ORACLENa rynku pracy brakuje programistów i analityków danych, a firmy toną w oceanie informacji. Samoobsługowa hurtownia danych Oracle inspirowana aplikacjami klasy SaaS, ma ten problem rozwiązać. Pozwala ona użytkownikom biznesowym na samodzielną analizę informacji bez potrzeby znajomości programistycznego kodu. Autonomous Data Warehouse to pierwsza hurtownia danych w chmurze, którą można wdrożyć w zaledwie kilka dni.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Firmy już od dawna mierzą się z problemem dostępności kadr IT – nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Analiza dużych zbiorów informacji i wyciąganie z nich wniosków wymagało zawsze dużego nakładu pracy deweloperów, badaczy danych, wielu narzędzi informatycznych dedykowanych poszczególnym obszarom, a niekiedy też ręcznego pobierania danych. Stworzyliśmy więc hurtownię danych, która jest na tyle łatwa w obsłudze, że jest w stanie zminimalizować braki kadrowe i pomóc biznesowi w samodzielnym wyciąganiu wniosków – przekonuje Tomasz Bochenek, dyrektor generalny Oracle Polska.


Analiza bez znajomości kodu

Hurtownia Autonomous Data Warehouse zadebiutowała w roku 2018. Pierwszą wersję autonomicznej bazy danych wdrożyły firmy takie jak Lyft, AON, Generali, Accenture czy Vodafone. Jednym z argumentów były znacząco niższe koszty obsługi i poziom bezpieczeństwa w stosunku do innych rozwiązań. Baza zapewnia dostępność danych na poziomie 99,995%, co oznaczało w praktyce zaledwie 2,5 minuty przestoju w ciągu miesiąca. Przy tym była wyposażona w mechanizmy automatyzujące strojenie, zabezpieczanie, instalowanie poprawek i tworzenie kopii zapasowych.

Najnowsza wersja Autonomous Data Warehouse Oracle obok tych funkcji bardzo wiele zmienia pod względem łatwości obsługi - sprawiając, że dotychczasowy sposób postrzegania hurtowni danych w chmurze jako złożonego ekosystemu produktów, narzędzi i zadań, wymagających rozległej wiedzy technicznej staje się nieaktualny. W przypadku tego rozwiązania Oracle poszedł tropem aplikacji klasy HCM (Human Capital Management), które z hermetycznego narzędzia stały się oprogramowaniem na tyle użytecznym dla każdego pracownika, że jest on w stanie obsłużyć je z poziomu aplikacji w swoim telefonie.

Autonomous Data Warehouse to bardzo intuicyjne rozwiązanie obsługiwane metodą „upuść i przeciągnij”. Dzięki temu zapewnia zarówno analitykom danych, jak i użytkownikom biznesowym, komfort pracy zbliżony do tego znanego z aplikacji typu SaaS.

W efekcie Oracle Autonomous Data Warehouse umożliwia organizacjom każdej wielkości uzyskanie znacznie większej wartości z gromadzonych danych. Szybsze wyniki, znaczne przyspieszenie analiz oraz większa produktywność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów, to tylko niektóre wyróżniki nowego narzędzia. Oracle Autonomous Data Warehouse jest obecnie jedyną w pełni samoczynną hurtownią danych w chmurze – powiedział Andrew Mendelsohn, wiceprezes ds. technologii serwerów baz danych w firmie Oracle. Dzięki nowej generacji Autonomous Data Warehouse zapewniamy zestaw łatwych w użyciu, niewymagających znajomości kodu narzędzi, które w wyjątkowy sposób umożliwiają analitykom biznesowym sprawowanie funkcji inżynierów danych i programistów.


Oracle Autonomous Data Warehouse skraca czas wprowadzania na rynek dla typowego projektu hurtowni danych z trzech miesięcy do trzech dni. Zapewnia przy tym głębsze i bardziej przydatne analizy – zwraca z kolei uwagę Steven Chang, dyrektor ds. informatycznych w firmie Kingold.


O 27% wyższa wydajność

Najnowsze udoskonalenia pozwoliły stworzyć platformę, która umożliwia firmom wprowadzanie przekształcanie, zarządzanie i przechowywanie danych z dowolnego źródła. Co więcej, można wykorzystywać je w obciążeniach analitycznych – od systemów oddziałowych, po korporacyjne hurtownie i repozytoria danych. Z kolei dodatek samoobsługowych narzędzi dla analityków, pozwala im w prosty sposób tworzyć zbiory danych, budować i wdrażać modele automatycznego uczenia wykorzystujące funkcje Machine Learning.

Nasze niedawne badanie pokazuje, że klienci Oracle Autonomous Data Warehouse obniżyli całkowity koszt operacji o około 63%, jednocześnie zwiększając produktywność zespołów analityki danych o 27%, przy uzyskaniu zwrotu z inwestycji w ciągu średnio pięciu miesięcy – komentuje Carl Olofson, wiceprezes ds. oprogramowania do zarządzania danymi w firmie IDC. Taki zwrot z inwestycji oznacza znaczny wzrost produktywności w zespołach zajmujących się danymi. Dzięki nowym, intuicyjnym, zintegrowanym narzędziom wbudowanym w Oracle Autonomous Data Warehouse, można przewidywać, że ten wskaźnik będzie nadal wzrastał, umożliwiając firmom osiągnięcie jeszcze lepszego zwrotu z inwestycji.


Źródło: www.oracle.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top