loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
21 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 55 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności, JEST JUŻ DOSTĘPNY DO POBRANIA!


KLIKNIJ I POBIERZ EGZEMPLARZ JUŻ DZIŚ!


PARTNERZY RAPORTU ERP 2021

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Meblomaster inwestuje w system ERP Impuls EVO
bpscMeblomaster, producent mebli skrzyniowych zdecydował się wdrożyć system wspierający zarządzanie przedsiębiorstwem. Impuls EVO - system ERP opracowany przez śląską firmę BPSC, ma pomóc m.in. w zwiększeniu rentowności spółki oraz przyspieszeniu produkcji.


 REKLAMA 
 RAPORT ERP 2021 - KLIKNIJ POBIERZ PORÓWNAJ 
 
Wdrożenie w Meblomaster to jeden z największych projektów informatycznych realizowanych w branży meblarskiej. Działająca od 1993 r. firma zdigitalizowała bowiem nie tylko obszar produkcji i sprzedaży, ale także zakupów, gospodarki materiałowej oraz księgowość.

Wdrażamy w firmie pełny obszar funkcjonalny systemu, czyli moduły Kadry i Płace, Finanse i Księgowość, Środki Trwałe, Zarządzanie Produkcją, Gospodarkę Materiałową, Dystrybucję, CRM, eDokumenty (EFZ i EFS), a także Koszty. Ten ostatni moduł jest niezmiernie ważny, bo pozwoli spółce na rozliczanie zleceń produkcyjnych oraz śledzenie kosztów poszczególnych gniazd produkcyjnych. – tłumaczy Wojciech Fabiś, Starszy Konsultant ds. Wdrożeń z BPSC.


Nowe podejście do kosztów

Jak wynika z doświadczeń śląskiej firmy, wdrożenie systemu ERP pozwala zwiększyć efektywność produkcji nawet o 25 proc., umożliwia także redukcję czasu przestoju maszyn o 30-50 proc. i skraca czas wprowadzenia nowego produktu na rynek nawet o połowę.
Obecnie cała branża meblowa skupiona jest na zamówieniu klienta. Kluczowa staje się szybkość podjęcia decyzji – zauważa współwłaściciel Meblomaster, Adam Kraszewski – Nie da się ukryć, że produkcja, aby była opłacalna, wymaga innego podejścia do kosztów i wykorzystania nowych technologii. Dzięki wdrożeniu systemu ERP, raportowanie poszczególnych operacji technologicznych, informacji na temat kosztów zmiennych czy zużycia materiałów, stały się kluczowymi wskaźnikami, które pozwalają nam mierzyć rentowność – dodaje.


Rynek na fali

Dzięki inwestycjom w technologie, Meblomaster chce wykorzystać dobrą koniunkturę na rynku i pozyskać nowe kontrakty – także za granicą. Według szacunków Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli (OIGPM), polska branża meblarska w ubiegłym roku była warta 50 mld zł. To o 6 proc. więcej niż w 2017 r.

To nie tylko efekt boomu na rynku budowlanym i nowych inwestycji mieszkaniowych, ale także większego popytu na polskie produkty za granicą. Jesteśmy czwartym na świecie eksporterem mebli. Aż 90% produkcji mebli z kraju trafia na eksport. Dobrze ilustruje to zresztą przykład Meblomaster, firma dostarcza produkty dla różnych sieci w całej Europie – zwraca uwagę Wojciech Fabiś z firmy BPSC, która ma na swoim koncie informatyzację Deftransu, Dolmebu, Pol-Skone, Nometu czy Klera.


Wdrożenie systemu ERP BPSC pozwoli ujednolicić i zautomatyzować szereg procesów w Meblomaster, począwszy od momentu przyjęcia zamówienia od odbiorcy, przez planowanie sprzedaży, techniczne przygotowanie produkcji i produkcję w toku, aż po kontrolę jakości prototypów oraz obsługę audytów zewnętrznych. Zarząd spółki liczy, że Impuls EVO poprawi docelowo także wewnętrzne procesy logistyczne oraz możliwości analityczne i sprawozdawcze.

Dzięki wdrożeniu systemu Impuls EVO zyskamy możliwość szybkiego dostępu do najważniejszych dla funkcjonowania firmy informacji, a co za tym idzie, większą kontrolę nad procesami zachodzącymi w przedsiębiorstwie. Chcemy także w pełni wykorzystać możliwości systemu i zintegrować go z całym parkiem maszynowym – komentuje Adam Kraszewski, współwłaściciel firmy Meblomaster.


Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top