Oracle oblicza oszczędności wynikające z migracji do chmury

oracle 120„Ile tak naprawdę pieniędzy można zaoszczędzić dzięki chmurze?” — to kluczowe pytanie, które zadaje sobie każda firma przy podejmowaniu decyzji o migracji do chmury. A ponieważ coraz więcej przedsiębiorstw przechodzi obecnie na ten model przetwarzania — przewiduje się, że w 2019 r. globalne wydatki na IaaS wyniosą 28 mld USD1, czyli o 155% więcej niż w 2015 r.2 — pytanie to wymaga szybkiej odpowiedzi.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
Na szczęście jest już nowy kalkulator całkowitego kosztu posiadania (TCO) stworzony przez Oracle. Jest to jedno z szerokiej oferty narzędzi obejmującej bezpłatne wersje próbne, zamawianie za pomocą jednego kliknięcia oraz praktyczne wskazówki od firm, które przeszły już migrację. Wszystko to ma pomóc przedsiębiorstwom w przeprowadzeniu transformacji do chmury.

Kalkulator TCO jest ogólnie dostępny i uwidocznia użytkownikom różnicę pomiędzy kosztami korzystania z infrastruktury lokalnej a kosztami korzystania z infrastruktury w chmurze Oracle — niezależnie od tego, czy chcą oni przenieść do chmury swoje centrum przetwarzania danych, zarządzać pracami programistycznymi i eksploatacją w chmurze czy tworzyć i uruchamiać aplikacje przeznaczone do działania w chmurze.

Kalkulator jest łatwy w obsłudze i wymaga podania jedynie podstawowych informacji. Na ich podstawie narzędzie generuje spersonalizowany raport przedstawiający konkretne oszczędności, co pomaga działom IT w podejmowaniu świadomych decyzji i uzasadnianiu migracji z biznesowego punktu widzenia.

Oracle zwiększa swój udział w rynku IaaS, ponieważ zarówno duże korporacje, jak i rozwijające się przedsiębiorstwa zwracają się do niej o pomoc w korzystaniu z infrastruktury w chmurze. Prezes zarządu Oracle i dyrektor ds. technicznych Larry Ellison prognozuje, że w ostatecznym rozrachunku IaaS będzie największym filarem chmurowej działalności Oracle.

Źródło: www.oracle.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top