Azure, aby czerpać korzyści z bezpieczeństwa, elastyczności i skalowalności. Z pewnością wykorzystamy wnioski z tych wdrożeń i podzielimy się najlepszymi praktykami z naszymi klientami - Florian Roth, Chief Digital and Information Officer, SAP.


Za adopcją chmury stoi nie tylko zmiana modelu dostarczania aplikacji biznesowych, ale i przekształcenie kultury organizacyjnej polegające na postawieniu innowacji w centrum uwagi. Rozwiązanie RISE with SAP, oparte na podejściu Business Transformation-as-a-Service, pomaga firmom stać się bardziej odpornymi, wydajnymi i zwinnymi organizacjami. Umożliwia także łatwiejsze i szybsze wprowadzanie nowych modeli biznesowych, torując drogę w kierunku inteligentnych przedsiębiorstw.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top