ORACLEHicron Software House jest częścią globalnej firmy informatycznej Hicron, zajmującej się tworzeniem i wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla biznesu. Dział Software House realizuje usługi tworzenia aplikacji webowych, ściśle dopasowanych do potrzeb klientów biznesowych (custom software development). Firma stosuje najnowsze technologie IT – w tym nowoczesne języki programowania, mikro-serwisy oraz cloud hosting. Hicron Software House nawiązał współpracę z Oracle, aby umieszczać swoje aplikacje na platformie Oracle Cloud Infrastructure (OCI).


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 


Jednym z pierwszych rozwiązań działających w infrastrukturze chmurowej Oracle jest aplikacja pozwalająca wygodnie i sprawnie zarządzać ideami i pomysłami wewnątrz firmy. Mogą to być różne pomysły usprawniające codzienną pracę personelu, a także wspomagające realizację inicjatyw HR – takich, jak optymalna organizacja zespołów tematycznych albo wybór aktywności CSR, w które firma powinna się zaangażować.

Pomysł na stworzenie aplikacji zrodził się dość nieoczekiwanie – mieliśmy właśnie decydować gdzie odbędzie się działowy team-building” – tłumaczy Marcin Połulich, Head of Hicron Software House w firmie Hicron. „To była inspiracja, bowiem wymienianie się mailami i propozycjami, zalewanie pomysłami w kanałach komunikatorów nie ułatwia podejmowania decyzji. Zbieranie pomysłów odbywa się w ramach zorganizowanych konkursów, których zakończenie powoduje wyłonienie zwycięzcy. Aplikacja obsługująca takie zadanie okazała się być na tyle prosta biznesowo, że każdy mógł w miarę szybko dołączać do projektu, a jednocześnie dawała bardzo duże pole do popisu dla zastosowania interesującej architektury IT.


Aplikacja stworzona przez specjalistów Hicron Software House jest przykładem rozwiązania „cloud native”, czyli zbudowanego od początku z myślą o jego pracy w chmurze. Takie podejście powoduje, że „szyte na miarę” aplikacje są szybko dostarczane do klientów, są także łatwe w zarządzaniu i w skalowaniu, zapewniają wysoką dostępność i niski koszt eksploatacji.

Najbardziej w tym rozwiązaniu istotny jest fakt, że skutecznie wykorzystuje najnowsze technologie chmurowe, czyli jest po prostu technologicznie nowoczesne” – komentuje Michał Chmela, Cloud Platform Sales Representative z Oracle. „Najbardziej przyczynia się do tego zastosowanie mikro serwisów w warstwie front-end. Dzięki temu aplikacja jest lekka, nie generuje nadmiernych kosztów w utrzymaniu, a jednocześnie zapewnia elastyczność i skalowalność. Dodatkowo umieszczenie jej na platformie OCI daje najwyższy z możliwych poziom bezpieczeństwa i możliwość łatwego skalowania – stosownie do aktualnego zapotrzebowania na moc obliczeniową.


Implementacja rozwiązania zajęła kilkanaście tygodni developerskich – dodaje Marcin Połulich. Zastosowaliśmy wzorzec Event Sourcing który daje możliwość śledzenia mutacji obiektu w czasie. Warto też nadmienić, że całemu projektowi przyświecał nadrzędny cel, którym była chęć wykorzystania naszych kompetencji w zakresie projektowania i realizowania nowoczesnych, skalowalnych i wydajnych rozwiązań chmurowych. Obserwujemy na rynku ogromne zapotrzebowanie na tworzenie aplikacji typu custom software development, które powstało dzięki temu, że firmy powszechnie realizują projekty cyfrowe i dążą do optymalizacji swoich procesów biznesowych.


Źródło: www.oracle.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top