Oracle Database 12c z opcją In-Memory uzyskała certyfikację SAP

oracle logo plFirma Oracle poinformowała, że baza danych Oracle 12c wraz z opcją Database In-Memory uzyskała certyfikację SAP i może być używana razem z rozwiązaniami SAP opartymi na platformie technologicznej SAP NetWeaver® 7.x. Klienci mogą wykorzystywać aplikacje SAP razem z bazą danych Oracle Database In-Memory do przeprowadzania analiz oraz przetwarzania transakcji w czasie rzeczywistym na swoich dotychczasowych aplikacjach, dodając tabele SAP do składowania kolumnowego w bazach in-memory.

 
Jest to kontynuacja długoterminowej współpracy pomiędzy Oracle a SAP, mającej na celu spełnienie wymagań klientów, którym zależy na uruchamianiu oprogramowania SAP razem z technologiami Oracle. W tym roku firma SAP certyfikowała już rozwiązania Oracle Database 12c, Oracle Exadata Database Machine X5-2 i Oracle Exalogic Elastic Cloud X5-2 jako gotowe do użytku z rozwiązaniami SAP.

Opcja Oracle Database In-Memory została wprowadzona na rynek rok temu. W pierwszym roku jej sprzedaż niemal trzykrotnie przewyższyła sprzedaż wszystkich opcji do Oracle 11g w ich pierwszym roku. Klienci są zachwyceni łatwością wdrożenia Oracle Database In-Memory oraz korzyściami w zakresie wydajności.
Oracle Database to najpopularniejsza baza danych wśród użytkowników SAP na całym świecie, a o jej znaczeniu świadczy certyfikacja opcji In-Memory, połączona z rozszerzonymi umowami z dilerami i umowami o wsparcie — powiedział Andy Mendelsohn, wiceprezes Oracle, szef działu technologii baz danych Oracle. Klienci mogą być pewni, że ich aplikacje SAP uruchamiane na bazach danych oraz systemach programowo-sprzętowych Oracle będą w pełni obsługiwane. Opcja Oracle Database In-Memory zapewnia klientom obu firm korporacyjne rozwiązanie Oracle do przetwarzania w pamięci.
Fakt, że firma SAP certyfikowała bazę danych Oracle Database 12c w marcu 2015 r., a opcję In-Memory już trzy miesiące później, doskonale świadczy o jej zgodności z dotychczasowymi aplikacjami SAP — powiedział Carl Olofson, wiceprezes ds. badań w dziale opracowywania i wdrażania aplikacji w firmie IDC. Jest to duża korzyść dla klientów, którzy będą teraz mogli używać najnowszych technologii Oracle razem z dotychczasowymi aplikacjami SAP.
Architektura bazy danych z opcją Oracle Database In-Memory jako jedyna obsługuje dwa formaty danych, zapewniając dzięki temu zarówno szybkie analizy, jak i wydajne przetwarzanie transakcji online. Przetwarza dane z szybkością miliardów, a nie milionów wierszy na sekundę i umożliwia wykonywanie funkcji analitycznych bezpośrednio na bazach danych OLTP, co jeszcze bardziej zmniejsza opóźnienia i zwiększa dokładność. Oracle Database In-Memory wykorzystuje zaawansowane technologie umożliwiające skalowanie oraz tworzenie warstw pamięci, co pozwala na efektywną obsługę obciążeń niezależnie od ich wielkości. Baza danych z opcją In-Memory udostępnia wszystkie sprawdzone funkcje bazy danych Oracle Database 12c, w tym zaawansowane i wydajne rozwiązania zapewniające wysoką dostępność danych, stanowiące część udostępnianej przez Oracle architektury maksymalnej dostępności (Maximum Availability Architecture).

Źródło: www.oracle.com
 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top