Kryzys jednak nie ogranicza inwestycji w ERP i CRM?

WNPW minionym roku obserwowaliśmy duże zainteresowanie rozwiązaniami do zarządzania przedsiębiorstwem, szczególnie w sektorze MŚP – zauważa Adam Komorowski, dyrektor działu aplikacji biznesowych Microsoft Dynamics w polskim oddziale Microsoft. - Okres spowolnienia gospodarczego nie wpłynął w jakiś znaczący sposób na ograniczenie inwestycji w systemy klasy ERP czy CRM.
 
 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
Jak podkreśla nasz rozmówca, firmy podejmowały bardziej świadome decyzje wdrożeniowe, poprzedzone szczegółową analizą biznesową.
Zmieniła się jedynie tendencja w kwestii wyboru modelu użytkowania systemu, a firmy mniej chętnie wdrażały oprogramowanie od podstaw w modelu on-premise, skupiając się w zamian na rozwiązaniach cloudowych i dostępnych z poziomu urządzeń mobilnych – zauważa Adam Komorowski.
Przedstawiciel Microsoft zwraca uwagę, że wprowadzone przez firmę aktualizacje CRM kładły właśnie duży nacisk na możliwość pracy w dowolnym miejscu i czasie, z wykorzystaniem takich urządzeń jak smartfony czy tablety.

Firmy wykazywały także zainteresowanie wykorzystaniem sieci społecznościowych do realizacji działań biznesowych.
2013 r. przyniesie z pewnością kolejne wyzwania, szczególnie w obszarze rozwiązań chmurowych oraz funkcji dotyczących sieci społecznościowych – prognozuje Adam Komorowski. - Przewidujemy, że praktyka stosowania w biznesie narzędzi społecznościowych znanych z życia prywatnego, jeszcze się nasili.
Rok 2013 będzie także, zdaniem naszego rozmówcy, rokiem mobilności, ponieważ w br. urządzenia mobilne staną się najczęściej wykorzystywanym narzędziem dostępu do Internetu.
Praca zdalna coraz bardziej zyskuje na znaczeniu i przestaje być dla firm wyłącznie wyjściem awaryjnym – zauważa Adam Komorowski. - Coraz więcej przedsiębiorstw zatrudnia pracowników z innych miast lub pozwala im pracować z domu, oferując narzędzia umożliwiające dostęp do materiałów firmowych, baz danych czy innych zasobów firmy. Wraz z chmurą będzie rosło także znaczenie rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo danych przechowywanych w chmurze.
Źródło: www.wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top