loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

BPSCFirma Biocent, dostarczająca produkty wykorzystywane w budownictwie inżynieryjnym, zdecydowała się wdrożyć system wspierający zarządzanie przedsiębiorstwem. Biocent, którego rozwiązania wykorzystywane są m.in. w Elektrowni Kozienice, Kopalni LW „Bogdanka” SA czy warszawskim Metrze postawił na oprogramowanie ERP Impuls EVO, autorstwa śląskiej firmy BPSC.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Lubelski Biocent przechodzi gruntowną digitalizację. W trzecim kwartale 2020 w lubelskim przedsiębiorstwie rozpoczęto wdrożenie oprogramowania klasy ERP. Producent m.in. separatorów tłuszczu, węglowodorów oraz zbiorników i systemów do retencji i kanalizacji zdecydował się na wdrożenie systemu Impuls EVO od BPSC.

Głównym celem wdrożenia systemu ERP jest poprawa efektywności przedsiębiorstwa oraz integracja danych w jednym systemie. - wyjaśnia Paweł Bury, Członek Zarządu Biocent. Oprócz systemu od BPSC, przedsiębiorstwo rozważało jeszcze dwa inne narzędzia.


Największa inwestycja

Wdrożenie systemu to nie jedyna inwestycja, którą prowadzi Biocent. Lubelskie przedsiębiorstwo rozbudowuje moce produkcyjne, inwestuje w przestrzeń wytwórczo-magazynową oraz zaplecze produkcyjne. Jak słyszymy od przedstawicieli firmy, implementacja zaawansowanego IT jest ściśle związana z tymi inwestycjami:

Jesteśmy w fazie reorganizacji procesów produkcyjnych i magazynowych. Chcemy jednocześnie udoskonalić stronę cyfrową naszej firmy – system, jak i stronę fizyczną – produkcję. Obie są ze sobą ściśle związane. Największe potrzeby cyfryzacji odczuwaliśmy w obszarach produkcji i gospodarki magazynowej. Liczymy, że nowy system będzie odpowiednim rozwiązaniem. - podkreśla Członek Zarządu, który mówi, że wdrożenie Impuls EVO jest jedną z głównych bieżących inwestycji firmy.


Robert Chalecki z BPSC, który po stronie dostawcy odpowiada za wdrożenie, wyjaśnia, że Biocent zdecydował się w bardzo dobrym momencie na digitalizację:

Inwestycja w IT w czasie intensywnego rozwoju jest bardzo dobra. Dlaczego? Otóż system może być harmonijnie wprowadzany w kolejne obszary przedsiębiorstwa. Nie należy się też bać, że we wdrożeniu o czymś zapomnimy, ponieważ ERP i jego podsystemy ewoluują wraz z rozwojem przedsiębiorstwa. - mówi Chalecki i dodaje - System daje precyzyjne informacje o tym, co, gdzie i kiedy dzieje się w firmie. Dodatkowo, dzięki połączeniu niemal wszystkich obszarów przedsiębiorstwa uzyskujemy dane, czy konkretna modyfikacja wpływa na funkcjonowanie firmy w innych obszarach, bo przykładowo zmniejszył się odsetek produktów, które nie przeszły kontroli jakości. – tłumaczy ekspert z BPSC.


A to właśnie tego oczekiwało przedsiębiorstwo z Lublina:

Przede wszystkim spodziewamy się, że Impuls EVO poprawi przepływ informacji o każdym konkretnym zleceniu. - precyzuje Paweł Bury.

Pełen pakiet

Spółka zdecydowała się na pełen pakiet modułów i funkcjonalności oferowany przez BPSC. Wdrożenie systemu Impuls EVO pozwoli przedsiębiorstwu na szybki dostęp do najważniejszych dla funkcjonowania firmy informacji, a co za tym idzie, większą kontrolę nad procesami zachodzącymi w przedsiębiorstwie.

Dzięki inwestycjom w technologię, Biocent chce wykorzystać dobrą koniunkturę na rynku i pozyskać nowe kontrakty – także za granicą. Ostanie lata były dla firmy czasem dynamicznego rozwoju. Cyfryzacja ma pomóc firmie w ugruntowaniu pozycji biznesowej. Spółka może pochwalić się realizacjami projektów zarówno w kraju jak i za granicą. Biocent dostarczał włazy rewizyjne m.in. do inwestycji prowadzonej przez m.st. Warszawa na Bulwarach Wiślanych oraz dla elektrowni w Kozienicach. Jedną z głównych grup produktowych, które znajdują się w portfolio firmy, są również separatory tłuszczu i substancji ropopochodnych, działają one m.in. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku, gdzie stacjonują polskie myśliwce F16, oraz Kopalni LW „Bogdanka” SA.

Mobilna produkcja

Z roku na rok widać, że cały proces produkcyjny, dzięki możliwości zarządzania zleceniami produkcyjnymi, nawet na urządzeniach mobilnych, ulega automatyzacji. Co więcej, oprogramowanie do zarządzania firmą pozwala optymalizować produkcję, między innymi dzięki integracji z automatyką przemysłową i oprogramowaniem produkcyjnym. To pozwala nadzorować proces wytwórczy na każdym etapie, niezależnie od czasu i miejsca.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top