Comarch wspiera doradztwo inwestycyjne w Skandynawii

COMARCH - ERP, systemyComarch zrealizuje kolejny projekt dla sektora inwestycyjnego na rynku skandynawskim. Umowa ze Skagen Funds (Norwegia) obejmuje wdrożenie rozwiązania Comarch Investment Advisor wspierającego proces doradztwa w zakresie oferowania produktów inwestycyjnych dla klientów prywatnych i instytucjonalnych.
 REKLAMA 
 RAPORT ERP 2021 - KLIKNIJ POBIERZ PORÓWNAJ 
Rozwiązanie w części dedykowanej dla doradców klienta umożliwi m.in. kompleksową analizę profilu inwestycyjnego klientów, zdefiniowanie celów inwestycyjnych oraz planów finansowych i emerytalnych klienta, wybór odpowiednich strategii oraz produktów finansowych oraz przygotowanie dokumentów związanych z procesem doradczym. W ramach projektu dostarczone zostaną również narzędzia dedykowane bezpośrednio dla klienta m.in. kwestionariusze i kalkulatory finansowe, których głównym zadaniem będzie edukacja klientów i przygotowanie do kontaktu z doradcą. Rozwiązanie doradcze zostanie zintegrowane z portalem raportowym i komunikacyjnym Skagen Funds wdrożonym pomyślnie przez Comarch w ubiegłym roku.
Wysoko cenimy współpracę ze Skagen Funds, która należy do wiodących firm inwestycyjnych w Skandynawii i wyznacza standardy odpowiedzialnego procesu sprzedaży produktów inwestycyjnych, edukacji i komunikacji z klientem. To właśnie te obszary są istotnym czynnikiem budowania długoterminowych relacji pomiędzy instytucjami finansowymi i ich klientami oraz wzmacniania pozycji instytucji finansowej na rynku. Podobne spostrzeżenia wynikają również z naszych rozmów z firmami inwestycyjnymi w innych krajach w Europie - mówi Grzegorz Prosowicz, Business Development Manager w Comarch.
Skagen Funds miało w stosunku do systemu duże wymagania. Podczas procesu przedsprzedaży oceniliśmy wielu dostawców z całej Europy. Przewagą Comarch jest niezawodność, doświadczenie z wcześniejszych wdrożeń oraz fakt, że system spełnił wszystkie nasze wymagania pozwalając na daleko idące dostosowanie go do naszych potrzeb - mówi Kjetil Øygarden, koordynator procesu i Autoryzowany Doradca Finansowy.
Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top