comarchApfino, platforma fintechowa z Grupy Comarch, udostępnia usługi faktoringowe firmy SMEO. Przedsiębiorcy, którzy wystawiają klientom faktury z odroczonym terminem płatności, mogą je teraz przekazywać do SMEO. Firma faktoringowa niemal natychmiast przekaże należne środki na konto przedsiębiorcy. Limit finansowania faktur może wynieść aż milion złotych. Wszelkie formalności są dokonywane online, za pośrednictwem Apfino.

 
 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Apfino to osadzona w chmurze platforma do zarządzania finansami firmy. Serwis zapewnia bezpieczeństwo wszystkich transakcji zawieranych na platformie i gwarantuje wysoki poziom ochrony danych. Przedsiębiorca, korzystając z portalu, wnioskuje o usługi finansowe, których w danym momencie potrzebuje. Misją Apfino jest upraszczanie procesów finansowych między innymi poprzez łatwy i intuicyjny proces wnioskowania o usługi finansowe. Jedną z usług dostępnych na platformie Apfino jest faktoring, który zyskuje coraz większe uznanie wśród biznesu MŚP. Pozwala na optymalne zarządzanie budżetem firmy, bez konieczności zadłużania się w wysokooprocentowanych kredytach czy też pożyczkach bankowych i pozabankowych. Partnerem biznesowym Comarch Finance Connect w zakresie faktoringu jest spółka SMEO. Firma dostarcza przedsiębiorcom dodatkowego źródła finansowania, dzięki któremu zachowują płynność finansową. Usługa faktoringu polega na zamianie faktur sprzedażowych wystawionych z odroczonym terminem płatności (od 7 do 90 dni) na gotówkę. Dzięki niej przedsiębiorcy nie muszą czekać na przelewy od swoich klientów tygodniami, a czasem nawet miesiącami. Faktoring pozwala im przyspieszyć taką płatność. Mając stały i szybki dostęp do bieżącego kapitału, mogą skupić się na rozwoju biznesu, a pieniądze uzyskane dzięki faktoringowi, przeznaczyć na dowolny cel.

SMEO powstało pięć lat temu. Mieliśmy już wówczas spore doświadczenie w branży finansowej, wcześniej zbudowaliśmy od podstaw dwie inne spółki faktoringowe, ale wciąż nam czegoś brakowało. Tradycyjny faktoring bankowy był produktem stosunkowo trudno dostępnym dla przedsiębiorców. Nie do końca też odpowiadał na ich potrzeby. Zauważyliśmy na rynku pewną lukę. Tak właśnie powstał pomysł na innowacyjny faktoring cyfrowy od SMEO. Chcieliśmy zaoferować finansowanie wszystkim tym firmom, które chcą się rozwijać, ale nie mogą liczyć na finansowanie w banku. Od kilku lat robimy wszystko, aby z naszą ofertą dotrzeć do jak najszerszego grona przedsiębiorców - mówi Michał Pawlik, prezes firmy SMEO.


Comarch, który od lat specjalizuje się we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań do zarządzania dla mikro, małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw, nawiązał współpracę ze SMEO, aby dotrzeć z produktami finansowymi do jak największej liczby przedsiębiorców.

W najnowszej wersji programu Comarch ERP XT jest możliwa aktywacja usług finansowych dostępnych na platformie Apfino. Tym samym, klienci Comarch mogą złożyć bezpłatny wniosek np. o faktoring SMEO, a następnie wygodnie zarządzać swoimi finansami w jednym miejscu w tym m.in. finansować wystawione przez siebie faktury sprzedażowe. Z usługi można skorzystać bez wychodzenia z domu, bez gromadzenia papierowych dokumentów, a cały proces wnioskowania o finansowanie faktur odbywa się online.

Apfino ze SMEO łączy wspólna wizja. Naszym głównym celem jest maksymalne ułatwienie życia polskim przedsiębiorcom za pomocą nowoczesnych technologii. Zbudowaliśmy platformę Apfino po to, aby uprościć usługi finansowe dla firm i pomóc ich właścicielom zautomatyzować codzienne czynności, które pochłaniają zbyt wiele ich cennego czasu. Z poziomu naszej platformy mogą oni w prosty sposób wnioskować o produkty finansowe, w tym o faktoring, a także zarządzać finansami firmowymi przy pomocy zagregowanych na platformie usług. To znaczne ułatwienie i oszczędność czasu - mówi Łukasz Rozlach, wiceprezes i dyrektor zarządzający Comarch Finance Connect.
Wsparcie finansowe dla każdego przedsiębiorcy

Rozwiązania technologiczne, jakie wykorzystuje SMEO, pozwalają określić zdolność faktoringową również dla klientów bez historii kredytowej. Tym samym finansowanie dostępne jest również dla tych firm, które nie mają szans na uzyskanie środków finansowych w sektorze bankowym. Na takie bariery w prowadzeniu działalności napotykają młode firmy, startupy oraz firmy z niewielkimi zadłużeniami w bazach takich jak BIK czy BIG-i, a także przedsiębiorcy z opóźnieniami w płatnościach do ZUS czy Urzędu Skarbowego.

SMEO jako pierwsza firma faktoringowa w Polsce wykorzystuje potencjał Big Data, analizy behawioralnej, sztucznej inteligencji oraz zaawansowanych algorytmów scoringowych i transakcyjnych do pogłębionej analizy zdolności faktoringowej klienta. Tak zaawansowana i innowacyjna analiza pozwala udzielać finansowania przedsiębiorcom, którzy nie mają szans na uzyskanie go w sektorze bankowym.

Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top