enova365 gotowa na zmiany w 2015

ENOVA1 stycznia 2015 r. wejdzie w życie szereg ustaw i regulacji, które znacząco wpłyną na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Dla prawidłowego działania firmy, zmiany przepisów muszą znaleźć swoje odzwierciedlenie w systemach księgowych, kadrowych oraz handlowych. Firmy korzystające z oprogramowania enova365, nie muszą się tym martwić, enova365 jest gotowa na nadchodzące zmiany!


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Ostatni kwartał to czas zapowiedzi zmian w przepisach, które czekają firmy w nowy roku. Każdy z przedsiębiorców ma obowiązek przygotować firmę do nowych warunków prawnych, zdając sobie sprawę, jakie konsekwencje może wywołać brak takiego przystosowania. Do jednych z najważniejszych zmian wprowadzonych przez ustawodawcę, należą zmiany w VAT dotyczące opodatkowania e-usług oraz konieczność wysyłania e-Deklaracji przez przedsiębiorców zatrudniających więcej niż 5 osób. Znowelizowane przepisy wprowadzają ponadto nowe wzory deklaracji PIT oraz podnoszą wynagrodzenie minimalne do 1 750 zł. Zmiany te mogą mieć istotny wpływ na rozliczenia podatkowe oraz na wartości wskaźników istotnych przy naliczaniu wynagrodzeń, stąd tak ważnym jest praca na aktualnym oprogramowaniu, dostosowanym do zmieniających się przepisów. Firmy pracujące na enova365 mogą być spokojne, Soneta Sp. z o.o. - producent systemu, wydała na rynek wersje zgodną z wprowadzonymi nowelizacjami.
Za tworzenie oraz rozwój oprogramowania enova365 odpowiedzialne są specjalne zespoły, składające się z ekspertów z dziedziny zarządzania, księgowości, handlu, finansów oraz kadr. Dbają, by system był zawsze zgodny z obowiązującymi przepisami prawa. Dlatego przedsiębiorcy pracujący na enova365 mają gwarancję terminowego dostosowania systemu do wprowadzanych przez ustawodawcę nowelizacji – mówi Jadwiga Wojtas, dyrektor ds. produkcji i rozwoju enova365 z Soneta Sp. z o.o.
Oprócz aktualizacji systemu w firmie, bardzo ważnym jest również znajomość nowych przepisów. Dlatego producent, chcąc ułatwić przedsiębiorcom ten gorący okres zmian, udostępnił na swojej stronie dedykowaną zakładkę, w której opisuje najważniejsze nowelizacje. Przedsiębiorcy mogą również pobrać specjalny przewodnik „Przepis na zmiany 2015”, przygotowany przez ekspertów enova365, który w praktyczny sposób przedstawia najważniejsze uchwalone i planowane regulacje prawne dotyczące działalności handlowej, księgowości oraz obszaru kadr i płac. Przewodnik można pobrać tutaj.

Źródło: www.soneta.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top