oracle 120W ten sposób do końca 2020 roku na świecie będzie 36 regionów Oracle Cloud Infrastructure. Ekspansja ta obejmuje regiony w nowych krajach, a także podwójne, oddzielone geograficznie regiony w USA, Kanadzie, Brazylii, Wielkiej Brytanii, UE, Japonii, Korei Południowej, Australii, Indiach, Izraelu, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej oraz nowe regiony rządowe w Izraelu i Wielkiej Brytanii. Dodatkowo będą uruchomione nowe centra obliczeniowe łączące chmury Oracle i Microsoft Azure.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Więcej klientów i partnerów będzie mogło wykorzystywać możliwości Oracle Cloud do wprowadzania innowacji i napędzania rozwoju biznesowego. Dzięki tym podwójnym regionom klienci będą mogli ulokować w swoim kraju lub jurysdykcji zarówno funkcje produkcyjne, jak i funkcje odtwarzania po awarii, aby spełnić wymagania dotyczące ciągłości biznesowej i zgodności z przepisami. Klienci w tych regionach będą teraz mieć dostęp do wszystkich usług Oracle Cloud Infrastructure (OCI), w tym Oracle Autonomous Database i Oracle Fusion Applications.

Aby zapewnić ciągłość biznesową i ochronę w przypadku awarii oraz spełnić regionalne wymagania prawne, klienci korporacyjni na całym świecie potrzebują regionów rozproszonych geograficznie. Wprowadzenie kilku domen dostępności w ramach jednego regionu nie wystarcza” — powiedział Don Johnson, wiceprezes Oracle, szef działu Oracle Cloud Infrastructure. „W przeciwieństwie do innych dostawców chmury Oracle stara się zapewnić drugi region na potrzeby odtwarzania po awarii w każdym kraju, w którym oferujemy usługi OCI — zgodnie z potrzebami naszych klientów.


Oracle Cloud otworzył w ubiegłym roku 12 regionów i obecnie obsługuje 16 regionów na całym świecie - 11 komercyjnych i pięć rządowych - jest to najszybsza ekspansja wśród wszystkich głównych dostawców chmury.

Dostępne regiony obejmują:
  • Ameryki: Phoenix, Ashburn, Toronto, São Paulo
  • Europa: Frankfurt, Londyn, Zurych
  • Azja: Tokio, Seul, Mumbaj, Sydney
  • Rząd: dwa regiony rządowe w USA, trzy amerykańskie regiony Departamentu Obrony
Oracle rozszerza swoje regiony połączone z Microsoft Azure. Od czerwca 2019 r. Oracle otworzył dwa wspólne regiony: w Ashburn i Londynie. W ciągu najbliższych kilku kwartałów to połączenie będzie rozszerzane na zachód USA, Azję i Europę. Podobnie jak w regionach komercyjnych Oracle Cloud i Microsoft Azure rozszerzą połączenia międzysieciowe na regiony rządowe. Pozwoli to wspólnym klientom Oracle i Microsoft łatwiej przenosić aplikacje do chmury, zachowując dotychczasowe inwestycje technologiczne, korzystając jednocześnie z technologii chmury nowej generacji.

Oracle planuje otwarcie średnio jednego regionu co 23 dni w ciągu najbliższych 15 miesięcy, co da łącznie 20 dodatkowych regionów (17 komercyjnych i trzy rządowe). Zgodnie z planem 11 krajów lub jurysdykcji obsługiwanych przez lokalne regiony chmurowe będzie miało dwa lub więcej regionów w celu ułatwienia odzyskiwania danych po awarii w danym kraju lub jurysdykcji.

Oracle jest obecnie jedyną firmą świadczącą kompleksowy i zintegrowany zestaw usług chmurowych i stosującą mechanizmy analityczne na każdym poziomie chmury: od infrastruktury chmurowej i narzędzi do opracowywania i integracji aplikacji do aplikacji chmurowych w dziedzinie finansów, ERP, obsługi klienta i analizy danych. W regionach tych będą dostępne usługi Oracle Autonomous Database i Oracle Analytics oraz usługi platformy do opracowywania i integracji aplikacji. Aplikacje Oracle Fusion Applications działają teraz na infrastrukturze chmurowej Oracle w pięciu regionach i będą dostępne we wszystkich globalnych regionach w ciągu kilku miesięcy od ich uruchomienia.

Chmura Oracle Generation 2 Cloud została opracowana specjalnie z myślą o przedsiębiorstwach i udostępnia atrakcyjny pakiet zaawansowanych usług chmurowych. Infrastruktura Oracle Cloud Infrastructure zapewnia klientom najlepsze w swojej klasie bezpieczeństwo, konsekwentnie wysoką wydajność, zrozumiałe i przewidywalne ceny oraz wiedzę specjalistyczną i narzędzia potrzebne do szybkiego i sprawnego przenoszenia obciążeń korporacyjnych do chmury.

Autor: Patryk Jaworski

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top