SAPFirma Energizer, jeden z największych na świecie producentów i dystrybutorów baterii, korzysta z rozwiązań RISE with SAP, aby w elastyczny oraz dopasowany do potrzeb organizacji sposób wdrożyć SAP S/4HANA dla finansów. Przenosząc swoje kluczowe systemy finansowe do chmury, Energizer buduje podstawy dla dalszego rozwoju innowacji i skalowania biznesu.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Jak wynika z danych Harvard Business Review, 83% menedżerów twierdzi, że chmura jest kluczowa dla przyszłej strategii i rozwoju ich organizacji. Z drugiej strony, specjaliści ds. finansów coraz częściej wcielają się w bardziej strategiczne role w swoich organizacjach - partnerów biznesowych czy architektów biznesu. Chmura, postrzegana jako strategiczna infrastruktura, to szansa na usprawnienie wielu procesów finansowych, która pozwoli CFO realizować nowe, dostosowane do potrzeb współczesnego biznesu, zadania.

Jedną z firm, która postanowiła tę szansę wykorzystać jest Energizer. Przedsiębiorstwo jest wiodącym producentem baterii. To właśnie Energizer w 1896 zaprezentował światu pierwszą baterię do konsumenckiego użytku. Organizacja działa w 160 krajach na całym świecie, dostarczając poza bateriami szereg innych produktów, w tym rozwiązania oświetleniowe i dla branży automotive. Energizer korzysta z rodziny rozwiązań RISE with SAP opartych na chmurze, aby w elastyczny i dopasowany do potrzeb organizacji sposób wdrożyć SAP S/4HANA dla finansów.

SAP S/4HANA dla finansów pomoże nam zautomatyzować istotne procesy biznesowe, poprawić obsługę klienta i napędzać innowacje, które umacniają naszą pozycję globalnego lidera. Wybraliśmy zestaw rozwiązań w modelu RISE with SAP, aby rozpocząć naszą podróż do wdrożenia SAP S/4HANA i zachować swobodę oraz elastyczność. Chcemy działać w naszym własnym tempie - Dan McCarthy, CIO Energizer


Przenosząc swoje kluczowe procesy biznesowe i systemy finansowe do chmury, Energizer buduje podstawy dla dalszego rozwoju innowacji oraz skalowania biznesu. Jak wynika z badań SAP, organizacje, które zdecydowały się wykorzystać optymalizację i automatyzację w chmurze do usprawnienia procesów finansowych są w stanie 10 razy szybciej zamknąć księgowo miesiąc, zredukowały o 40-50% czas potrzebny na przygotowanie sprawozdania rocznego oraz o 5-10% obniżyły nakład pracy poświęcany na raportowanie i analizę finansową.

Rola dyrektora finansowego nadal ewoluuje w stronę architekta wartości biznesowej. Zadania CFO zmierzają w kierunku wspierania rozwoju biznesu i zarządzania złożonymi procesami przy jednoczesnej kontroli kosztów. Wykorzystanie odpowiednich narzędzi cyfrowych SAP może pomóc w usprawnieniu codziennych operacji finansowych, a tym samym zapewnić lepsze usługi dla klientów. Korzystając z S/4 HANA Finance firmy mogą uzyskać dostęp w czasie rzeczywistym do wszystkich danych oraz mają możliwość generowania automatycznych raportów, co wprost przekłada się na większą efektywność i pozwala realizować CFO kluczowe zadania dla rozwoju jego organizacji - Tomasz Zazula, członek zarządu i CFO SAP Polska


RISE with SAP to rodzina rozwiązań, których celem jest wspieranie całościowej transformacji firm w inteligentne przedsiębiorstwa. Daje organizacjom, niezależnie od etapu transformacji cyfrowej, na jakim się znajdują, zupełnie nowe możliwości przeprojektowania procesów i osiągania lepszych wyników biznesowych. Firma SAP wraz z ekosystemem sprawdzonych partnerów zapewni szybki czas uzyskania wartości dodanej oraz elastyczność pozwalającą klientom rozwijać się w obliczu zmian. A wszystko to przy niskiej barierze wejścia.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top