ORACLEFirma Oracle ogłosiła dziś dostępność różnych platform Oracle Exadata X9M, najnowszej wersji najszybszych w branży systemów programowo-sprzętowych do obsługi baz danych Oracle. Nowa oferta Exadata X9M obejmuje Oracle Exadata Database Machine X9M i Exadata Cloud@Customer X9M — jedyną platformę, która obsługuje Oracle Autonomous Database w centrach danych klientów. Obecnie 87% firm z listy Global Fortune 100 i tysiące mniejszych przedsiębiorstw polega na rozwiązaniu Oracle Exadata przy obsłudze obciążeń o znaczeniu newralgicznym dla działalności biznesowej.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Platformy Exadata X9M nowej generacji przyspieszają przetwarzanie transakcji online (OLTP) dzięki o ponad 70% większym szybkościom operacji we/wy oraz opóźnieniom we/wy na poziomie poniżej 19 mikrosekund. Zapewniają również nawet 87-procentowy wzrost przepustowości procesów analitycznych SQL i obciążeń uczenia maszynowego. Zapewniając wyższą wydajność w tej samej cenie co poprzednia generacja, Exadata X9M umożliwia klientom obniżenie kosztów obsługi obciążeń transakcyjnych nawet o 42 procent, a obciążeń analitycznych nawet o 47 procent.

Wersja Oracle Exadata X9M kontynuuje naszą strategię zapewniania klientom wyjątkowej wartości, dostarczając najszybszą i najbardziej dostępną na świecie platformę Oracle Database oraz udostępniając ją wszędzie — w chmurze publicznej, w modelu Cloud@Customer i lokalnie” — powiedział Juan Loaiza, wiceprezes Oracle ds. technologii baz danych o znaczeniu newralgicznym. „W przypadku X9M zastosowaliśmy najnowsze procesory, sprzęt sieciowy i pamięci masowe oraz zoptymalizowaliśmy nasze oprogramowanie, aby zapewnić znacznie wyższą wydajność. Klienci otrzymują najszybszy OLTP, najszybszą analitykę i najlepszą konsolidację — wszystko w tej samej cenie, co wersja poprzednia. Żadna inna platforma, infrastruktura składana samodzielnie, baza danych ani usługa w chmurze nie dorównuje wydajności i prostocie Exadata X9M”.


Equinix to wiodąca firma zajmująca się infrastrukturą cyfrową – jej kapitalizacja wynosi 73 mld USD.

Inwestycja w Oracle Exadata przekroczyła nasze oczekiwania” — powiedział Greg Ogle, wiceprezes ds. globalnej infrastruktury IT w Equinix. „Nie tylko sprostaliśmy naszemu największemu wyzwaniu zwiększenia wydajności platformy Siebel CRM średnio o 40 procent i 4-5 razy w przypadku dużych zapytań, ale także odnieśliśmy korzyści z konsolidacji wszystkich naszych baz danych na Exadata, zmniejszyliśmy liczbę baz danych dwukrotnie, skróciliśmy czas administracji i oszczędziliśmy 50% naszych kosztów. Korzystaliśmy dotąd z Exadata X7 i X8M i nie możemy się doczekać instalacji X9M w najbliższej przyszłości.

Oracle wciąż przesuwa granicę zakresu wydajności przetwarzania komputerowego, wprowadzając Exadata Cloud@Customer X9M. W połączeniu z samoczynnym działaniem Autonomous Database jest to potężna, lokalna oferta chmury bazodanowej klasy korporacyjnej, która zapewnia imponującą wartość na wielu poziomach” — powiedział Carl Olofson, wiceprezes ds. badań w dziale oprogramowania do zarządzania danymi w IDC. „Dla firm, które poważnie myślą o uruchamianiu newralgicznych aplikacji opartych na bazie Oracle w centrum lokalnym, Oracle Autonomous Database na Exadata Cloud@Customer jest oczywistym wyborem.


Intel to firma o kapitalizacji 220 miliardów USD, światowy lider w dziedzinie projektowania i produkcji półprzewodników.

Nasze partnerstwo z Oracle nigdy nie było tak ważne” — powiedziała Sandra Rivera, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny Datacenter and AI Group w firmie Intel. „To wspaniale, że platformy Exadata X9M i Exadata Cloud@Customer X9M będą obsługiwać nasze najnowsze procesory Intel Xeon Scalable trzeciej generacji i pamięć trwałą Optane, zapewniając imponujący wzrost przepustowości i wydajności. Miło mi również powiedzieć, że Intel używa maszyny Exadata w najbardziej zaawansowanych operacjach. Mamy zaszczyt być częścią rodziny Oracle Exadata.


Oracle Exadata Cloud@Customer X9M

Platforma Exadata Cloud@Customer X9M jest szybsza niż poprzednie generacje, z szybkością skanowania nawet o 80 procent wyższą, o 87 procent wyższą liczbą operacji we/wy na sekundę oraz opóźnieniem odczytu SQL poniżej 19 mikrosekund. Wyższa wydajność w tej samej cenie zmniejsza koszty nawet o 47 procent w porównaniu z systemami poprzedniej generacji, a elastyczna rozbudowa pamięci masowej zapewnia teraz do 45 procent niższe koszty infrastruktury w przypadku dużych obciążeń. Narzędzia Access Control zapewniają klientom pełną kontrolę nad zdalnym zarządzaniem ich systemami, zwiększając bezpieczeństwo we wrażliwych i regulowanych środowiskach.

W porównaniu z Amazon RDS wykorzystującym pamięć masową all-flash, Exadata Cloud@Customer X9M zapewnia 50-krotnie lepszy czas oczekiwania dla OLTP. W porównaniu z Microsoft Azure SQL wykorzystującym pamięć masową all-flash, Exadata Cloud@Customer X9M zapewnia czas oczekiwania nawet 100-krotnie lepszy. W przypadku obliczeń analitycznych Exadata Cloud@Customer X9M zapewnia przepustowość do 25 razy większą niż Microsoft Azure SQL i do 72 razy większą niż Amazon RDS.


Oracle Autonomous Database w Exadata Cloud@Customer X9M Oracle Autonomous Database, jedyna w branży samoczynna baza danych, jest teraz dostępna na platformie Exadata Cloud@Customer X9M. Kluczowym nowym ulepszeniem jest obsługa małych baz danych działających z niewielką liczba rdzeni CPU, umożliwiająca sprawną konsolidację, tworzenie aplikacji i testowanie. Integracja z urządzeniem Oracle Zero Data Loss Recovery Appliance poprawia ochronę przed utratą danych i cyberatakami ransomware. Ponadto klienci mogą korzystać z zaawansowanych funkcji zabezpieczeń, takich jak klucze szyfrowania zarządzane przez klienta oraz listy kontroli dostępu (ACL) na poziomie bazy danych. Aplikacje o znaczeniu krytycznym dla firmy mogą teraz korzystać z procesów uproszczonego odzyskiwania po awarii za pomocą narzędzi Oracle Autonomous Data Guard, a także systemu Oracle GoldenGate do replikacji danych i strumieniowania danych do ich analizy w czasie rzeczywistym.

Oracle Exadata Database Machine X9M — podstawowa platforma

Podstawowa platforma Exadata X9M jest zbudowana przy użyciu unikalnej, skalowalnej architektury, która łączy najnowsze procesory Intel, pamięć trwałą Intel® Optane™ (PMem) i moduł RDMA over Converged Ethernet (RoCE), zapewniając do 27,6 mln IOPS i opóźnienie dla OLTP poniżej 19 mikrosekund. Aby przyspieszyć aplikacje analityczne, każdy stelaż Exadata X9M zapewnia przepustowość skanowania analitycznego ponad 1 TB/s i zapewnia do 576 procesorów w inteligentnych serwerach pamięci masowej do przetwarzania zapytań SQL niskiego poziomu, wykonywania analiz i algorytmów uczenia maszynowego.

Aby uprościć operacje IT, Exadata X9M umożliwia dowolną kombinację OLTP, analityki, uczenia maszynowego, obciążeń w pamięci i obciążeń mieszanych. Dzięki o 33% większej liczbie procesorów i pamięci serwerów baz danych, a także o 28% większej pojemności pamięci masowej niż poprzednie generacje, klienci Exadata X9M mogą skonsolidować jeszcze więcej baz danych Oracle w jednym systemie Exadata, co dodatkowo zmniejsza koszty i złożoność.

Urządzenie Oracle Zero Data Loss Recovery Appliance X9M

Firma Oracle ogłosiła dziś również dostępność urządzenia Zero Data Loss Recovery Appliance X9M. Recovery Appliance jest przeznaczony do ochrony baz danych Oracle i oferuje unikalne możliwości odzyskiwania baz danych i automatycznego sprawdzania poprawności kopii zapasowych. Oracle wprowadza również nowe funkcje narzędzia Cyber Vault do odzyskiwania po atakach ransomware. Nowa wersja Recovery Appliance zwiększa pojemność pamięci masowej o 30% i obniża ceny wejściowe o 50%. Ponadto obsługa opcji długoterminowego przechowywania kopii zapasowych obejmuje lokalne urządzenie Oracle ZFS Storage Appliance i Oracle Cloud Infrastructure Object Storage.

Źródło: www.oracle.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top