loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ
abas logo erp 2021Spółka Bruk dzięki inwestycji w system abas ERP unowocześnia i automatyzuje zarządzanie i monitoring procesów planowania produkcji, usprawnia komunikację między obszarem produkcji oraz działami zakupów i dyspozycji redukując ryzyko wystąpienia nieoczekiwanych opóźnień w realizacji zleceń.


 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
 
Firma Bruk słynie z wdrażania innowacji, mających na celu poprawę jakości produktów oraz usprawnienie obsługi klientów. Nie dziwi zatem fakt, że zagadnienie cyfryzacji kluczowych procesów biznesowych podjęła już przed kilku laty. W 2017 roku, w poszukiwaniu dostawcy narzędzi wspierających wejście w erę 4.0, spółka nawiązała współpracę z abas Business Solutions Poland, firmą cieszącą się mianem zaufanego partnera w dziedzinie cyfryzacji, oferującą elastyczne i nowoczesne rozwiązania klasy ERP. W trzecim kwartale 2017 nastąpił start projektu a na początku 2018 jego uruchomienie.

Betonowe wyzwania XXI wieku

Budownictwo, jest jednym z sektorów polskiej gospodarki, które przeszło gruntowną transformację w ciągu ostatniej dekady. Pierwszy kwartał ubiegłego roku, w przeciwieństwie do końcówki drugiego i trzeciego kwartału 2019 r., przyniósł wyraźny boom inwestycyjny w budownictwie. Niemniej, sytuacja na rynku budowlanym nie jest jednoznaczna. Producenci wciąż sięgają po nowe rozwiązania, szukając sposobów na utrzymanie dobrej kondycji, a także osiągnięcie przewagi konkurencyjnej.

Sektor wyrobów i prefabrykatów betonowych w Polsce jest nam znany. Stale obserwujemy tendencje rynkowe i rozumiemy wyzwania z jakimi mierzą się dzisiejsi producenci. Tę wiedzę wykorzystujemy by dostarczyć prawdziwie elastyczne systemy informatyczne wspierające przedsiębiorców w efektywnym zarządzaniu procesami produkcyjnymi. Wszechobecna presja na skrócenie czasu realizacji zleceń, pełen portfel zamówień ale i olbrzymi potencjał rozwoju, by mógł zostać w pełni wykorzystany, a potrzeby rynku zaspokojone - potrzebne jest zastosowanie rozwiązań informatycznych na miarę przemysłu 4.0 - powiedział dr Paweł Kużdowicz, Członek Zarządu abas Business Solutions Poland.


Inwestycja w przyszłość

Cyfryzacja przedsiębiorstw, inwestycje w modernizacje parków maszynowych i integrację z systemem informatycznym – jak podkreśla czyżowicka Spółka Bruk - jest konieczna by utrzymać przewagę konkurencyjną. Tego typu inwestycje często decydują o rynkowym ‘być’ albo ‘nie być’. Ponadto, pomimo niejednoznacznej sytuacji rynkowej zw. z pandemią, Bruk cieszy się rosnącym popytem sukcesywnie umacniając swoją pozycję na rynku.

Kluczem do sukcesu firmy stała się polityka stawiająca na modernizacje, innowacyjne technologie, najwyższą jakość produktów i obsługi klientów. Realizując tę politykę, trzy lata temu zdecydowaliśmy na nawiązanie współpracy z abas Business Solutions Poland. Dziś możemy powiedzieć, że właśnie dzięki inwestycjom w nowoczesne i elastyczne technologie informatyczne, jakim jest system abas ERP, jesteśmy w stanie dotrzymać obietnicy złożonej naszym klientom o terminowej realizacji i wysokiej jakości świadczonych usług. - podkreśla Andrzej Buchcik, Prezes Zarządu spółki Bruk Sp. z o.o.


Prognozy rynku rozwiązań 4.0

Rosnące globalne zainteresowanie rozwiązaniami 4.0 to wynik coraz wyższej świadomości co do potrzeby i płynących korzyści z zastosowania systemów korelujących z założeniami nowoczesnej produkcji – w tym systemów do planowania zasobów przedsiębiorstwa.

Udoskonalić procesy planowania produkcji

Rosnące koszty, ograniczona dostępność surowców, coraz bardziej złożone procesy produkcyjne i rosnące wymagania jakościowe odbiorców sprawiają, że w procesie produkcji to właśnie elastyczność staje się kluczowa, a terminowość wręcz krytyczna.

System abas ERP tę elastyczność daje, dopasowując się do indywidualnych potrzeb producentów i specyficznych wymagań rynku. Udostępnia dopracowane w najdrobniejszych szczegółach narzędzia, pozwalające sprawniej realizować procesy produkcyjne. Przykładowo - umożliwia łatwe przekształcanie automatycznie generowanych propozycji w zlecenia pracy, sprawdzanie dostępności produktów i wczesne identyfikowanie wąskich gardeł, a dzięki zaawansowanemu planowaniu i harmonogramowaniu usprawnia procesy planowania, umożliwiając pełny wgląd w zasoby i możliwość odpowiedniego sterowania wytwarzaniem. Nowoczesne narzędzia do planowania produkcji, jakimi są te oferowane przez abas ERP, pozwalają zatem producentom zwiększyć wydajność produkcji oraz - tak jak w przypadku firmy Bruk – realizować nawet dwukrotnie większą liczbę zleceń produkcyjnych, przy takim samym zatrudnieniu oraz zdolnościach produkcyjnych.

Źródło: www.abas-poland.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top