Przewodnik po zmianach w przepisach 2016

enova365 nowe logoW związku z nadchodzącymi zmianami w przepisach kadrowych oraz podatkowych, eksperci enova365 opracowali przewodnik po nowych regulacjach prawnych, w formie elektronicznej książeczki. „Kierunek na zmiany. Nawigacja po zmianach w przepisach 2016” to kompendium wszystkich zmian w prawie gospodarczym w pigułce wraz z komentarzem eksperta.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 


W książeczce znaleźć można opis najważniejszych zmian związanych z podatkiem VAT, przepisów rachunkowych i podatkowych oraz kadrowo-płacowych, w tym rewolucyjne zmiany w Kodeksie Pracy. Eksperci podkreślają również jak dana nowelizacja wpłynie na system ERP wykorzystywany w firmie.
22 lutego 2016 r. wejdzie w życie ustawa z 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy Kodeksu Pracy oraz niektórych innych ustaw, której głównym celem jest ograniczenie wykorzystania umów o pracę na czas określony. Wprowadzone zmiany mają znaczny wpływ na wielu przedsiębiorców, bowiem ograniczają możliwość zawierania i rozwiązywania umów o pracę na czas określony. Najważniejsze zmiany dla przedsiębiorców zostały szczegółowo omówione w książeczce – mówi Joanna Walentek, Kierownik projektu enova365 Kadry Płace, współautor książeczki.
Zobacz przewodnik: „Kierunek na zmiany. Nawigacja po zmianach w przepisach”.

Jak co roku będą zmieniały się wskaźniki kadrowo-płacowe m.in.: minimalna płaca, kwota rocznego ograniczenia podstawy wymiaru składek, współczynnik do ekwiwalentu, minimalna podstawa składek dla prowadzących działalność gospodarczą. Omówione zmiany mogą mieć istotny wpływ na rozliczenia podatkowe oraz na wartości wskaźników istotnych przy naliczaniu wynagrodzeń. Dla prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa zmiany te muszą znaleźć swoje odzwierciedlenie w systemach do zarządzania firmą. Stosownie do wprowadzonych lub projektowanych zmian przepisów, w funkcjonalności enova365 zostały wprowadzone odpowiednie zmiany.

Źródło: www.enova.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top