Infor ogłosił, że Gartner® Inc. uplasował go na pozycji Lidera Magicznego Kwadrantu™ Gartnera na rok 2021 w kategorii Chmurowych Systemów ERP.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Pozycja jednego z liderów Magicznego Kwadrantu Gartnera jest wynikiem oceny przez firmę Gartner rozwiązań Infor CloudSuite, przygotowywanych pod kątem specyficznych potrzeb różnych branż. Są one oparte o flagowe platformy tego producenta: LN, M3, i SyteLine.

Jesteśmy dumni z uznania nas za Lidera w Magicznym Kwadrancie Gartnera” – stwierdził Soma Somasundaram, CTO i Prezes ds. Produktów w Infor. „Infor wyróżnia się na rynku dzięki specjalizowanym dla konkretnych branż, chmurowym rozwiązaniom ERP obsługującym wielu użytkowników firmowych (multi-tenant CloudSuites). Opracowujemy je przykładając dużą uwagę do ich API i obsługi danych.


Są to rozwiązania inteligentne, prekonfigurowane i nowoczesne. Dzięki temu możemy wspierać wzrost naszych klientów i cyfrową transformację ich biznesu, skracać czas niezbędny do wytwarzania wartości i wspierać innowacyjność. Użytkownicy zyskują na tym, że platforma jest elastyczna i rozszerzalna, zawiera szereg wbudowanych funkcjonalności standardowych dla danej branży oraz zaprojektowana tak, by była łatwa w użyciu.


W swoim Magicznym Kwadrancie na rok 2021 w kategorii Chmurowych Systemów ERP Gartner zauważa, że „systemy ERP przeznaczone dla przedsiębiorstw produkcyjnych przyśpieszają ich przechodzenie na rozwiązania chmurowe”. Według raportu Gartnera „do 2023 roku organizacje, które z powodzeniem odnowią swoje platformy ERP, osiągną co najmniej 40% poprawę zwinności IT, przekładającą się na realizację wyników biznesowych”.

Ponadto, raport wskazuje, że „do roku 2023, 60% przedsiębiorstw zorientowanych na produkt będzie korzystać ze standaryzowanych funkcji ERP na platformach umożliwiających kompozycję dopasowanych funkcjonalności (composable ERP platforms)”. Z kolei „do 2024 roku 60% aplikacji SaaS w przedsiębiorstwach będzie składać się z pakietów zapewniających usługi przetwarzania danych, dogłębne analizy i zastosowania operacyjne”.

Rozwiązania Infor CloudSuite są wyspecjalizowane pod kątem konkretnych branż i realizowane jako usługi w chmurze, świadczone w bezpiecznej i skalowalnej infrastrukturze Amazon Web Services’ (AWS). Oprogramowanie Infor CloudSuites wykorzystuje czołową platformę technologiczną firmy Infor – Infor OS – do zapewniania nowej generacji wrażeń użytkowników, integracji i przepływu pracy, co może pomóc w zwiększaniu produktywności i możliwości współpracy.

Źródło: Infor

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top