Carrefour wspiera doświadczenia e-konsumentów
sapWedług prognoz Research and Markets wielkość globalnego rynku spożywczego online wyniesie 2 158,53 mld USD do 2030 roku, osiągając roczny wskaźnik wzrostu na poziomie 25,3 proc. Choć sklepy stacjonarne nadal pozostają kluczowym kanałem dostępu do artykułów żywnościowych, to dla przykładu w Polsce jedzenie znajduje się obecnie w pierwszej dziesiątce produktów najczęściej kupowanych przez internet – 8 proc. (raport MR&MRS e-Commerce). Chcąc dostosować się do rosnących potrzeb konsumentów w zakresie atrakcyjnych i intuicyjnych cyfrowych doświadczeń zakupowych, wielu sprzedawców poddaje się transformacji.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Tak też było w przypadku marki Carrefour, która przy użyciu narzędzi SAP stworzyła spójny ekosystem handlu elektronicznego.


Jak dowodzi raport „Cyfrowa wędrówka w chmury. Menedżerzy o chmurze w Polsce i regionie CEE” z narzędzi do optymalizacji obszaru customer experience w środowisku cloud IT korzysta już 41 proc. polskich przedsiębiorstw. O wzrost efektywności w tym zakresie walczą także zagraniczne firmy, takie jak Carrefour Belgium – celem spółki jest pozycja światowego lidera w dziedzinie handlu elektronicznego artykułami spożywczymi. By to osiągnąć, sieć supermarketów zdecydowała się zastąpić niespójny krajobraz e-commerce jedną, przyjazną dla użytkownika platformą zakupową. Firma wdrożyła rozwiązania SAP Commerce Cloud oraz SAP Customer Data Cloud, w efekcie notując wyższy współczynnik konwersji (customer conversion rate), więcej transakcji online, a także zwiększony ruch na stronie internetowej. Za sprawą szybkiego i intuicyjnego doświadczenia cyfrowego konsumenci mogą wybierać spośród około 30 000 artykułów oraz zamawiać produkty z możliwością dostawy lub odbioru w sklepie.

Carrefour kontynuuje swoją transformację w kierunku rozwiązań opartych na chmurze i migracji różnych technologii do modelu „One Carrefour”. Obecnie istnieją podstawy do stworzenia przyszłościowego ekosystemu wykorzystującego rozwiązania SAP - Clément Pecheur, IT E-Commerce Team Leader, Carrefour Belgium NV.


Spójna platforma handlowa to także droga Carrefour do osiągnięcia odporności biznesowej poprzez możliwość błyskawicznego reagowania na szybko zmieniające się oczekiwania klientów. Scalenie różnych stron internetowych i aplikacji mobilnych w ramach jednego rozwiązania oznacza efektywniejsze zakupy – chociażby lepsze filtrowanie produktów między innymi dzięki zintegrowanemu zarządzaniu informacjami o towarach. Poziom oferowanego customer experience wpływa też bezpośrednio na decyzje kupujących. Według najnowszych danych CGS obecnie 30 proc. klientów jest skłonnych zapłacić więcej za doskonałą obsługę, co stanowi wzrost o 6 proc. w stosunku do roku 2019 roku.

Klienci oczekują, że proces zakupu w sieci będzie szybki i bezproblemowy niezależnie od pory dnia czy okoliczności, a także urządzenia. Spełnienie tych warunków przesądza o przewadze konkurencyjnej oraz zwiększa poziom lojalności konsumentów wobec marki. Carrefour Belgium udało się przekształcić wizję spójnej platformy handlu elektronicznego w rzeczywistość. By usprawnić sprzedaż i dotrzymać kroku dynamicznym zmianom rynkowym, firma postawiła na stabilne środowisko chmurowe. Dzięki zintegrowanemu rozwiązaniu sieć może lepiej poznać swoich klientów i z odpowiednim wyprzedzeniem reagować na ich potrzeby - Dorota Zaremba, dyrektorka sprzedaży ds. sektora MŚP, wiceprezeska zarządu SAP Polska


Coraz więcej marek zaczyna definiować się poprzez doświadczenia, które zapewniają swoim klientom. Co więcej, jak wskazuje raport CX Drivers, firmy nie rywalizują już pod względem customer experience tylko z konkurentami w ramach danej branży, ale ze wszystkimi podmiotami, z którymi ich odbiorcy wchodzą w interakcje.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top