Accenture i Oracle rozszerzają ofertę grupy biznesowej

oracleFirmy Accenture i Oracle poinformowały, że rozwiązania z zakresu infrastruktury jako usługi (IaaS) będą teraz dostępne za pośrednictwem grupy biznesowej Accenture Oracle Business Group, uzupełniając dotychczasowe rozwiązania z kategorii oprogramowania jako usługi (SaaS) i platformy jako usługi (PaaS). Wzmacnia to pozycję Accenture jako największego globalnego integratora systemów marki Oracle i lidera na platformie Oracle Public Cloud.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Grupa biznesowa Accenture / Oracle powstała w kwietniu 2015 r. Jej celem jest dostarczanie branżowych rozwiązań opartych na platformie Oracle Public Cloud, które pomagają klientom w osiągnięciu ich celów w obszarze transformacji cyfrowej, szybszym wydobyciu korzyści z chmury i zmniejszeniu ryzyka. Początkowo skoncentrowano się na sektorze publicznym, branży usług finansowych oraz hotelarstwie i gastronomii. Z biegiem czasu grupa biznesowa rozszerzyła działalność na sektor federalny oraz takie branże jak ubezpieczenia, opieka zdrowotna, szkolnictwo wyższe, branża paliwowa i usługi użyteczności publicznej. Włączenie usług IaaS w ofertę grupy oznacza, że w całej wszechstronnej gamie produktów związanych z przetwarzaniem w chmurze pojawią się niezawodne rozwiązania branżowe Oracle i innych firm.
Oracle rozwija swoją chmurę w imponującym tempie. Cieszymy się, że teraz będziemy mogli oferować naszym wspólnym klientom pełen pakiet produktów i rozwiązań branżowych za pośrednictwem grupy biznesowej Accenture Oracle Business Group” — powiedział Paul Daugherty, dyrektor ds. technicznych firmy Accenture. „Dodanie oferty IaaS odzwierciedla nasze nieprzerwane zaangażowanie we wspieranie klientów w generowaniu wartości za pośrednictwem rozwiązań Oracle Cloud. Wzmacnia to również pozycję firmy Accenture jako pierwszego dostawcy usług zarządzanych dla chmury Oracle.
Rozwój grupy biznesowej Accenture i Oracle uwidacznia siłę naszej ponad dwudziestoletniej relacji z firmą Accenture” — powiedział Thomas Kurian, szef działu rozwoju produktów Oracle. Oracle z prawdziwą przyjemnością przedstawia Accenture jako pierwszego partnera w swoim nowym programie dla dostawców usług zarządzanych w chmurze. Spodziewamy się, że Accenture będzie tak jak dotychczas odgrywać rolę czołowego dostawcy usług migracyjnych i wdrożeniowych oraz usług zarządzanych na platformie Oracle Public Cloud, wspierając naszych wspólnych klientów na ich drodze do chmury.
Wraz z wprowadzeniem usług IaaS do oferty grupy biznesowej Accenture Oracle Business Group firma Accenture udostępniła:
  • usługi migracyjne Accenture dla Oracle IaaS,
  • usługi wydajnościowe Accenture w zakresie baz danych dla Oracle IaaS,
  • usługi zarządzane Accenture dla platformy Oracle Public Cloud (obejmujące usługi SaaS, PaaS i IaaS).

Accenture przeniesie też do oferty Oracle IaaS kilka swoich produktów opartych na technologii Oracle i będzie je dostarczać za pośrednictwem Accenture Oracle Business Group. Wśród rozwiązań obsługiwanych na platformie Oracle IaaS znajdą się takie usługi jak Accenture Enterprise Services for Government, Accenture Foundation Platform for Oracle i Accenture Life Sciences Cloud.

Źródło: www.oracle.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top