Oracle liderem w raporcie Gartnera w kategorii platform do tworzenia aplikacji mobilnych

ORACLEFirma Oracle poinformowała, że została uznana za lidera w raporcie firmy Gartner pt. „Magiczny kwadrant dla platform do tworzenia aplikacji mobilnych, 2017”[1]. Wyróżnienie to stanowi kolejny kamień milowy w rozwoju usługi Oracle Mobile Cloud Service, wchodzącej w skład Oracle Cloud Platform.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Gartner zalicza producentów do określonych kwadrantów w oparciu o kompletność ich wizji oraz zdolność do jej realizacji. Liderzy muszą reprezentować silne połączenie obu tych cech. W sektorze platform do tworzenia aplikacji mobilnych oznacza to, że liderzy nie tylko znają się na programowaniu obejmującym wiele platform, wdrażaniu i zarządzaniu przez cały cykl życia aplikacji, lecz także mają wyraźną wizję wymagań w zakresie obsługi wielokanałowej, obsługują wiele architektur i standardów, dobrze rozumieją wymagania informatyczne oraz dysponują skalowalnymi sieciami sprzedaży i sieciami partnerów. Liderzy muszą dostarczać platformy, które są łatwe w zakupie, programowaniu, wdrażaniu i aktualizacji oraz które można podłączyć do szerokiej gamy systemów i usług chmurowych innych producentów.

Firma Oracle została uznana za lidera w tej dziedzinie ze względu na zwiększenie liczby klientów korzystających z usługi Oracle Mobile Cloud Service o ponad połowę. Usługa Oracle Mobile Cloud Service, stanowiąca chmurową platformę do tworzenia aplikacji mobilnych, umożliwia tworzenie aplikacji bez użycia kodu. Została ona wdrożona przez wiele średnich i dużych przedsiębiorstw, które cenią sobie jej funkcje integracji oraz architekturę chmurową. Oracle wciąż rozszerza swoją mobilną platformę chmurową o obsługę chatbotów, nowe funkcje analityczne oraz narzędzia programistyczne o wysokiej wydajności.

Oracle Mobile Cloud Service to otwarta platforma oparta na standardach, stworzona od początku z myślą o chmurze, aby pomagać programistom w szybszym tworzeniu lepszych aplikacji. Pomaga ona klientom w kontaktowaniu się z ich klientami i pracownikami za pomocą Internetu, urządzeń mobilnych oraz rozwijającego się kanału botów z interfejsami konwersacyjnymi. Platforma zawiera szeroki zestaw usług mobilnych, ułatwiających programistom dodawanie kontekstu mobilnego do ich aplikacji poprzez usługi takie jak powiadomienia push, bezstanowa synchronizacja offline oraz usługi oparte na lokalizacji, które obsługują beacony i GPS. Ponadto funkcje Oracle Mobile Application Accelerator udostępniają intuicyjne narzędzia, umożliwiające tworzenie atrakcyjnych aplikacji mobilnych bez konieczności pisania kodu. Szeroki zakres mobilnych funkcji analitycznych daje użytkownikom głęboki wgląd w wydajność, używanie i popularność aplikacji mobilnych, dzięki czemu mogą spersonalizować kontakty z ich użytkownikami oraz zwiększyć wykorzystanie aplikacji mobilnych.

Źródło: www.oracle.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top