SAP Polska uhonorował najbardziej innowacyjne firmy w Polsce dorocznymi nagrodami Innovation Awards. Statuetki za wyznaczanie wysokich standardów wykorzystania technologii dla biznesu w Polsce odebrały: Agencja Rezerw Materiałowych, Ciech, Globalworth, Inter Europol, Orange, PGNiG, PKP Energetyka i Synthos, a nagrodę Reference Award – firma Energa.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Statuetki zostały wręczone podczas uroczystej gali SAP Innovation Awards w Sopocie, będącej częścią dorocznej konferencji SAP NOW 2019. Jury postanowiło wyróżnić wdrożenia SAP z wykorzystaniem nowoczesnej platformy S4/HANA, za które nagrodzono Agencję Rezerw Materiałowych, Inter Europol i Synthos, wdrożenia platform SAP Ariba i SuccessFactors, wspierające skutecznie działania zakupowe i procesy HR - przeprowadzone w firmach Ciech i PGNiG oraz projekty wykorzystujące inne rozwiązania SAP do wsparcia dynamicznie rozwijającego się biznesu, zaimplementowane przez Globalworth, Orange i PKP Energetyka.

SAP od lat docenia Klientów, którzy dzielą się swoim bogatym doświadczeniem we wdrażaniu projektów cyfrowych z innymi firmami. W tym roku nagrodę SAP Reference Award otrzymała firma Energa.

Wśród czynników branych pod uwagę przy ocenie wyróżnionych wdrożeń znalazły się m.in. wartość wprowadzonych rozwiązań IT dla biznesu, sposób organizacji i zarządzania projektem, zaangażowanie zespołu i partnerów, zarządzanie ryzykiem i wpływ systemu na transformację całego biznesu firmy.

Choć w raportach dotyczących innowacyjności Polska nie zajmuje czołowych pozycji, są na rynku firmy, które od lat pracują nad zmianą tych statystyk. Chcą stawać się Inteligentne i w szybkim tempie nadrabiają zaległości w cyfrowej transformacji. Firmy i instytucje, które otrzymały SAP Innovation Awards to dowody na to, że w naszym kraju można efektywnie transformować przedsiębiorstwa w oparciu o narzędzia cyfrowe. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z takimi liderami transformacji cyfrowej w Polsce – mówi Andrzej Gibas, Dyrektor Zarządzający SAP Polska.
Liderzy transformacji cyfrowej w Polsce

Wyróżnione projekty przedstawiają wachlarz możliwości, jakie przed firmami z Polski otwiera wykorzystanie technologii. Każdy z wyróżnionych projektów przedstawia inny ważny aspekt zmieniającej się gospodarki, na który odpowiedź przyniosło wdrożenie oprogramowania dla biznesu.

  • Agencja Rezerw Materiałowych, jako pierwsza jednostka publiczna w Polsce, wdrożyła nowoczesny pakiet S/4 HANA. Kompleksowe wdrożenie systemu klasy ERP nowej generacji pozwoliło wesprzeć ARM w zakresie cyfrowego zarządzania finansami, księgowości, budżetowania, zarządzania kadrami, zakupów, zaopatrzenia i magazynowania.
  • Grupa Kapitałowa Ciech podjęła się transformacji cyfrowej obecnych procesów i systemów wspierających obszary HR i zakupów. Wdrożenie narzędzia SAP Ariba wykorzystano do wsparcia realizacji międzynarodowych projektów i poszerzenia bazy dostawców. Natomiast rozwiązania HR pozwoliły zdigitalizować zarządzanie kadrami, płacami i stworzyć portal samoobsługi pracowniczej dla 4500 pracowników grupy.
  • Grupa Energa, jako wieloletni klient SAP Polska, otwarcie dzieli się swoim bogatym doświadczeniem we wdrażaniu rozwiązań cyfrowych z innymi markami wspieranymi przez SAP, promując na rynku dobre praktyki IT. Kapituła nagród doceniła tę postawę, wyróżniając Energę jako najlepszego klienta referencyjnego SAP Polska.
  • Globalworth Poland wdrożył rozwiązanie SAP BusinessOne on HANA, wspierające dynamiczny rozwój, pracę w modelu grupy spółek celowych oraz zarządzanie ogromnym portfelem posiadanych nieruchomości. To modelowy przykład budowy środowiska automatyzującego wewnętrzne transakcje, wdrożony przez największego instytucjonalnego właściciela powierzchni biurowej w Polsce.
  • Inter Europol w 2017 rozpoczął pierwsze wdrożenie rozwiązania SAP S/4 HANA w Polsce. Zakres projektu objął nie tylko obszar finansowo-księgowy, ale także planowanie, produkcję i raportowanie, wpływając znacząco na poprawę kontroli dostępności, ewidencji produkcji i systemowy nadzór nad procesami.
  • Orange Polska wykorzystało rozwiązania oparte na SAP HANA dla handlu detalicznego, by dokonać transformacji cyfrowej sieci sprzedaży i w obszarze łańcucha dostaw. Było to jedno z największych tego typu wdrożeń SAP w Europie – na rzecz centralnego magazynu Orange oraz 744 sklepów sieci sprzedaży.
  • PGNiG jako pierwsza firma z branży energetycznej wdrożyła rozwiązanie chmurowe Success Factors, wspierające nowoczesne procesy zarządzania HR. Również jako pierwszy klient w Polsce posiada ona wsparcie na poziomie Preferred Success dla rozwiązań SAP Cloud Platform oraz Success Factors.
  • PKP Energetyka wdrożyło kompleksowy biling dla dystrybucji energii w oparciu o technologię SAP IS/U, wraz z portalem obsługi klienta dystrybucji opartym o SAP Cloud Platform. Rozwiązanie to spełnia wszelkie wymagania stawiane przez zliberalizowany rynek energii. Realizację projektu, mimo szerokiego zakresu działań zamknięto w ciągu 1,5 roku.
  • Synthos podjął się wdrożenia platformy SAP S/4 HANA z efektywnym wykorzystaniem usług SAP Premium Engagement i wsparciem konsultingu SAP Polska, by wesprzeć budowę innowacyjnej organizacji o istotnej pozycji na rynku światowym. Transformacja cyfrowa objęła obszary finansów i księgowości, controllingu, HR, zakupów, sprzedaży oraz zarządzania projektami. podjął się wdrożenia platformy SAP S/4 HANA z efektywnym wykorzystaniem usług SAP Premium Engagement i wsparciem konsultingu SAP Polska, by wesprzeć budowę innowacyjnej organizacji o istotnej pozycji na rynku światowym. Transformacja cyfrowa objęła obszary finansów i księgowości, controllingu, HR, zakupów, sprzedaży oraz zarządzania projektami.
Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top