loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
21 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 55 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności, JEST JUŻ DOSTĘPNY DO POBRANIA!


KLIKNIJ I POBIERZ EGZEMPLARZ JUŻ DZIŚ!


PARTNERZY RAPORTU ERP 2021

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

dahliamaticlogoWybór odpowiedniego systemu ERP jest nierozerwalnie związany ze specyfiką branży, w której funkcjonuje. Każdy sektor gospodarki posiada specyficzne uwarunkowania związane z charakterystyką działalności, co wpływa na oczekiwania względem rozwiązań IT.


 REKLAMA 
 RAPORT ERP 2021 - KLIKNIJ POBIERZ PORÓWNAJ 
 
Powszechnym zjawiskiem, często dostrzeganym w firmach z branży budowlanej, jest korzystanie z wielu dedykowanych ale niezintegrowanych aplikacji, których zadaniem jest spełnienie specyficznych potrzeb przedsiębiorstwa. Sposób na zwiększenie efektywności firm z tej branży poprzez wdrożenie odpowiedniego i zintegrowanego rozwiązania informatycznego opisuje Kenny Ingram, Global Industry Director z IFS.

Podstawowym problemem firm z branży budowlanej jest poleganie na zbyt wielu narzędziach, aplikacjach, plikach Excel dedykowanych jednemu obszarowi. Osobne zarządzanie projektami, ryzykiem, dystrybucją, finansami bez integracji i przepływu informacji prowadzi do istotnych nieefektywności i problemów biznesowych. Konieczne jest oddzielne serwisowanie każdej z aplikacji, co generuje większe koszty, brak zarządzania i przepływu informacji często prowadzi do podejmowania ważnych decyzji w oparciu o niekompletny zestaw danych.

Ekspansja IFS na sektor budowlany

Ingram podkreśla, że rozwiązaniem wymienionych powyżej problemów może być implementacja systemu ERP. Należy jednak zauważyć, że systemy tej klasy wdrażane w przedsiębiorstwach budowlanych muszą spełniać szereg wymagań specyficznych dla tej branży. W odróżnieniu od standardowych ERPów skoncentrowanych produktowo, firmy budowlane potrzebują większego skoncentrowania na zarządzaniu projektami i obiektami technicznymi. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom IFS stworzył rozwiązanie kompleksowo wspierające właśnie te obszary, wyróżniające się na rynku zrozumieniem potrzeb firm z omawianej branży. Poza standardowymi modułami systemów klasy ERP dostawca oferuje takie funkcjonalności, jak zaawansowane planowanie projektów i ich budżetowanie czy zarządzanie cyklem życia majątku. IFS ma na swoim koncie realizację dużych wdrożeń w firmach z tej branży, między innymi prowadzony obecnie projekt dla VR Track Oy – fińskiego lidera w zakresie usług budowlanych.

Partnerstwo z DahliaMatic

Chcąc oferować najwyższej klasy rozwiązania dopasowane do potrzeb klientów o wysokich oczekiwaniach wynikających ze specyfiki produktów, DahliaMatic rozpoczęło w 2019 roku współpracę partnerską z IFS. Rozbudowane funkcjonalności jakie IFS Applications oferuje między innymi w zakresie zarządzania projektami (zarówno produkcyjnymi, jak i remontowymi, czy inwestycyjnymi) pozwala na zwiększenie efektywności procesów, w przypadku których wsparcie systemowe było do tej pory ograniczone. Rozszerzona oferta oraz dedykowany pion specjalistów z rozległą wiedzą i doświadczeniem w realizowaniu projektów, pozwala na podwyższenie jakości oferowanych usług oraz jeszcze bardziej kompleksowe wsparcie codziennego funkcjonowania firm. Dzięki dedykowanym funkcjonalnościom firma DahliaMatic jest gotowa do współpracy z klientami o wysokich, indywidualnych oczekiwaniach.

Wdrożenie IFS Applications w ZUE S.A.

DahliaMatic, we współpracy z firmą konsultingową BiModal Solutions, realizuje obecnie wdrożenie systemu IFS w ZUE S.A.. Projekt dla jednego z czołowych podmiotów budownictwa branży kolejowej oraz miejskiej infrastruktury szynowej i energetycznej przewiduje między innymi wsparcie zarządzania złożonymi projektami, raportowania kosztów projektowych, zarządzania łańcuchem dostaw i bazą sprzętowo – transportową, finansów, a także obsługę kadr i płac.

Zaproponowane przez nas rozwiązanie uwzględnia specyficzne wymogi branży budowlanej i oferuje wsparcie w obszarach kluczowych dla jego codziennego funkcjonowania. Nasi specjaliści blisko współpracują z Zespołem Klienta, dzięki czemu z pewnością uda nam się dopasować oferowane przez IFS funkcjonalności do jego potrzeb i stworzyć kompleksowe narzędzie usprawniające działanie całej organizacji – mówi Piotr Cierlik, Dyrektor Pionu IFS w DahliaMatic. Uruchomienie systemu zaplanowano na II kwartał 2020 roku.


Wdrożenie w ZUE S.A. jest kolejnym przedsięwzięciem DahliaMatic wzbogacającym jego doświadczenie i rozszerzającym kompetencje w branżach o tak wymagającej specyfice jak branża budowlana. Zdobyte dzięki niemu głębokie zrozumienie wymagań klientów z tego sektora pozwoli na podejmowanie się nowych wyzwań i realizację kolejnych projektów dla klientów z tej branży.

Źródło: www.dahliamatic.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top