IFS może teraz oferować wiodące na świecie oprogramowanie do zarządzania serwisem wszystkim przedsiębiorstwom bez względu na ich wielkość, stopień skomplikowania działalności, model biznesowy czy położenie geograficzne.

 REKLAMA 
 RAPORT ERP 2021 - KLIKNIJ POBIERZ PORÓWNAJ 


Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje o podpisaniu umowy nabycia firmy WorkWave LLC. WorkWave jest czołowym dostawcą skalowalnych, opartych na chmurze rozwiązań typu SaaS (Software as a Service; oprogramowanie jako usługa) wykorzystywanych w branży usług serwisowych świadczonych w terenie, dystrybucji na ostatnim etapie dostawy oraz logistyce. WorkWave obsługuje głównie małe i średnie firmy serwisowe, a w szczególności przedsiębiorstwa zajmujące się dezynsekcją, pielęgnacją trawników i ogródków, sprzątaniem i usługami ochroniarskimi, ogrzewaniem/wentylacją/klimatyzacją, kanalizacją i zasilaniem oraz transportem.

Rozwiązania SaaS firmy WorkWave w łatwy sposób integrują obsługę zaplecza administracyjnego, działania w terenie i działania marketingowe. Dzięki nim małe i średnie przedsiębiorstwa mogą w łatwiejszy sposób planować zadania i rozliczać rachunki, lepiej kierować działalnością i zwiększać wydajność, a także automatyzować działania marketingowe i sprzedażowe. Klienci firmy WorkWave mogą w ten sposób znacznie zwiększyć wydajność, ograniczyć koszty, zwiększyć źródła przychodów i usprawnić obsługę klientów.

Siedziba WorkWave mieści się w Holmdel w stanie New Jersey. Firma zatrudnia 260 osób i obsługuje ponad 7300 klientów, głównie na terenie Stanów Zjednoczonych. Bogata wiedza i doświadczenie pracowników, nowoczesne technologie i wysoki standard obsługi klienta sprawiły, że firma WorkWave uzyskała wiele nagród za rozwój i kulturę firmy. Jest między innymi zdobywcą pozycji w rankingach Inc. 5000 oraz Best Places to Work.

Fredrik vom Hofe, Group Senior Vice President for Business Development w korporacji IFS, w następujący sposób skomentował nabycie firmy:
Nabycie tego przedsiębiorstwa to kolejny dowód na to, jak bardzo firma IFS inwestuje w swoją pozycję na globalnym rynku zarządzania usługami serwisowymi. WorkWave, ze względu na atrakcyjną ofertę rozwiązań SaaS i doświadczenie w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw, świetnie uzupełnia portfolio produktów firmy IFS przeznaczonych dla dużych firm serwisowych. Teraz możemy oferować najbardziej wszechstronne, połączone rozwiązania do zarządzania serwisem dla organizacji o różnym profilu działalności w różnych branżach i to w skali globalnej. Oprócz tego w znacznym stopniu wzmocniliśmy swoją pozycję w Ameryce Północnej, gdzie znajduje się największy rynek oprogramowania na świecie. Oznacza to, że IFS Americas jest teraz największym regionem w grupie IFS”. I dodał: „Bardzo cieszymy się, że prezes firmy WorkWave, Chris Sullens, wraz ze swoim utalentowanym zespołem dołączył do IFS w celu dalszego rozwoju naszej działalności w branży serwisowej.
Chris Sullens, prezes firmy WorkWave, powiedział:
Cieszymy się, że jesteśmy teraz częścią zespołu IFS. Liczymy na owocną dla obu stron współpracę i rozwój w dziedzinie usług serwisowych świadczonych w terenie, dostaw i logistyki ostatniej mili i nie tylko. Bycie częścią IFS na pewno przyniesie wiele korzyści naszym klientom, partnerom i pracownikom”. Dodał: „Mamy teraz okazję skorzystać z zasobów lidera w dziedzinie oprogramowania do zarządzania serwisem, a jednocześnie kontynuować inwestycje i dostarczać wysokiej klasy produkty naszym głównym klientom w branży dezynsekcji i innych usług serwisowych w terenie. Wspólnie możemy oferować szeroki zakres wiodących na rynku rozwiązań, które pomogą firmom serwisowym różnej wielkości w rozwoju swojej działalności.
Sumair Dutta, dyrektor ds. obsługi klientów w firmie The Service Council, dodaje:
Nabycie tej firmy dowodzi, że sektor zarządzania usługami serwisowymi jest dla IFS bardzo ważny. Doświadczenie WorkWave w obsłudze małych i średnich firm w połączeniu z ofertą renomowanych rozwiązań IFS dla przedsiębiorstw sprawia, że IFS będzie w stanie oferować produkty do automatyzacji usług serwisowych organizacjom różnej wielkości. Rozwiązania chmurowe firmy WorkWave są wykorzystywane przez dużą grupę klientów z szybko rozwijającej się branży usług serwisowych dla gospodarstw domowych. Jej produkty umożliwiają zarządzanie pracami i działaniem floty oraz zwiększanie źródeł przychodów, a są to kwestie kluczowe dla małych i średnich firm zajmujących się serwisem w terenie.
Proces przejęcia firmy powinien się zakończyć w czwartym kwartale 2017 roku. Warunki finansowe tej transakcji nie zostały ujawnione.

Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top