microsoft logo 2018Asseco Cloud i Microsoft podjęły wspólne działania w zakresie dostarczania rozwiązań IT w modelu SaaS z wykorzystaniem chmury Microsoft Azure. W efekcie współpracy powstało Cloud Center of Excellence, które będzie skupiać kompetencje i zasoby pozwalające na efektywną realizację procesów zarządzania, dostarczania, utrzymywania i optymalizacji aplikacji w chmurze Microsoft. Asseco Cloud stawia szczególny nacisk na budowę kompetencji chmurowych swojego zespołu w obszarze tworzenia nowoczesnego miejsca pracy i bezpieczeństwa IT.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Asseco Cloud stanowi główne centrum kompetencji Grupy Asseco w obszarze chmury, wspierając spółki w budowaniu aplikacji chmurowych. Porozumienie z Microsoft zakłada wspólne działania w kilku kwestiach, m.in. związanych ze wsparciem klientów w realizacji strategii wykorzystania chmury obliczeniowej. Wspólnym celem jest optymalizacja rozwiązań Asseco pod kątem dostarczania ich w modelu SaaS (Software as a Service) w chmurze Microsoft Azure. Kolejny obszar to tworzenie aplikacji „cloud native” w chmurze publicznej. Porozumienie zakłada również wspólne kształcenie ekspertów wyspecjalizowanych w zakresie budowania nowoczesnego środowiska pracy w oparciu o narzędzia Microsoft 365 oraz specjalistów ds. bezpieczeństwa chmury obliczeniowej, architektów chmurowych i ekspertów Cloud Governance.

Chcemy być wiodącym graczem na rynku integracji środowisk chmurowych. Podążamy za potrzebami rynku, które wyraźnie wskazują, że klienci oczekują wsparcia w zakresie jakości, bezpieczeństwa, ciągłości działania i optymalizacji kosztów infrastruktury chmurowej – podkreśla Marcin Lebiecki, wiceprezes zarządu Asseco Cloud. „Naszym celem jest efektywne przejście do środowisk chmurowych, tworzenie natywnych aplikacji cloud z wykorzystaniem środowiska i narzędzi Microsoft Azure.


Fundament współpracy stanowi rozwój kompetencji zespołu Asseco Cloud, zwłaszcza tych, które pozwalają rozwijać usługi premium z kategorii Platform as a Service. Spółka już dzisiaj zapewnia wsparcie w zakresie cyberbezpieczeństwa z wykorzystaniem Microsoft 365 Security, automatyzacji i instalacji nowych aplikacji w oparciu o O365 oraz zastosowania Power Platform. Asseco Cloud rozwinął również ekspercką wiedzę w zakresie architektury systemów IT opartych o chmurę, technologii kontenerowej oraz rozwiązań bazodanowych. Do tego dochodzą kompetencje dotyczące cyfrowej transformacji poparte certyfikacją Microsoft Adoption Change Management.

Nie ma cyfrowej transformacji bez kompetencji ludzi, którzy umieją wykorzystać chmurę do zwiększenia szybkości i skali zastosowania aplikacji w biznesie – podkreśla Paweł Jakubik, członek zarządu i dyrektor ds. transformacji cyfrowej w chmurze Microsoft. „Tym bardziej cieszy nas, że Asseco Cloud rozwija Center of Excellence, czyli miejsce gdzie nie tylko rodzą się świetne pomysły, ale również konkretne rozwiązania wykorzystujące moc i potencjał chmury.


Współpraca miedzy spółkami zaowocowała stworzeniem rozwiązań z zakresu inteligentnych miast (Smart City), tzw. aplikacji paperless do obiegu dokumentów oraz analityki danych, które wykorzystują możliwości chmury Microsoft Azure. Eksperci Asseco Cloud stali także za projektem wdrożenia i adopcji usług Office365 oraz Microsoft 365 Security w Grupie Polsat. Doświadczenia Grupy Asseco pozwalają również na realizację projektów migracji do chmury systemów Dynamics 365, wspomagających kompleksowe zarządzanie przedsiębiorstwem (ERP).

Pracujemy z klientami z sektora średnich i dużych przedsiębiorstw. Obserwujemy ich potrzeby w zakresie wykorzystania chmury do poprawy efektywności ich procesów, optymalizacji kosztów i kreowania nowych usług dla klientów. Szczególny potencjał dostrzegamy w analityce danych oraz tworzeniu rozwiązań wykorzystujących możliwości sztucznej inteligencji. Właśnie te obszary specjalizacji będziemy rozwijali w przyszłości – dodaje Marcin Lebiecki.


Źródło: www.microsoft.com/pl-pl/

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top