Clico usprawnia organizację szkoleń dzięki Oracle Ravello w chmurze

ORACLEFirma Clico jest obecna na polskim rynku IT od ponad 25 lat, zajmuje się budową bezpiecznych sieci komputerowych, a także dostarcza narzędzia do ochrony informacji oraz umożliwiające budowę bezpiecznego dostępu do sieci i wspomagające efektywne zarządzanie nimi.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Clico prowadzi rozbudowany dział szkoleń dla swoich klientów, który oferuje liczne kursy obejmujące tematy związane z technologiami i produktami oraz zagadnieniami bezpieczeństwa, m.in. przygotowujące do zdobycia certyfikatów cyberbezpieczeństwa CISSP.

Dla zminimalizowania nakładów organizacyjnych, finansowych i czasowych związanych z przygotowywaniem szkoleń, firma Clico zdecydowała o przeniesieniu platformy szkoleniowej do chmury przy pomocy narzędzi Oracle Ravello.
Technologia Ravello jest od lat znana w środowisku informatyki biznesowej, jest szeroko stosowana na świecie i używana przez bardzo sławne firmy – takie, jak Symantec, Intel, czy Deutsche Telekom” – komentuje Emil Książkiewicz, odpowiedzialny za sprzedaż Oracle Cloud. „W firmie Clico od dawna dojrzewała decyzja o zastosowaniu tych narzędzi do przeniesienia swoich szkoleń do chmury. Wraz z działem wsparcia sprzedaży demonstrowaliśmy, jak wykorzystuje się Oracle Ravello i pomagaliśmy w przeprowadzeniu odpowiednich testów. W rezultacie Clico zdecydował się na zakup pakietu Oracle w modelu pre-paid, który daje większą możliwość kontroli kosztów oraz preferencyjne warunki finansowe.
Na decyzję firmy Clico miały wpływ zalety technologii Ravello, a także dostępność tej usługi w Europie oraz bardzo duże możliwości dostosowania rozwiązania do specyficznych potrzeb klienta.

Do zalet Ravello zalicza się możliwość prowadzenia szkoleń w wyizolowanym środowisku bez narażania sieci firmowej, łatwe skalowanie środowisk, kontrola wydatków na czytelnej platformie, czy możliwość przeniesienia przygotowanych wcześniej szkoleń bez konieczności dokonywania czasochłonnych zmian.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z narzędzi Oracle Ravello, które dają nam pełną kontrolę kosztów, łatwość organizacji i udzielania dostępu do szkoleń” – powiedział Piotr Misiowiec z fimy Clico. „Inne zalety tej technologii, to szybkie i proste przywracanie środowisk do stanu początkowego, możliwość przeprowadzania szkoleń z dowolnego miejsca, czy łatwość dodawania kolejnych środowisk szkoleniowych bez negatywnego wpływu na wydajność już działających instancji. Obecnie mamy już przeniesione kilka szkoleń do chmury Oracle Cloud, a w planach mamy kolejne – wymagające większej mocy obliczeniowej i konfiguracji typu bare metal.
Źródło: www.oracle.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top