oracle 120Oracle ogłosił dzisiaj rozszerzenie partnerstwa z firmą Microsoft w zakresie łączenia chmur obliczeniowych, uruchamiając nową lokalizację dla połączonych regionów Oracle i Microsoft w Amsterdamie.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Nowa lokalizacja w Holandii oznacza, że przedsiębiorstwa mogą tworzyć obciążenia, które bezproblemowo współdziałają w regionach chmurowych Microsoft Azure i Oracle Cloud w obrębie jurysdykcji danych Unii Europejskiej. Nowa lokalizacja jest rozszerzeniem partnerstwa, na mocy którego uruchomiono już podobne połączenia we wschodniej części Stanów Zjednoczonych, w Toronto i Londynie.

Połączenia regionów Oracle-Microsoft są ważne dla firm, które chcą umieścić więcej swoich danych oraz obciążeń w chmurze i chcą korzystać z usług dostawców, którzy są ekspertami w zakresie przetwarzania danych o znaczeniu newralgicznym. Oprócz oferowania możliwości wyboru i elastyczności Oracle i Microsoft zapewniają zintegrowane zarządzanie tożsamością i dostępem, dzięki czemu klienci nie muszą zarządzać wieloma hasłami podczas uzyskiwania dostępu do swoich zasobów i aplikacji w chmurze.

Wiodące rozwiązanie dla przemysłu marki MESTEC jest zasilane przez wysokowydajną infrastrukturę chmurową i systemy baz danych. Stosujemy MS Azure i Oracle Cloud, wdrażając naszą warstwę aplikacji na platformie Azure połączonej z Oracle Autonomous Database, działającą na Oracle Cloud Infrastructure, a wyniki są bardzo pozytywne. Przewidujemy 50% redukcję kosztów infrastruktury i zarządzania oraz wzrost wydajności nawet o 500%. Łącząc Oracle i Azure, jesteśmy w stanie szybko wprowadzić innowacyjne technologie do naszego systemu, co ostatecznie daje lepsze, inteligentniejsze rozwiązanie dla naszych klientów, umożliwiając im znaczną poprawę wydajności produkcji – wyjaśnia Mark Carleton, dyrektor w firmie MESTEC


Nasze nowe połączenie chmurowe w Amsterdamie to dobra wiadomość dla wielu firm, które używają oprogramowania Oracle i Microsoft. Mogą oni współdzielić aplikacje, dzięki czemu można szybciej i łatwiej uruchamiać połączenie oprogramowania Oracle i Microsoft. Mogą rozdzielać obciążenia w zależności od potrzeb w chmurze klasy korporacyjnej. Nadal zapewniamy niezawodną łączność sieciową, a tym samym doskonałą obsługę klienta i wsparcie, którego oczekują przedsiębiorstwa - powiedział Andrew Sutherland, SVP EMEA Oracle Cloud.


Przedsiębiorstwa będą mogły szybciej i łatwiej przenosić swoje lokalne obciążenia do chmury, która najlepiej odpowiada konkretnym potrzebom poszczególnych aplikacji. Można przykładowo uruchomić aplikacje oparte na systemie Windows w chmurze Microsoft Azure, połączone z Oracle Autonomous Database lub Exadata w Oracle Cloud Infrastructure. Firma Accenture przeprowadziła niedawno testy wydajności połączenia i potwierdziła, że rozwiązanie oferuje klientom niewielkie opóźnienia i łatwość użytkowania.

Microsoft i Oracle planują udostępnić bezpośrednie połączenie chmurowe w dodatkowych regionach, w tym na zachodnim wybrzeżu i w regionie rządowym USA, w Azji i w Europie.

Źródło: www.oracle.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top