SAP Executive Forum 2017. Kolejny krok w cyfrowej rewolucji

SAP100 bilionów dolarów w ciągu dekady – tyle według Światowego Forum Ekonomicznego przyniesie globalnej gospodarce transformacja cyfrowa. Wyścig technologiczny ma nieodwracalny wpływ na współczesny biznes. Jak rozwijać firmę w dobie digitalizacji? To jedno z wielu zagadnień, o których będą dyskutować uczestnicy SAP Executive Forum 2017 w Warszawie (23-24 maja 2017). Hasło tegorocznej edycji to „Digital Business”. Gośćmi specjalnymi konferencji będą m.in. David Rowan, redaktor naczelny brytyjskiej edycji „Wired” oraz Martin Wezowski, Chief Designer w SAP i współtwórca innowacyjnych projektów firmy.


SAP Executive Forum 2017 to flagowa konferencja SAP Polska – lidera polskiego rynku aplikacji biznesowych, a zarazem jedno z serii wydarzeń odbywających się na całym świecie. Program warszawskiej edycji nawiązuje do koncepcji cyfrowego przedsiębiorstwa oraz możliwości jego rozwoju przy wykorzystaniu m.in. internetu rzeczy, uczenia maszynowego, rozwiązań blockchain czy analizy predykcyjnej. W ubiegłym roku w konferencji uczestniczyło ponad 450 menedżerów i specjalistów.
Jako światowy lider rynku oprogramowania dla biznesu obserwujemy rosnący rynkowy udział instytucji, które skutecznie przeszły podstawowe procesy transformacji cyfrowej. Coraz ważniejszym pytaniem staje się jednak „co dalej?”. W jaki sposób kontynuować wykorzystanie nowych trendów, by zdobywać przewagę rynkową? Planowane przez nas dyskusje i prezentacje są platformą wymiany doświadczeń firm, które znają odpowiedź na te pytania lub jej szukają. Podczas SAP Forum sięgamy po wiedzę ekspertów, których projekty stanowią przykład dla całego rynku w Polsce i za granicą. Pokazujemy, że sukces nowoczesnych firm to nie kwestia skali zmian czy wysokości inwestycji, ale trafnego wyboru narzędzi cyfryzacji – mówi Kinga Piecuch, Prezes Zarządu SAP Polska.
To właśnie źródła i efekty udanych transformacji technologicznych są istotnym tematem publikacji Davida Rowana, redaktora naczelnego brytyjskiej edycji legendarnego magazynu „Wired” i gościa specjalnego SAP Executive Forum 2017. W poprzednim roku odbył on 125 lotów w różne strony świata, obserwując firmy osiągające sukcesy w obliczu rosnącego zapotrzebowania na innowacje. Wnioski, które wyciągnął z tych podróży, będą jednym z tematów jego wystąpienia.

Drugim gościem specjalnym konferencji w Warszawie będzie Martin Wezowski, Chief Designer w SAP. Kieruje on zespołem, który odpowiada z rozwiązywanie strategicznych wyzwań biznesu za pomocą designu. W swojej karierze pełnił również rolę dyrektora kreatywnego Sony Ericsson, a jako dyrektor artystyczny Huawei pomógł tej firmie osiągnąć pozycję jednego z gigantów rynku mobile.
Spotkania SAP Forum odbywają się na całym świecie. To zawsze wspaniała okazja do podzielenia się przełomowymi pomysłami, które zmieniają cyfrową gospodarkę. Warszawa to jedna z głównych stolic regionu CEE. W świetle jej najnowszej historii i przemiany gospodarczej jest ona idealnym miejscem do dyskusji na temat szans wynikających z transformacji cyfrowej - komentuje Martin Wezowski, Chief Designer w SAP. - Głównym hasłem tegorocznego SAP Executive Forum jest „Digital Business”. Czym właściwie jest „cyfrowość” dla nowoczesnego biznesu? Gartner już kilka lat temu stwierdził, że każda współczesna firma jest biznesem technologicznym. A jednak, choć żyjemy w erze technologii, wciąż nie każde przedsiębiorstwo może uznawać się za naprawdę cyfrowe. Prawdziwe wykorzystanie obecnej rewolucji to kluczowe wyzwanie stojące dziś przed liderami biznesu – dodaje Martin Wezowski.
Transformacja cyfrowa sięga dziś niemal wszystkich obszarów działalności przedsiębiorstw – na przykład zarządzania talentami. Bez nich nie sposób myśleć o rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw, których podstawą jest kapitał intelektualny tworzony przez zdolnych specjalistów. Potwierdzają to badania Deloitte, Partnera Merytorycznego SAP Executive Forum 2017.
Według analiz Deloitte i MIT Sloan Management Review, ponad połowa pracowników firm opóźnionych we wdrażaniu nowych technologii myśli o zmianie pracodawcy. Z drugiej strony aż 71% przedsiębiorstw inwestujących w cyfryzację potrafi właśnie dzięki niej przyciągać wartościowych pracowników. Firmy kurczowo trzymające się dawnych rozwiązań przestają być atrakcyjne, a w konsekwencji w ślad za kluczowymi pracownikami mogą tracić też klientów. Dlatego tak ważne jest dziś szybkie reagowanie na zmiany, które przynosi cyfrowa gospodarka, a także trafny wybór rozwiązań realnie zmieniających zarówno pozycję rynkową, jak i wizerunek pracodawcy – komentuje Adam Bieńko, Dyrektor Działu Enterprise Applications w Deloitte.
Organizatorzy SAP Executive Forum 2017 zaangażowali do udziału w wydarzeniu czołowe globalne i polskie marki technologiczne, które umożliwią uczestnikom zapoznanie się z prezentacjami udanych wdrożeń nowoczesnych rozwiązań biznesowych. Huawei, partner technologiczny wydarzenia, podzieli się z jego uczestnikami swoimi najnowszymi projektami.
Transformacja cyfrowa to proces, który otwiera liczne możliwości wprowadzenia nowych modeli biznesowych, nieosiągalnych wcześniej przy wykorzystaniu tradycyjnych metod rozwoju. Huawei przykłada ogromną wagę do obszaru badań i rozwoju, inwestując rokrocznie ponad 10% swoich przychodów właśnie w ten obszar. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom nowoczesne rozwiązania, które wspierają ich w cyfrowej transformacji, skutecznie przyczyniając się do optymalizacji kosztów i podniesienia efektywności. Wśród nich warto wymienić np. technologię cloud. Pomagamy naszym klientom budować własne platformy cloud computing w oparciu o najwydajniejsze, otwarte technologie, które można łączyć z chmurami publicznymi. W tym obszarze zostaliśmy już docenieni przez Deutsche Telekom, Telefonica czy Orange Business Services – podkreśla Johnny Zhang, Dyrektor Zarządzający Huawei Enterprise Business Group (BG) w Polsce.
W gronie złotych partnerów SAP Executive Forum 2017 znalazły się firmy: Atos Polska, e-point, Exorigo-Upos, EY, Gavdi Polska, Hycom, itelligence, OmniSquare, SID i Westernacher. Partnerzy srebrni: Alna Business Solutions, DXC Technology, Hicron, KBJ, PwC, S&T Services Polska, SUPREMIS. Partnerzy brązowi: OKI i Wratislavia Translation House. Partner konkursu HCP CEE Startup Challenge: Apollogic.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top