sap logoW poszukiwaniu rozwiązania dla programu lojalnościowego Lexusa, Toyota zdecydowała się na rozszerzoną współpracę z SAP. Firma skorzystała z rozwiązań ułatwiających przeniesienie kluczowych procesów do chmury oraz dających dostęp do danych w czasie rzeczywistym. Dzięki rozwiązaniu SAP Cloud Platform Integration Suite, Toyota zmniejszyła koszty integracji nowych systemów o nawet 50 proc.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Odpowiednio przygotowane i zaplanowane doświadczenia klientów są kluczowe w każdej branży B2C. Jak wynika z badań firmy Dynata zrealizowanych na zlecenie SAP, 92 proc. kupujących podkreśla, że chce mieć kontrolę nad swoimi doświadczeniami podczas zakupów lub interakcji z marką. Elementem, który pozwala konsumentom wpływać na ich relację ze sprzedawcą są programy lojalnościowe.

Toyota szukała rozwiązania do zarządzania programem lojalnościowym Lexusa, który zapewniłby nagrody i usługi dla wybranych klientów. Celem firmy było zintegrowanie różnych systemów informatycznych do stworzenia wyjątkowego doświadczenia dla użytkowników, wprowadzenie dla pracowników intuicyjnego pulpitu nawigacyjnego oraz ujednolicenie procesów.

Dzięki nowemu, zintegrowanemu rozwiązaniu Cloud Rewards Management, pracownicy Toyoty mają do dyspozycji zestaw usług i aplikacji do zarządzania kontami, do których dostęp uzyskują za pomocą usługi SAP Cloud Platform Portals. Rozwiązanie to pozwala na zarządzanie każdym z kont lojalnościowych Lexusa oraz automatyzuje i organizuje transakcje między dealerami, dostawcami usług i klientami końcowymi.

Dzięki odpowiednim narzędziom, Toyota zintegrowała swoje środowisko IT, które wspiera wszystkich klientów i pracowników. Ponadto usprawnione zostały działania związane z zarządzaniem kontami oraz zautomatyzowano transakcje end-to-end od dealerów i klientów.

Rozwiązanie SAP Cloud Platform Integration Suite pozwoliło nam wykorzystać dotychczasowe inwestycje w SAP Cloud Platform i umożliwiło szybkie wdrożenie solidnego rozwiązania w bardzo złożonym środowisku systemów, obejmującym starsze i nowoczesne aplikacje - Krishna Patil, architekt rozwiązań w Toyota


Zaimplementowanie wszystkich rozwiązań zajęło łącznie 20 tygodni.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top