Firma MK Systemy Kominowe zwiększa bezpieczeństwo baz danych dzięki Oracle Cloud Infrastructure

ORACLEFirma MK Systemy Kominowe jest krajowym liderem rynku urządzeń do odprowadzania spalin, produkując systemy kominowe ze stali szlachetnych, przeznaczone zarówno dla przemysłu, jak i klientów indywidualnych. Firma działa także na rynkach zagranicznych - w Europie, Rosji i krajach WNP.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa swoich rozwiązań informatycznych, firma MK Systemy Kominowe zdecydowała się na zastosowanie chmurowych usług Oracle, zapewniających przechowywanie kopii zapasowych baz danych, maszyn fizycznych i wirtualnych w chmurze. Platforma Oracle Cloud Infrastructure (OCI) zapewnia usługi mocy obliczeniowej (Compute) oraz pamięci masowej (Storage), co razem daje możliwości bezpiecznego składowania kopii bezpieczeństwa newralgicznych danych firmowych w chmurze Oracle Cloud.
Główne zastosowanie używanej przez nas platformy Oracle Cloud Infrastructure, to backup w chmurze Oracle – komentuje Marcin Szczygielski, Kierownik Biura IT w firmie MK Systemy Kominowe. Konfigurację usługi wykonaliśmy własnymi siłami, zaś ostateczne wdrożenie i optymalizacja została wykonana przy pomocy ekspertów z Oracle Digital. Korzystamy z centrum obliczeniowego Oracle we Frankfurcie od marca 2018, pracując w modelu Pay-as-You-Go (opłata za wykorzystaną moc obliczeniową).
Usługi dostępne na platformie OCI stanowią bezpieczny, skalowalny system pamięci masowej dostępnej na żądanie. Służy do tworzenia kopii zapasowych korporacyjnych baz danych w chmurze, co uzupełnia strategię przedsiębiorstw w zakresie bezpieczeństwa. Dzięki temu nie trzeba ponosić nakładów inwestycyjnych ani kosztów sprzętu. Zarządzanie pamięcią masową oraz przesyłanie danych to zadania wykonywane przez usługę, a nie administratorów baz danych.
Mam po swojej stronie bardzo wygodne narzędzia do zarządzania backupami, generujące codziennie obrazy naszych produkcyjnych baz danych do wirtualnego środowiska, które tak naprawdę znajduje się już w Oracle Cloud!” – dodaje Marcin Szczygielski. „Graficzny interfejs pozwala wykonywać zdalnie wszystkie czynności związane z obsługą backupów, w tym konfigurowanie podstawowych parametrów, dopasowywanie mocy obliczeniowej, jaka jest w danym momencie potrzebna, czy zmiany harmonogramu tworzenia kopii zapasowych.
Usługa backupu w chmurze dostarczana przez OCI zapewnia praktycznie nieograniczone możliwości skalowania bez inwestycji początkowych. Użytkownik płaci tylko za wykorzystywaną przez siebie ilość pamięci masowej i moc obliczeniową. Klienci mogą monitorować zużycie pamięci masowej za pomocą internetowej konsoli, a w razie potrzeby dokupić dodatkową pojemność. Kompresja kopii zapasowych (wykonywana bez dodatkowych opłat) oszczędza przepustowość poprzez zmniejszenie rozmiaru zasobów przed wysłaniem ich do chmury.
Rozwiązanie zastosowane w firmie MK Systemy Kominowe doskonale zastępuje klasyczny model składowania kopii bezpieczeństwa, który zakłada zapisywanie ich na taśmy i następnie przewożenie do bezpiecznej lokalizacji. Jest to przedsięwzięcie kosztowne i logistycznie skomplikowane” – komentuje Bartosz Wróblewski z Oracle Digital. „Wymaga sprzętu, personelu i procedur w celu zapewnienia, by kopie zapasowe były zawsze aktualne, chronione i natychmiast dostępne w przypadku awarii. Model chmurowy jest wygodny, ponieważ opłaty uzależnione są tu od faktycznego zużycia, ponadto zapewnia możliwość skalowania – pojemność pamięci masowej można bowiem błyskawicznie zwiększyć w razie potrzeby.
System jest całkowicie przezroczysty dla użytkownika, działa stabilnie i szybko, jest też bardzo intuicyjny w obsłudze, dzięki czemu można skonfigurować usługę nie zaglądając nawet do dokumentacji. Dzięki rozwiązaniu Oracle oszczędzamy cenny czas, co przekłada się na lepsze wyniki finansowe firmy – podsumowuje Marcin Szczygielski.
Infrastruktura chmurowa zapewnia wydajność, redundancję i bezpieczeństwo. Na ewentualne awarie można reagować natychmiast, bez utraty dostępności. Dane są odtwarzane szybciej, a czas przestojów skraca się z dni do godzin czy minut. Dzięki usłudze Oracle kopie zapasowe są zawsze dostępne przez Internet i w razie potrzeby można je natychmiast odzyskać. Dane są replikowane do kilku węzłów pamięci masowej w tym samym regionie geograficznym, co skutecznie chroni firmę przed awarią sprzętu i uszkodzeniem danych.

Źródło: www.oracle.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top