Uber wybiera Oracle Cloud Infrastructure
ORACLEFirmy Oracle i Uber ogłosiły dzisiaj zawarcie siedmioletniego strategicznego partnerstwa w zakresie chmury obliczeniowej, przyspieszające innowacyjność firmy Uber, pomagające wprowadzać na rynek nowe produkty oraz zwiększające zyskowność.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Ponieważ firma Uber stale się rozwija i wchodzi na nowe rynki, ważne jest, aby przedsiębiorstwo koncentrowało się coraz bardziej na swoich mocnych stronach i strategicznych inicjatywach. Firma Uber, przenosząc niektóre z newralgicznych zadań przetwarzania danych do Oracle Cloud Infrastructure (OCI), będzie w stanie zmodernizować swoją infrastrukturę IT i jednocześnie przyspieszyć proces zwiększania rentowności.

Firma Uber rewolucjonizuje sposób, w jaki ludzie, produkty i usługi poruszają się po kontynentach i miastach” — powiedział Dara Khosrowshahi, prezes firmy Uber. „Aby spełnić te oczekiwania klientów i budować wartość dla akcjonariuszy, potrzebne jest rozwiązanie chmurowe, które pomoże nam zmaksymalizować innowacyjność przy jednoczesnym zmniejszeniu ogólnych kosztów infrastruktury. Oracle zapewnia idealne połączenie ceny, wydajności, elastyczności i bezpieczeństwa, co pomaga nam w zapewnieniu doskonałej obsługi klienta, w procesach tworzenia nowych produktów i zwiększania rentowności.


Strategiczne partnerstwo z firmą Uber oraz wnioski z raportów branżowych analityków potwierdzają silną strategię i wizję rozwoju OCI. Klienci oczekują zarówno elastyczności, jak też infrastruktury z najlepszym wskaźnikiem ceny do wydajności dostępnym na rynku. Firma Uber może teraz korzystać z możliwości, które zapewnia tylko OCI.

Firma Uber rozwija się, tworząc platformę umożliwiającą swobodny dostęp do dowolnego miejsca, ale potrzebuje też partnera w zakresie chmury obliczeniowej ze stałym nastawieniem na innowacje” — komentuje Safra Catz, CEO Oracle. „Ten przełomowy dla OCI kontrakt stanowi dodatkowe potwierdzenie dynamiki i szybkości rozwoju tej platformy. Przedsiębiorstwa, rządy i startupy z całego świata dostrzegają wyjątkowość Oracle Cloud Infrastructure oraz wydajność naszych usług, zabezpieczeń i korzyści ekonomicznych w porównaniu z usługami innych dostawców chmury.


Poza umową dotyczącą OCI, partnerstwo obejmuje też inne obszary współpracy między obiema firmami. Firma Oracle stanie się globalnym klientem pakietu usług „Uber for Business”, wybierając Uber jako preferowanego dostawcę dla swoich pracowników. Firmy Uber i Oracle będą również kontynuować wdrażanie wspólnych innowacji w dziedzinie rozwiązań dla handlu i usług dostawczych, wynikających z partnerstwa chmurowego, oraz doświadczeń klienta na ostatnim etapie (last-mile) usług transportowych.

Źródło: Oracle

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top