sap logoCo trzecia firma w Unii Europejskiej i co czwarta w Polsce deklaruje korzystanie z płatnych usług w chmurze – wynika z raportu PMR. Według prognoz w 2021 roku rodzime przedsiębiorstwa wydadzą na rozwiązania z obszaru cloud computing do 2,5 mld zł. Jak cyfrowa transformacja zmienia biznes i świat?


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Liderzy chaosu

Znane dotąd modele biznesowe przestały się sprawdzać. By osiągnąć sukces firmy budują nowe strategie działania oraz procesy organizacyjne. Umiejętność sprawnego poruszania się w świecie chaosu i zmian to cecha współczesnych liderów. Jak zaznaczył, podczas tegorocznej konferencji SAP NOW – New chapter, Ralph van Uden, dyrektor działu Core Cloud oraz szef RISE with SAP na region CEE: „kto nie skupia się na zmianie, zawsze będzie po prostu naśladowcą”.

Transformacja nie może odbywać się tylko na poziomie technologii i automatyzacji procesów. Wymaga także mentalnej zmiany. Liderzy rynkowi potrzebują holistycznego wsparcia w postaci Business Transformation as-a-Service. W ten sposób będą mieli szansę wyswobodzić się z dotychczasowych schematów działania i faktycznie przekształcić swój biznes w inteligentne przedsiębiorstwo. To jedyny sposób, by zbudować unikalną pozycję rynkową oraz nauczyć się prosperować w świecie ciągłych przemian – wyjaśnia Ralph van Uden.


Prof. dr hab. Piotr Płoszajski z Katedry Teorii Zarządzania w SGH w Warszawie, wprost wskazuje, że dzisiejszy biznes potrzebuje liderów i rebeliantów. Według niego, jesteśmy świadkami kresu zarządzania, jakie znaliśmy. Obecnie, sukces zależy od umiejętności budowania nowatorskich rozwiązań, dobierania kart z wielkiej talii możliwości zawierającej różnorodne technologie, koncepcje organizacyjne i pozornie odległe przykłady sukcesów oraz innowacji.

Poszukiwacze lepszego jutra

Prowadzenie firmy w dzisiejszych czasach nie sprowadza się już tylko do kwestii rentowności. Nadrzędnym celem są kompleksowa transformacja w kierunku inteligentnego przedsiębiorstwa i budowanie zrównoważonej przyszłości. Tymczasem, w 2021 roku emisje dwutlenku węgla odnotują drugi co do wielkości wzrost w historii, a według Światowego Forum Ekonomicznego ponad 200 największych firm na świecie szacuje, że zmiany klimatyczne, w przypadku braku działania, będą je kosztować prawie 1 bilion dolarów. By przeciwdziałać kolejnemu światowemu tąpnięciu, firmy wykorzystują technologie do reagowania na potrzeby środowiska.

77 proc. wszystkich transakcji biznesowych na świecie jest przeprowadzanych za pośrednictwem systemów SAP. To daje ogromne możliwości w zakresie wsparcia przedsiębiorstw w realizacji strategii zrównoważonego rozwoju. Dlatego w nasze podstawowe systemy analityczne i transakcyjne wbudowaliśmy rozwiązania pomagające analizować emisję gazów cieplarnianych, a ostatnio wprowadziliśmy na rynek SAP Product Footprint Management, rejestrujący ślad środowiskowy produktów w całym łańcuchu dostaw. Tym działaniem chcemy pokazać, że zrównoważony rozwój jest nie tylko możliwy, ale i opłacalny – wyjaśnia Thomas Duschek, prezes i dyrektor zarządzający SAP Polska.


SAP NOW – New chapter to najważniejsze spotkanie społeczności SAP w Polsce. To platforma wymiany doświadczeń i zdobywania wiedzy o najnowszych trendach napędzających cyfrowe zmiany. Już niedługo na stronie wydarzenia będzie dostępny zapis z wystąpień ekspertów i przedstawicieli biznesów. Dzięki dostępowi do SAP NOW – New chapter w modelu wideo na żądanie będzie można poznać historie transformacji cyfrowej takich marek jak: Veolia, Polpharma Biologics, Żabka, Pekao SA, Ciech, Pfleiderer Polska, MORIS czy Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top