Gartner wyłonił lidera w zarządzaniu architekturą SOA

softwareag_idsZdaniem przedstawicieli jednej z największych firm analitycznych na świecie – Gartner Inc. - mimo ogólnoświatowej recesji, rynek rozwiązań do zarządzania architekturą SOA osiągnął w 2009 roku wzrost o 17,5%. Liderem tego rynku jest, niezmiennie od dwóch lat, firma Software AG.
 REKLAMA 
 RAPORT ERP KLIKNIJ I POBIERZ 
Analitycy badali* rynek infrastruktury aplikacji i oprogramowania warstwy pośredniej w 2009 r. W ich opinii wartość całego rynku sięgnęła blisko 16 miliardów dolarów. Jednym z głównych motorów wzrostu były właśnie technologie do zarządzania SOA (architekturą zorientowaną na usługi).
Wzrost sprzedaży na rynku rozwiązań do zarządzania architekturą SOA nie tylko potwierdza popularność wdrażania tej architektury, ale także to, że aby osiągnąć maksymalne korzyści z architektury SOA, trzeba nią odpowiednio zarządzać. Uważamy, że utrzymanie przez firmę Software AG pozycji lidera w zakresie technologii do zarządzania architekturą SOA świadczy o dążeniu firm do nawiązania współpracy z silnym i niezależnym dostawcą rozwiązań infrastruktury SOA ― powiedział dr Peter Kürpick, dyrektor ds. rozwoju produktu oraz członek zarządu firmy Software AG.
Firma Software AG jest także umieszczona przez Gartnera w grupie liderów, w raporcie Magic Quadrant** dotyczącym zintegrowanych technologii do zarządzania architekturą SOA. Magic Quadrant to zestawienie dostawców technologii pod kątem kompletności i wizji oferowanego rozwiązania oraz zdolności do wdrożenia go w praktyce.

W zakresie zarządzania architekturą SOA, Software AG udostępnia platformę technologiczną o nazwie Centrasite. Jako repozytorium usług biznesowych, jest to najbardziej kompleksowa w branży platforma do zarządzania architekturą SOA i cyklem życia aplikacji. Zapewnia działowi informatyki optymalną równowagę między otwartością a kontrolą architektury SOA poprzez automatyzację procesów zarządzania jakością, zmianę oraz kontrolę wykorzystania usług (consumer on-boarding).

Źródło: www.softwareag.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top