oracle 120Oracle zajął pozycję lidera w „magicznym kwadrancie” firmy Gartner za kompletność wizji w zakresie chmurowych pakietów rozwiązań do zarządzania kapitałem ludzkim.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Firma Oracle poinformowała, że Gartner już trzeci rok z rzędu uznał ją za lidera rynku chmurowych pakietów rozwiązań do zarządzania kapitałem ludzkim dla średnich i dużych przedsiębiorstw. W raporcie Magic Quadrant for Cloud HCM Suites for Midmarket and Large Enterprises*, w którym firma Gartner ocenia producentów na podstawie kompletności wizji i zdolności do jej realizacji, Oracle został umieszczony w skrajnym, najlepszym punkcie za kompletność wizji w zakresie chmurowych pakietów rozwiązań do zarządzania kapitałem ludzkim (ang. Human Capital Management ― HCM). Bezpłatną kopię raportu można pobrać tutaj.
Zainwestowaliśmy znaczne środki w prosty i efektywny system HCM oraz innowacje w dziedzinie sztucznej inteligencji i asystentów cyfrowych, które na zawsze zmienią sposób pracy z takimi systemami” ― powiedział Chris Leone, wiceprezes ds. rozwoju w dziale chmurowych systemów HCM (Oracle HCM Cloud). „Bardzo nas cieszy, że zostaliśmy wyróżnieni przez firmę Gartner. Jesteśmy przekonani, iż pozycja lidera w tegorocznym raporcie ułatwi nam realizację celu, jakim jest pomoc klientom w uzyskaniu przewagi nad konkurencją oraz dostosowanie się do coraz szybszego tempa zmian technologicznych.
W raporcie czytamy: „Liderzy mają pionierską wizję tego, w jaki sposób technologia HCM może pomóc szefom działów kadr w osiąganiu celów biznesowych. Wykazują się zdolnością realizowania swojej wizji poprzez oferowane produkty i usługi, a przy tym odnotowują solidne wyniki biznesowe (przychody i zyski). Na rynku chmurowych pakietów HCM są zdolni do ciągłego pozyskiwania nowych klientów, w tym kluczowych podmiotów wyspecjalizowanych w zarządzaniu kadrami (z wieloma oddziałami krajowymi), oraz osiągają wysokie wskaźniki przyciągania nowych klientów korzystających z funkcji zarządzania talentami, zarządzania pracownikami i udostępniania usług zarządzania kadrami (HRSD). Potrafią przedstawić wiele dowodów udanych wdrożeń. Zatrudniają pracowników w więcej niż jednym regionie geograficznym, w przedsiębiorstwach różnej wielkości z różnych branż. Często są dostawcami, do których porównują się inni uczestnicy rynku”.

Rozwiązanie Oracle HCM Cloud, część pakietu Oracle Cloud Applications, umożliwia specjalistom HR uproszczenie złożonych procedur zgodnie z rosnącymi oczekiwaniami nowych pracowników i środowiska biznesowego. Oracle HCM Cloud to kompleksowa i efektywna platforma, która obsługuje cały cykl zatrudnienia pracownika. Pomaga specjalistom ds. kadr w zapewnieniu najwyższego poziomu obsługi pracowników, dostosowaniu strategii zarządzania kadrami do nowych priorytetów biznesowych oraz wspieraniu kultury ciągłych innowacji.

*) Gartner, „Magic Quadrant for Cloud HCM Suites for Midmarket and Large Enterprises”, Melanie Lougee, Ranadip Chandra et al., 15 sierpnia 2018 r.

Źródło: www.oracle.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top