Finał projektu Biznes Trendy 2016

enova365 2016Druga edycja projektu Biznes Trendy dobiegła końca. Przez ostatni miesiąc w śniadaniach biznesowych w 6 miastach w Polsce wzięło udział kilkuset przedsiębiorców i menadżerów z polskich firm. Spotkania służyły wymianie wiedzy i doświadczeń w zakresie zarządzania i nowych technologii.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Rolą takich spotkań jest to, żeby się wzajemnie inspirować. To też możliwość poznania się, nawiązania kontaktów, a przy tym szansa na pozyskanie nowej wiedzy – mówi Robert Czuła, prezes spółki Soneta, współtwórca oprogramowania enova365 i organizator Biznes Trendów. Właśnie zakończyła się druga edycja cyklu, w którym spotykali się przedstawiciele przedsiębiorstw zainteresowani najnowszymi technologiami.

Zwieńczeniem projektu było spotkanie w Krakowie pt. „Cyfrowe Transformacje Biznesu: nowy wymiar produkcji i usług”. Zostało poświęcone tematyce cyfrowych transformacji biznesu, a zaproszeni goście opowiedzieli o korzyściach płynących z automatyzacji systemu przyjmowania zleceń i organizacji produkcji. Na przykładzie firmy Colorex sprawę omówili Magdalena Lipka, pełnomocnik zarządu ds. systemu zarządzania jakością, i Sylwester Juszczak, kierownik projektów IT w firmie Grupa Dr IT. Zajmował się on wdrożeniem systemu enova365 w firmie Colorex. Wprowadzenie nowego systemu pozwoliło na sprawne delegowanie pracowników do poszczególnych zadań, optymalne wykorzystanie zasobów i ocenę rentowności zleceń.

Gościem specjalnym krakowskiego spotkania był Sławomir Lachowski, twórca mBanku. W swoim wystąpieniu podkreślił on ważną rolę wprowadzania nowoczesnych rozwiązań technologicznych w działalności biznesowej.

Inicjatorem projektu Biznes Trendy jest krakowska firma Soneta, producent oprogramowania dla biznesu enova365, partnerem medialnym przedsięwzięcia był Dziennik Rzeczpospolita. Uczestnicy projektu Biznes Trendy otrzymali bezpłatnie wiedzę o najnowszych trendach rynkowych, rozwiązaniach branżowych i technologicznych.

W okresie od 25 października do 29 listopada odbyły się spotkania w Poznaniu (25.X), Łodzi (27.X), Bielsku-Białej (8.XI), Warszawie (16.XI), Bydgoszczy (24.XI) i Krakowie (29.XI). W spotkaniach wzieli udział eksperci branżowi i konsultanci biznesowi m.in. Waldemar Osmólski - kierownik Centrum Wiedzy Logistycznej w Instytucie Logistyki i Magazynowania, Katarzyna Twarowska – trenerka biznesu, ekspert TVP, wcześniej dyrektor audytu w Ernst&Young, Adam Kowalik – niezależny ekspert ds. wywiadu biznesowego i zarządzania wiedzą, Michał Sadowski – przedsiębiorca startupowy, prezes Brand24, Sławomir Lachowski – ekonomista i menadżer, twórca mBank, MultiBank oraz FMBank.

Podczas spotkań wybrani autoryzowani partnerzy Soneta zaprezentowali najciekawsze cases studies skutecznych wdrożeń IT w przedsiębiorstwach z różnych branż - od produkcji po media oraz różnej wielkości - od startupów po duże organizacje. O swoich doświadczeniach opowiedzieli przedstawiciele firm Boehlerit Polska, ZPChr Texpol Sp. z o. o, ZPM Hańderek Sp.j., Grupa Tobi, iTaxi.pl Sp. z o.o, "Polskie Radio Pomorza i Kujaw" S.A., Grupa COLOREX.

Prezes zarządu firmy Soneta sp. z o. o., Robert Czuła, podsumował Biznes Trendy, zauważając, że w każdej branży zmiany następują bardzo dynamicznie.
Jeżeli tego faktu nie zaakceptujemy, bardzo szybko może nas po prostu nie być na rynku. Czasem warto zainspirować się zupełnie inną firmą. My, jako organizator cyklu, staramy się takie spotkania przedstawicieli różnych przedsiębiorstw aranżować. Zauważamy, że potrzebna jest wiedza stricte biznesowa, którą podajemy w tej niezobowiązującej formie – powiedział Czuła.
Robert Posłajko, koordynator projektu Biznes Trendy, zauważył, że do udziału w śniadaniach biznesowych udało się zaprosić właścicieli i dyrektorów firm.
Jeżeli osobom na tym szczeblu udaje się znaleźć chwilę na spotkanie w naszym gronie, to znaczy że możemy poszczycić się wiedzą ekspercką, która ludzi interesuje – powiedział Posłajko. – Dzięki tym spotkaniom widać, że polski biznes chce się rozwijać – dodał.
Patronami medialnymi cyklu są: Dziennik Rzeczpospolita, Gazeta Giełdy Parkiet, Magazyn Sukces, Magazyn Bloomberg Businessweek Polska, portale branżowe erp-view.pl oraz decyzje-it.pl. Patronat nad konferencjami objęli również Pracodawcy RP oraz wiele regionalnych organizacji branżowych i biznesowych.

Źródło: www.enova.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top